GIS: jak ustrzec się przed ebolą?

Zagrożenie ebolą w Polsce jest bardzo małe, ale trzeba się liczyć z tym, że mogą być takie przypadki i nie możemy tego bagatelizować - powiedział na antenie TVN24 p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego, Marek Posobkiewicz.

Rosjanie chcą pomnika. Szef polskiego MSZ: to prowokacja

Ambasada RP w Moskwie odpowiedziała na artykuł "Komsomolskiej Prawdy" w sprawie budowy w Krakowie pomnika rzekomo "zamęczonych" jeńców bolszewickich z czasów wojny 1920 roku. Stanowczo zaprotestowała przeciwko użyciu w publikacji pojęcia "polskie obozy śmierci". - To jest oczywiście prowokacyjna propozycja - powiedział, komentując sprawę, szef MSZ Grzegorz Schetyna.

Protasiewicz o Schetynie: wojny nie ma, ale jest konflikt

Wojny pomiędzy nami nie ma, ale jest konflikt - tak Jacek Protasiewicz skomentował w "Jeden na jeden" napięcie pomiędzy nim a jego głównym antagonistą Grzegorzem Schetyną. Szef dolnośląskich struktur PO podkreślił na antenie TVN24, że zdecydowali się z szefem MSZ na "zawieszenie broni".

Wielkie podglądanie w Pile. Obraz z monitoringu w kablówce

Wielki brat patrzy w Pile. A właściwie wielki sąsiad. Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa zainstalowała na kilku osiedlach monitoring. Niby nic dziwnego, ale w tym przypadku sąsiadów można podglądać w lokalnej kablówce. Lokatorzy mogą poczuć się jak w reality show. [Polska i Świat]

Kopacz: Nie możemy zlekceważyć eboli. Minister zdrowia przygotuje instruktaż dla obywateli

Minister zdrowia dostał polecenie, by przygotować instruktaż dla obywateli, jak się zachowywać, aby ustrzec się przed ebolą - poinformowała Ewa Kopacz. Premier, która w czwartek rozmawiała o zagrożeniu związanym z epidemią z prezydentem Francji Francois Hollande’em, podkreśliła, że istotne jest, "by wyznaczyć jeden europejski kierunek działania w tej sprawie". - Tego wirusa zlekceważyć nie można - mówiła.

3 mln zł więcej dla uchodźców. Pieniądze z rezerw budżetowych

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek resortu finansów, by o blisko 3 mln zł zwiększyć wydatki na utrzymanie cudzoziemców ubiegających się w Polsce o status uchodźców. Przesunięcie środków ma być dokonane m.in. z rezerwy celowej dot. przeciwdziałaniu korupcji.

Bomba głębinowa znaleziona w Świnoujściu

150-kilogramową bombę głębinową znaleziono w czwartek podczas prac związanych z umacnianiem skarp Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. W piątek ekipa płetwonurków sprawdzi czy niewybuch jest uzbrojony. Następnie zostanie on zdetonowany.

Siemoniak: groźby separatystów wobec Polski są żenujące

Komentowanie tego jest poniżej godności szefa MON - tak minister obrony narodowej odpowiedział w "Kropce nad i" na groźby rosyjskich separatystów względem Polski. Zdaniem Tomasza Siemoniaka nie mamy się czego bać, bo "mamy zdolności obronne". Jego zdaniem uspokoić nas powinno także to, że jesteśmy w NATO.

Falenta informatorem służb specjalnych? Kurski: Coś jest na rzeczy

Główny podejrzany w aferze podsłuchowej informatorem służb specjalnych? - Sam domysł wskazuje na to, że coś jest na rzeczy - powiedział Jacek Kurski. Gość "Faktów po Faktach" dopytywał o obiecany przez Donalda Tuska raport wyjaśniający aferę podsłuchową. - Jedyny organ, który może tę sprawę badać, to prokuratura (…). Istotną kwestią jest rola pana Falenty. Czy reprezentował siebie, grupę przestępczą, czy jest niewinny - odpowiedział Adam Szejnfeld.

Wypadek w kopalni. 7 rannych

Siedem osób zostało rannych w kopalni węgla Janina w Libiążu w Małopolsce. Pod ziemią wykoleił się jeden z wagonów, którym górnicy jechali do miejsca pracy. Powodem był rozjazd torów - poinformowała rzeczniczka zakładu.

Rosjanie chcą pomnika. Polska ambasada protestuje

Ambasada RP w Moskwie zabrała głos w sprawie rosyjskiego pomnika jeńców bolszewickich, który miałby powstać w Krakowie. W oświadczeniu napisano, że środowa publikacja "Komsomolskiej Prawdy" dotycząca pomysłu budowy monumentu "Zamęczonych w polskich obozach śmierci", nie służy poszukiwaniu porozumienia między Polską i Rosją.

Sfałszowane podpisy na liście poparcia? Będzie zawiadomienie do prokuratury

Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - fałszerstwa dokumentów wyborczych - złoży miejska komisja wyborcza w Olsztynie. Chodzi o 2 podpisy poparcia na listach kandydatów na radnych z komitetu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Jednak jak twierdzi pełnomocnik komitetu, podpisy zostały wykryte przez panią, która reprezentuje konkurencyjny dla komitet.

Szef CBA był inwigilowany w związku z aferą podsłuchową? "Mówił, że zaobserwował takie symptomy"

Paweł Wojtunik, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie wyklucza, że był inwigilowany w związku z tzw. aferą podsłuchową - takie informacje padły na posiedzeniu sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, wynika z informacji tvn24.pl. - Nie komentujemy. Posiedzenie miało klauzulę tajności - mówi nam rzecznik CBA. Prokuratura nie odpowiada na pytania, czy zleciła służbom takie działania ani, czy będzie sprawdzać, czy doszło do inwigilacji szefa CBA.

Miało być porozumienie, jest wojna. O wysokość podatku na tablety i smartfony

Nie ma kompromisu w sprawie wysokości podatku od smartfonów i tabletów. Czwartkowe spotkanie za zamkniętymi drzwiami pomiędzy przedstawicielami organizacji zrzeszających twórców a producentami sprzętu zakończyło się fiaskiem - dowiedział się portal tvn24.pl. - To już nie jest konflikt, to otwarta wojna - przyznają zgodnie jego uczestnicy. Winą za tę sytuację obarczają siebie nawzajem. A ministerstwo kultury, które ma zdecydować o opłacie, milczy, bo nie chce wziąć odpowiedzialności za niepopularny projekt.

Przegląd prasy: Falenta informatorem służb?

Marek Falenta, główny podejrzany w aferze podsłuchowej, może być informatorem służb specjalnych - sugeruje "Gazeta Wyborcza". Falenta zarzuty odpiera. "Nie jestem i nigdy nie byłem współpracownikiem ani ABW, ani CBA" - przekonuje.

Wojtunik: CBA nie posiadało informacji o podsłuchach

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie znalazło jakichkolwiek śladów, z których miałoby wynikać, że było w posiadaniu informacji o podsłuchach w restauracji Sowa & Przyjaciele i Amber Room - przekazał szef CBA Paweł Wojtunik po przesłuchaniu przez sejmową komisję ds. służb specjalnych.

Poszukiwania górnika utrudnione. Stan czterech innych się pogarsza

W kopalni Mysłowice-Wesoła akcja poszukiwania górnika zaginionego po poniedziałkowym wypadku wciąż napotyka na przeszkody. Aby ratownicy mogli kontynuować pracę, konieczne jest zbudowanie specjalnej tamy przeciwwybuchowej. Tymczasem pogarsza się stan czterech innych górników, którzy są w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. W sumie hospitalizowanych jest tam już 19 osób.