"Człowiek z zasadami powinien podać się do dymisji". Komentarze do opinii prokuratora generalnego

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz wiceminister Patryk Jaki powinni podać się do dymisji i przeprosić Polaków w związku z przygotowaniem "niekonstytucyjnej" noweli ustawy o IPN - uważają posłanki Nowoczesnej. - Być może analiza i dyskusja nad projektem ustawy o IPN wywołała tego rodzaju refleksję u prokuratura generalnego - ocenił z kolei Marek Ast (PiS). Politycy komentują stanowisko prokuratora generalnego dla Trybunału Konstytucyjnego. Wskazał on, że jeden z przepisów nowelizacji ustawy o IPN jest niekonstytucyjny.

Tysiące dokumentów dotyczących "operacji polskiej" NKWD trafi do archiwum IPN

Do archiwum Instytutu Pamięci Narodowej trafią tysiące dokumentów dotyczących operacji tak zwanej polskiej NKWD. W wyniku jej działalności, w latach 1937-38 na terenie Związku Radzieckiego, zamordowano co najmniej 111 tys. Polaków. Umowy o przekazanie dokumentów z prezesem IPN podpiszą w poniedziałek dyrektorzy ukraińskich archiwów m.in. z Odessy.

Przedszkole zabrało dzieciom zabawki. "Mają urlop na 5 dni"

Szczecińskie przedszkole na tydzień zmieniło się w małe wysypisko śmieci - żartuje dyrekcja placówki. Zabawki zniknęły z półek, a dzieci mają ambitne zadanie zbudować swoje własne z najróżniejszych materiałów, które przyniosły z domu. Dzięki temu rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię i pracę w zespole.

Wiceminister zdrowia: nie ma stanowiska rządu w sprawie projektu "Zatrzymaj aborcję"

Kobiety, u których stwierdzono powikłania w ciąży lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu płodu, mogą liczyć na pomoc i wsparcie - zapewniła w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Odpowiadając na pytania posłów, dodała, że zaostrzający przepisy dotyczące przerywania ciąży projekt "Zatrzymaj aborcję" to inicjatywa obywatelska i nie ma obecnie do niego stanowiska rządu.

Przegląd prasy. "Korporalizacja, upolitycznienie". Muszyński o Trybunale Sprawiedliwości UE

"Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oczekuje, że prawo tworzone przez Unię i przez niego zinterpretowane będzie miało pierwszeństwo" - pisze w "Rzeczpospolitej" wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński, zarzucając TSUE m.in. "korporalizację" i "upolitycznienie". Jego zdaniem sytuacja, że Trybunał Sprawiedliwości UE ma obiektywnie rozsądzać sprawy dotyczące też interesów Polski, to "po prostu śmiech na sali".

Zderzenie auta dostawczego z osobowym. Cztery osoby nie żyją

Cztery osoby zginęły w wyniku zderzenia samochodu osobowego z autem dostawczym w miejscowości Załuski (województwo warmińsko-mazurskie). Dwie trafiły do szpitala. - Główną przyczyną były warunki atmosferyczne - wyjaśniał w TVN24 Andrzej Osowski ze straży pożarnej w Nidzicy. Wypadek zdarzył się na prostej drodze, na dawnym odcinku krajowej "siódemki".

Jako pierwszy wygrał "Milionerów": pytania za milion się nie zapomina

Cieszę się, że ktoś w końcu poczuł razem ze mną, jakie to jest wspaniałe uczucie wygrać ten milion - powiedział w czwartek Krzysztof Wójcik. Osiem lat temu to on wygrał główną nagrodę w programie "Milionerzy". W środę drugą zwyciężczynią została Maria Romanek. Jak wygrana zmieniła życie pierwszego milionera "Milionerów"?

Neumann: Ministrowie PO szli do rządu dla pracy. PiS poszło po kasę

Pazerność i chciwość polityków Prawa i Sprawiedliwości ludziom się najzwyczajniej w świecie nie podoba - stwierdził w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl poseł i przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann, pytany o nagrody przyznane ministrom. Zapewnił, że Platforma Obywatelska nigdy nie nagradzała ministrów, tylko urzędników.