Nie żyje reporterka Bożena Aksamit

Nie żyje Bożena Aksamit, dziennikarka, reporterka, autorka książek. Napisała między innymi reportaż "Zatoka świń" o wykorzystywaniu kilkudziesięciu nieletnich dziewczyn. Jest też autorką książki o legendarnym liniowcu "Batory".

Europoseł PiS o szansach Biedronia. "Większość Polaków hołduje miłości heteroseksualnej"

Jest taki segment wyborców, którzy może zagłosują na partię Roberta Biedronia, ale nie przypuszczam, żeby to był jakiś wielki ruch - ocenił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski. Dodał, że "sądząc po aferze Stefana Niesiołowskiego", któremu prokuratura chce postawić zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści seksualnych, "większość Polaków hołduje jednak miłości heteroseksualnej".

Do sądu za smog. Społecznik pozywa prezydenta Poznania

Miejski społecznik Lechosław Lerczak pozwał prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka za smog w mieście. W pozwie żąda m.in. zaniechania naruszania dóbr osobistych przez miasto w postaci „zmuszania mieszkańców do przebywania w warunkach szkodliwych dla życia i zdrowia”.

"Koalicja europejska dla Polski". Apel byłych premierów i szefów dyplomacji

"Wzywamy odpowiedzialne siły i środowiska polityczne, samorządowe i obywatelskie do wystawienia jednej, szerokiej listy w wyborach do europarlamentu, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w Unii Europejskiej" - głosi deklaracja podpisana w piątek przez grupę byłych premierów i byłych szefów Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Akt braku patriotyzmu i braku lojalności wobec narodowej instytucji"

Październikowa decyzja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o obcięciu dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności była atakiem politycznym na Pawła Adamowicza, była reakcją na jego zwycięstwo w wyborach samorządowych - ocenił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dyrektor ECS Basil Kerski. - Dopiero tragiczna śmierć Pawła Adamowicza otworzyła drogę do rozmów - dodał.

"To rodzaj odbierania godności". Pani Alicja o podróży pociągiem z niepełnosprawnym synem

Bilet droższy o prawie 400 złotych, problemy z jego zwrotem, brak pomocy przy wchodzeniu do pociągu z niepełnosprawnym dzieckiem, a na koniec narażenie dziecka na upadek - tak swoją podróż z Gdańska do Berlina opisuje Alicja Kaiser, mama 13-letniego Szymona. - Jest nam niezwykle przykro, iż pani Alicja oraz jej syn spotkali się z wieloma trudnościami - mówi Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Rzeczniczka PiS przeprosiła Jerzego Owsiaka

"Przepraszam za podanie informacji, która notabene od dłuższego czasu funkcjonuje w internecie" - tak rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek zwróciła się do Jerzego Owsiaka. Przeprosiny dotyczyły opublikowania przez Mazurek wpisu zawierającego zdjęcie "namiotu Jurka Owsiaka". Jak się okazało, grafika nie przedstawiała domu szefa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, lecz Uniwersytet WOŚP.

Biznesmen z taśm Kaczyńskiego "bardzo zasmucony" ich opublikowaniem

Jeden z bohaterów nagrań z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, austriacki biznesmen Gerard Birgfellner "jest bardzo zasmucony faktem opublikowania dwóch taśm z rozmowami" - poinformował w czwartek Roman Giertych, jego pełnomocnik. Wcześniej tego dnia "Gazeta Wyborcza" opublikowała stenogram drugiej z tak zwanych taśm Kaczyńskiego.

Byli prezesi PKP SA na ławie oskarżonych

Do stołecznego sądu wpłynął akt oskarżenia wobec całego byłego zarządu najważniejszej kolejowej spółki PKP SA - dowiedział się portal tvn24.pl. To efekt niemal trzech lat śledztwa prowadzonego przez dwie kolejne prokuratury. Sprawa ta przetrąciła kariery dwóch szefów służb specjalnych, Biura Ochrony Rządu i Agencji Wywiadu, choć oni sami nie zasiedli na ławie oskarżonych.

Podejrzana wołowina z Polski zarekwirowana w Portugalii

Portugalskie służby sanitarne rozpoczęły poszukiwanie na rynku wewnętrznym podejrzanego mięsa z rzeźni w Ostrowi Mazowieckiej. Do czwartkowego wieczora przejętych zostało 99 kg mięsa krów z polskiej ubojni, której cofnięto zgodę na działalność.

"Mowa nienawiści może doprowadzić do zbrodni"

Język polskich polityków stał się w ostatnich kilku latach nieakceptowalny. Pewnych rzeczy nie wolno mówić i to dotyczy zarówno partii obecnie rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej - mówił w "Kropce nad i" historyk, antropolog Władysław Teofil Bartoszewski.

"Albo pan premier o wszystkim wiedział, co byłoby nieszczęściem, albo nic nie wie, a przesądza"

Premier, który w ogóle nie styka się z dokumentami, przesądza - mówił w czwartek w "Faktach po Faktach" w TVN24 mecenas Jacek Dubois. Tak pełnomocnik Geralda Birgfellnera - austriackiego biznesmena, którego rozmowy z prezesem PiS zostały ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" - odniósł się do wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, że "Jarosław Kaczyński zachowuje się absolutnie uczciwie".

"Jeżeli premier nie zareaguje, to będzie to bardzo złe świadectwo"

Premier powinien tego rodzaju sygnały traktować z należytą powagą, nawet jeżeli nie są prawdziwe - powiedział w "Tak jest" w TVN24 były premier Leszek Miller. Odniósł się do czwartkowych zeznań Roberta Nowaczyka przed komisją weryfikacyjną. Prawnik opowiadał między innymi o zachowaniu ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego na spotkaniu, na którym pojawił się alkohol.

Wyleciał z partii za słowa, że na lesbijki "chętnie by popatrzył". Teraz były poseł wraca do PO

Robert Węgrzyn - były poseł, a obecnie radny sejmiku opolskiego - został ponownie członkiem Platformy Obywatelskiej. - Rozmawiałem z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną i uzyskałem ustną akceptację do złożenia deklaracji - powiedział w czwartek Węgrzyn. Kilka lat temu został usunięty z partii za wypowiedź, że "z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył".