Wyniki sekcji: dwa pociski z policyjnej broni zabiły 29-latka

Rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe były przyczyną śmierci 29-latka postrzelonego na komendzie policji w Kutnie. Prokuratorzy poinformowali o wstępnych wynikach sekcji zwłok. Śledczy na razie nie podjęli decyzji, czy i jakie zarzuty mogą być postawione kutnowskiemu policjantowi, z broni którego padły strzały.

Bus uderzył w samochód osobowy. Ośmioro dzieci lekko rannych

- Dzieci ze szkoły w Łęczycy jechały na basen do Ozorkowa, ich autobus wpadł w inny pojazd tuż przed końcem trasy - informuje tvn24.pl policja. W wyniku wypadku niegroźnie rannych zostało ośmioro uczniów. Trafili do szpitali w Łodzi i Łęczycy.

Będzie można mieć 10 gramów marihuany na własny użytek?

Prokuratury otrzymają propozycje nowych wytycznych dotyczących "nieznacznych ilości" narkotyków, które mogą być podstawą do umorzenia śledztwa. Dotąd konkretne ilości narkotyków, które można posiadać na własny użytek, nie były sprecyzowane.

Rosjanom nie podoba się polski 8 maja. "Rewizja historyczna, krótka pamięć"

8 maja będzie Narodowym Dniem Zwycięstwa - postanowił w piątek polski Sejm, znosząc zarazem Święto Zwycięstwa i Wolności 9 maja. Rosjanom ten ruch się nie podoba. Oświadczenie w tej sprawie złożył rzecznik MSZ Aleksander Łukaszewicz, mówiąc "o próbach rewizji historycznego wkładu narodów rosyjskiego i polskiego w zwycięstwo w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej".

Najpierw dwa strzały, 4-7 sekund później trzeci. Co wydarzyło się w komendzie w Kutnie?

Powiedział, że zjawi się na komendzie, jeżeli "przyjedzie po niego radiowóz". Przesłuchanie przebiegało spokojnie, aż do chwili, kiedy 29-latek miał podpisać protokół - wtedy miały paść dwa strzały, trzeci był kilka sekund później. Przynajmniej jeden okazał się śmiertelny. Co się wydarzyło w czwartek po południu w komendzie w Kutnie wyjaśniają śledczy. A co już wiemy?

Pół kilometra dzieli ratowników od uwięzionych górników

Siódmego dnia akcji poszukiwawczej w KWK "Wujek-Śląsk" ratownicy dotarli do 113 metra od wejścia do wyrobisk. Przed nimi jeszcze prawie 500 metrów do miejsca, w którym prawdopodobnie znajdują się uwięzieni górnicy. Bardzo doświadczony ślusarz oraz doświadczony górnik dozoru średniego pracujący w rudzkiej kopalni mogą znajdować się w okolicy kombajnu, gdzie prowadzili pracę zabezpieczające.

Zuzanna M. może odpowiadać za zabójstwo. Biegli: była poczytalna

Biegli stwierdzili, że Zuzanna M., podejrzana o zabójstwa małżeństwa z Rakowisk, nie jest osobą chorą psychicznie. Wskazali natomiast, że ma nieprawidłowo kształtującą się osobowość z wyraźnymi cechami narcystycznymi oraz dyssocjalnymi - przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Policjant miał prawo mieć broń, ale nie powinna być przeładowana

- Policjant ma środki przymusu bezpośredniego przy sobie. Gdyby ich nie miał, a nastąpi sytuacja nagła, gdzie trzeba ich użyć, jest to uznawane za niewłaściwe przygotowanie się do służby - mówił we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. Odniósł się w ten sposób do wydarzeń na komendzie w Kutnie, gdzie podczas przesłuchania został śmiertelnie postrzelony 29-letni podejrzany.

Fryderyki przyznane. Triumfowała Natalia Przybysz

Natalia Przybysz, Artur Rojek, Voo Voo i Fisz Emade Tworzywo otrzymali statuetki Fryderyków podczas czwartkowej gali rozdania nagród w Teatrze Polskim w Warszawie. Wyróżniono także m.in. The Dumplings, O.S.T.R. i trio Marcina Wasilewskiego.

Waszczykowski o wypowiedzi szefa FBI: nie była przypadkowa

- W języku dyplomatycznym więcej się już nie wyciągnie. Sprawa jest zamknięta - powiedział w "Jeden na jeden" Witold Waszczykowski z PiS. Dyrektor FBI James Comey w liście przekazanym ambasadorowi RP w Waszyngtonie Ryszardowi Schnepfowi wyraził żal, że w przemówieniu w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie powiązał Polskę z Niemcami.

SKOK na Dudę? Głosowanie ws. komisji możliwe przed drugą turą

Dwa tygodnie przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Platforma Obywatelska zdecydowała, że potrzebna jest sejmowa komisja śledcza ws. SKOK-ów. Miałby przed nią zeznawać Andrzej Duda, kiedyś mający napisać w ich sprawie rekomendację dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wniosek o jej powstanie poprze PSL i Twój Ruch, a być może również SLD. Materiał magazynu "Polska i świat".

Hollande na Westerplatte? 11 prezydentów potwierdziło przybycie do Polski

Rocznica zakończenia II wojny światowej zbliża się wielkimi krokami. Kto pojawi się na obchodach 7 maja na Westerplatte i czy Polska, która chciała stworzyć wydarzenie będące "konkurencją" dla obchodów Dnia Zwycięstwa w Moskwie 9 maja, przyciągnie tych polityków, którzy co roku odwiedzali z reguły Władimira Putina? Materiał "Faktów" TVN.

Kurski: Francja jest prorosyjska, zakup od niej śmigłowców to działanie antypolskie

- Francja nie jest naszym politycznym sojusznikiem. Tusk i Kopacz będą musieli się z tego tłumaczyć - tak skomentował w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski wyniki przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. To maszyna zaproponowana przez francuski koncern Airbus została jako jedyna wytypowana do testów. - Teza jest mocna, ale absurdalna - tak o opiniach Kurskiego mówił Stefan Niesiołowski z PO.

Kamery i mikrofony w kilku salach znanej restauracji

Profesjonalne mikrofony i miniaturowe kamery o wysokiej rozdzielczości były zainstalowane w kilku salach w restauracji Różana – jak dowiedział się portal tvn.24.pl, poinformował o tym sejmową komisję do spraw służb specjalnych Piotr Pytel, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Kamera była skierowana dokładnie na miejsce w którym miał siedzieć szef MON Tomasz Siemoniak podczas spotkania ze swoją odpowiedniczką z Holandii. Podsłuch musiał być czynny co najmniej od dwóch tygodni przed wizytą wicepremiera. - Ta sprawa wymaga szczególnego zbadania - mówi Paweł Olszewski, rzecznik klubu parlamentarnego PO i członek speckomisji.

Strzały na komisariacie. Policja sprawdzi, czy doszło do zaniedbań

Decyzją Prokuratury Generalnej sprawą śmierci 29-letniego mężczyzny, który zginął podczas przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie zajmie się Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji wyjaśni, czy doszło do zaniedbań - przekazał komendant główny Krzysztof Gajewski.

"Polskie obozy koncentracyjne" w audycji mniejszości niemieckiej

Audycja mniejszości niemieckiej została zdjęta z anteny Radia Olsztyn po tym, jak padły w niej słowa o "polskich obozach koncentracyjnych". Radio wyemituje przeprosiny za te słowa i nada cykl audycji historycznych - poinformował szef rady programowej rozgłośni.