Trener Śląska o Sebastianie Mili: bohater dekady sportowej

- Czapki z głów przed Sebastianem - mówi o swoim podopiecznym trener Śląska Wrocław. Sebastian Mila, który na co dzień pracuje właśnie z dolnośląską drużyną, w meczu z Niemcami zdobył drugą bramkę. Polska reprezentacja po raz pierwszy w historii wygrała ze swoim zachodnim sąsiadem.

Hodują skórę dla poparzonych górników

Z maleńkich fragmentów skóry, pobranych od rannych górników, w kilka tygodni ma powstać materiał do przeszczepów dla nich. W ten sposób leczonych będzie kilkunastu poszkodowanych w wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła. Niektórzy mają poparzone nawet 80 proc. ciała.

Gość weselny zabłądził. Pomogli policjanci

Pijany mężczyzna wyszedł z wesela, które odbywało się w sobotę w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie). Weselnik zakłócał ciszę nocną okolicznych mieszkańców. Zareagowali policjanci.

"Dzisiaj cały świat się z nas śmieje i dyskutuje o czerwonym dywanie"

- Dla premiera, dla prezydenta, dla szefa dyplomacji czerwony dywan to jest rzecz naturalna i powinien się tam poruszać jak modelka na wybiegu - tak w "Kawie na ławę" Robert Biedroń (TR) skomentował niezręczne zachowanie Ewy Kopacz podczas spotkania z Angelą Merkel w Berlinie. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego (SLD) polska premier była źle przygotowana do tej wizyty. Kopacz bronił minister w jej rządzie, Andrzej Halicki.

"Martwe dusze" na listach Twojego Ruchu. Sprawą zajmą się śledczy?

Twój Ruch nie zarejestrował list wyborczych w Szczecinie. Miejska Komisja Wyborcza zakwestionowała część podpisów na listach poparcia dla tej partii i zamierza zawiadomić o sprawie prokuraturę. Powodem jest to, że na listach TR znalazły się podpisy dwóch nieżyjących od kilku miesięcy osób.

Nie bał się przeszczepu, "trenował na zwłokach". Posłuchaj, jak prof. Religa opowiadał sam o sobie

Gdy po raz pierwszy trzymał w ręku skalpel czuł strach. Ale operacji przeszczepu serca się nie bał, bo "trenował na zwłokach". Prof. Zbigniew Religa, bohater filmu "Bogowie", który właśnie wszedł do kin, mówił w długiej i szczerej rozmowie z dziennikarzem Janem Osieckim o fascynacji chirurgią, pierwszych operacjach, budowaniu zespołu i własnej chorobie. W tvn24.pl prezentujemy nagrania, które posłużyły do stworzenia książki "Religa. Człowiek z sercem w dłoni".

Sześć dni pracy w tygodniu? Projekt już w Sejmie

Czy w Polsce może wrócić sześciodniowy tydzień pracy? Posłowie Platformy firmują w Sejmie projekt, który nie każe już pracodawcom dawać wolnego dnia za pracę w sobotę, wystarczą dodatkowe pieniądze. Pomysł już wywołuje kontrowersje. Jedni cieszą się, że będzie można dorobić, a inni obawiają się wymuszania pracy o dzień dłużej.

Kradzież po pigułce gwałtu

Policja ujęła dwóch producentów tzw. pigułek gwałtu, które przebojem wchodzą na polski czarny rynek, a są niezwykle groźne. Początkowo ostrzegano przed nimi kobiety, którym takie pigułki niepostrzeżenie wrzucano do drinków. Szybko znalazły szersze zastosowanie. Umożliwiają wyjątkowo trudne do udowodnienia kradzieże. Materiał "Faktów".

"Nie można stwarzać wrażenia, aby ludzie bali się eboli"

- Nie chodzi o to, abyśmy się bali eboli, ale rozumieli, na czym ta choroba polega i jak łatwo się przenosi - mówił w "Faktach po Faktach" dr Paweł Grzesiowski, ekspert ds. szczepionek. Adam Pietrzak, ekspert ds. ratownictwa medycznego podkreślał z kolei, że Polska przygotowuje się obecnie do zmierzenia się z ebolą.

Ebola "przesunęła" polsko-afrykański kongres w Łodzi

Kongres Polsko-Afrykański w Łodzi został przesunięty o trzy tygodnie z powodu ryzyka zakażenia wirusem ebola. Do Polski na początku listopada miało przylecieć kilkuset gości z Afryki. Organizatorzy nie wykluczają jednak, że impreza może zostać całkowicie odwołana.

Brudziński o przewadze PO: sondaż robiony przed "tańcem" Kopacz w Berlinie

- PO ma swoje pięć minut dzięki nowemu rozdaniu. Jest nowa szefowa, nowy premier - stwierdził w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński (PiS) komentując wyniki najnowszego sondażu TNS Polska. Według badania, PO wygrałaby wybory, gdyby odbyły się one w październiku. Jak jednak zaznaczył polityk PiS, PO zyskiwało w notowaniach "jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii" i przed "wpadką" premier Ewy Kopacz na czerwonym dywanie.

Były striptizer startuje z listy PiS. "Nie usprawiedliwiam, ale przyjmuję tłumaczenie"

"Witam serdecznie, z tej strony Łukasz Antoni Jaroszewski, większości z was znany jestem jako Królik" – tak w swoim spocie przedstawia się kandydat PiS na radnego Opola. Jak sam mówi, wcześniej pracował w dyskotekach "na różnych stanowiskach". - Tańczyłem na wieczorach panieńskich, żeby przetrwać - wyjaśnia. Przewodniczący opolskiego PiS nie kryje zdziwienia życiorysem kandydata.

18 padłych dzików na polu kukurydzy. Osiem z nich miało ASF

Szesnaście padłych dzików znaleziono w gminie Gródek w Podlaskiem. Osiem z nich miało wirusa ASF. To osiemnasty przypadek tej choroby w Polsce - podał w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. To pierwsze takie zdarzenie, gdy znaleziono grupę padłych dzików z ASF.

Czy kultura w Polsce przetrwa? "Za parę lat będzie zupełnie inna. I dobrze"

Kultura w Polsce jest coraz bardziej płytka, a ta promowana przez media nie przetrwa - stwierdził w "Babilonie" TVN24 wokalista Dariusz Malejonek. Do jego diagnozy odnosiły się w programie kobiety, które swoje kariery poświęciły promowaniu tzw. kultury wysokiej. Jak wygląda dostęp do kultury w Polsce? Jak silne są bariery finansowe, a jak te mentalne? Jak duże jest zainteresowanie odbiorców?

Stan trzech górników krytyczny. Akcja ratunkowa pod ziemią utrudniona

Stan trzech górników leczonych po katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła na intensywnej terapii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń był w sobotę krytyczny. Stan jednego górnika pogarszał się, a innego, wcześniej określany jako niestabilny, uległ niewielkiej poprawie. Wciąż nie odnaleziono ostatniego górnika. - Atmosfera w rejonie poszukiwań znów grozi wybuchem, wycofano więc z niego ratowników – poinformował w sobotę rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros.

"Pijany próbował obsługiwać fotoradar". Strażnik miejski z zarzutami

Strażnik miejski z Łęczycy próbował po alkoholu obsługiwać fotoradar - poinformowała tvn24.pl prokuratura. 32-latek na miejsce kontroli pojechał służbowym samochodem. Zdaniem śledczych, już wtedy był nietrzeźwy. Funkcjonariuszowi grozi do dwóch lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy straci pracę.

"Kupa dymu, ognia, przeleciałem ze 20 metrów"

Pierwszy był wybuch, a potem kurz z takimi lecącymi kulami żaru. Tam nikt nie myślał o sobie, wszyscy myśleliśmy o nas - opowiada w rozmowie z TVN24 jeden z górników rannych w kopalni Mysłowice-Wesoła. Inny dodaje: - Kupa dymu, ognia, przeleciałem ze 20 metrów.

Co będzie można zobaczyć w Muzeum Historii Żydów Polskich? Spacer z kamerą TVN24

28 października otwarta zostanie wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich, która przypomni o wspólnych losach polsko-żydowskich. Zwiedzający będą mogli zajrzeć m.in. do typowego żydowskiego miasteczka, synagogi czy przespacerować się uliczką odtwarzającą codzienne życie w latach 20. Wystawa nie kończy się na Holokauście - powojenna wycieczka pokaże realia lat 50., przeprowadzi przez bolesny rok 1968, kończąc na przemianach demokratycznych 1989 r. "Polska i Świat".

Nowe kłopoty złotego dziecka od białych zębów. Prokuratura znów zajmuje się Piotrem Kaszubskim

Oszukani klienci na Wyspach Brytyjskich i nowe kłopoty dotyczące działalności w Polsce - prokuratura znów przygląda się interesom Piotra Kaszubskiego, okrzykniętego swojego czasu przez część mediów "najmłodszym polskim milionerem". Prokuratorzy wszczęli właśnie postępowanie w sprawie oszustwa, którego miał się dopuścić. Sam Kaszubski powtarza, że "nigdy nie postawiono mu zarzutów" w żadnej sprawie a wszystko, co robi "jest zgodne z literą prawa".

MSZ opublikowało archiwalia dot. jeńców radzieckich

MSZ upubliczniło dokumenty dot. jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919–1921, które pochodzą z archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Genewie. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej.