Powalczą o wysoką nagrodę. "Ciarki na skórze"

To panorama światowego kina. Filmowcy zabierają nas do Singapuru, spacerujemy ulicami Bangkoku, odwiedzamy RPA - mówiła o konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera w Krakowie jego rzeczniczka Alicja Myśliwiec w TVN24.

Archeolodzy odnaleźli ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku

O tej średniowiecznej budowli na ziemi chełmińskiej wiedziano dotychczas najmniej spośród obiektów tego rodzaju. Teraz archeolodzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odnaleźli ruiny zamku krzyżackiego z XIII wieku w Unisławiu koło Torunia. Zamek wybudowany został na skarpie nad doliną Wisły.

Sondaż: Europejczycy chcą Unii. Polacy tym bardziej

Coraz więcej Europejczyków uważa, że członkostwo w Unii Europejskiej jest dobrą rzeczą. Jest o tym przekonanych 57 procent badanych obywateli UE. W przypadku Polski jest to 71 procent - wynika z najnowszego badania Eurobarometr.

"Pozostał niesmak, żal. Wiem, jak wiele zrobiła moja matka dla Polski"

- Mogliby zadzwonić, wyjaśnić. To nie jest tak, że przez przypadek pominęli jedno nazwisko. Myślę, że to bardziej przemyślany plan wygumkowania postaci dla nich niewygodnych - tak Barbara Nowacka w programie "Piaskiem po oczach" odniosła się do pominięcia nazwiska jej matki, Izabeli Jarugi-Nowackiej, na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Tablica zawisła w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Bezczelna złodziejka". Szuka jej policja, jest nagranie

Lubelska policja opublikowała nagranie z - jak opisuje - kradzieży w jednej z galerii handlowych. Widać na nim dwie kobiety. Jedna z nich to obywatelka Turcji, która ogląda ubrania. Druga z kobiet widoczna na nagraniu - jak pisze policja - tylko udaje, że robi zakupy, a w rzeczywistości otwiera plecak Turczynki i kilkukrotnie próbuje zabrać wartościowe przedmioty.

Karczewski o sondażach: to przypomina sytuację remontu

Jestem przekonany, że wzrost poparcia dla PO, odnotowany w niedawnym sondażu, jest spowodowany z jednej strony emocjami, a z drugiej spadkiem notowań Nowoczesnej, która odkryła się i pokazała, że jest partią sezonową - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Kino na dachach i wodzie. Po raz 10. w Krakowie rusza Netia Off Camera

Po raz 10. ruszył Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera, jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. To święto kina niezależnego i odważnego. - To festiwal pełen energii i pasji i taką pasję chcemy pokazywać w filmach - mówił dyrektor festiwalu, Szymon Miszczak.

"Wsadzili mnie do bagażnika, nie wiem gdzie jestem"

Do policjantów z Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) zadzwonił mężczyzna przewożony w bagażniku. Został porwany. Później okazało się, że podróż w bagażniku miała być karą za to, że 33-latek wcześniej groził dwóm mężczyznom. Przed sądem staną nie tylko porywacze, ale i porwany.

Macierewicz zapowiadał "tysiące dronów". Na razie anulowano przetarg

Przez ponad rok Ministerstwo Obrony Narodowej wybierało dostawcę małych dronów, pozornie podobnych do tych, które dzieci dostają na komunię. Wybrano dostawcę, ale okazało się, że chce za dużo pieniędzy. W efekcie cała procedura trafiła do kosza. To był jedyny przetarg na zakup dronów, który był blisko ukończenia. Reszta jest daleko w tyle.

"Nie szukaj tu sprawiedliwości, fałszem jest przesiąknięty cały kraj"

Aresztowania, pobicia, wyroki i wygnanie z kraju – to codzienność podziemnych artystów na Białorusi. Aktorzy Białoruskiego Wolnego Teatru grają w ukryciu spektakle o życiu w ostatniej dyktaturze Europy. Za swoją niezależność i omijanie państwowej cenzury płacą jednak wysoką cenę. Wpisani na czarną listę artystów zakazanych w swoim własnym kraju oficjalnie nie istnieją. Towarzyszyliśmy im z kamerą w ich codziennej pracy i wtedy, gdy na Białorusi doszło do największych od lat antyrządowych protestów. Oni te protesty zakończyli w szpitalu i w więzieniu. Reportaż "Białoruska sztuka przetrwania" Katarzyny Górniak już w sobotę w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.

"Pierwszy raz widzę statek, który wywrócił się razem z dokiem". Pod wodę zeszli nurkowie i specjalny pojazd

Nurkowie i specjalny pojazd podwodny badali dok, który przechylił się w gdyńskiej stoczni Nauta. W wyniku wypadku częściowo pod wodą znalazł się remontowany w Gdyni norweski chemikaliowiec. Zdaniem przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich przyczyną mogło być rozszczelnienie zbiorników. - Jest za wcześnie, żeby mówić o wysokości szkody i przyczynach wypadku - zastrzegł jednak prezes Stoczni Remontowej Nauta, Sławomir Latos.