Najnowsze

Najnowsze

Pol'and'Rock rezygnuje z plastiku. "Za rok to będzie obligatoryjne"

Kilka tysięcy osób czeka już w Kostrzynie nad Odrą na startujący w czwartek Pol'and'Rock Festiwal. W tym roku organizatorzy szczególną uwagę przywiązują do ekologii. Kubki wydawane w strefie gastronomii będą wielokrotnego użytku, nie będzie foliówek, a plastikowe sztućce zamieniane są na biodegradowalne.

"Kiedy biją, nie ma miejsca na podziały"

Gdyby rządzili brunatni, którzy rzucali w zeszłym tygodniu kamieniami, dla takich jak ja, dla takich jak wy nie byłoby miejsca - mówił lider Wiosny Robert Biedroń podczas manifestacji "Polska przeciw przemocy" zorganizowanej w niedzielę w Białymstoku. Protest to reakcja na wydarzenia, do jakich doszło w ubiegłą sobotę podczas białostockiego Marszu Równości. - Kiedy biją, nie ma miejsca na podziały - powiedział lider partii Razem Adrian Zandberg. Głos ze sceny zabrał również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Handlowe potęgi w Polsce. Oto największe firmy

Największą firmą handlową w Polsce pod względem przychodów jest Jeronimo Martins, czyli właściciel Biedronki - wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów. Podium uzupełniły Lidl i spółka Eurocash (należą do niej takie marki jak Groszek czy abc).

"Nagła reakcja chemiczna" w jeziorze. Kąpielisko częściowo zamknięte

W jeziorze Klukom na terenie plaży miejskiej w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) doszło w sobotę do "nagłej reakcji chemicznej". Nikt nie został ranny, jednak kąpielisko zostało zamknięte. Policja na jego terenie znalazła fragmenty trzech opakowań z oznaczeniem chemicznym. Po południu w niedzielę kąpielisko zostało częściowo otwarte.

"Te małe kijanki dla nas są jak wieloryby"

W naturze zagrożeniem dla żab z andyjskiego jeziora Titicaca są wierzenia ludowe, zanieczyszczenia środowiska i miłośnicy żabich udek. Dlatego każdy przychówek dla chroniących ten gatunek jest niezwykle cenny. We wrocławskim zoo właśnie wykluło się kilkadziesiąt małych kijanek.

Została modelką, będąc od kilkunastu lat na emeryturze. "Nie chciałam żałować"

Ciekawość świata oraz wiara w to, że jest jakieś przeznaczenie – tak o powodach zostania modelką, będąc od 15 lat na emeryturze, mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS aktorka Helena Norowicz. – Miałam pewne lęki i obawy, zanim podjęłam decyzję. To był jednak krótki okres niepewności. (…) Mężowi mówiłam, że mogę żałować tego, że nie spróbowałam, a nie chciałam żałować – mówiła w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Protesty w Moskwie. Ponad tysiąc zatrzymanych, kilkadziesiąt pobitych

Policja w Moskwie zatrzymała 1373 osoby w czasie sobotniej pokojowej demonstracji poparcia dla kandydatów opozycji w wyborach do władz stolicy Rosji. Poza tym 77 osób zostało pobitych - poinformowało Radio Swoboda, powołując się na portal obrońców praw człowieka OWD-Info. MSZ w wydanym w niedzielę oświadczenie wezwało władze Rosji do "zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji oraz dokonywania arbitralnych zatrzymań".

Milion aut z przeszkodami. "Dla energetyki jest to nowy rozdział"

Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach to cel, który założono w rządowym Planie Rozwoju Elektromobilności. Według ekspertów jego osiągnięcie jest nie tylko trudne ze względu na dotychczasowy poziom sprzedaży, ale wiązałoby się także z wyzwaniem dla branży energetycznej. Więcej aut elektrycznych to bowiem więcej ładowarek i większe zapotrzebowanie na prąd. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"W którym kraju ktoś sika do słoika, żeby rzucić w innego manifestującego?"

- W marszach równości nie chodzi o ochronę osób homoseksualnych, chodzi o równość wszystkich ludzi - stwierdziła w "Ławie Polityków" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus (koło poselskie Teraz!), odnosząc się do incydentów związanych z Marszem Równości w Białymstoku, który odbył się 20 lipca. - W którym kraju ktoś sika do słoika, żeby rzucić w innego manifestującego? - dopytywał Krzysztof Gawkowski z Wiosny. Arkadiusz Mularczyk (klub PiS) przekonywał, że "nie ma akceptacji dla przemocy (...) ale też nie ma zgody na prowokacje".

Podróże z małymi dziećmi. "Pierwsza zasada, jaką stosujemy w samolocie, to: zero słodyczy"

Włochy, Tajlandia i Islandia znajdują się na liście państw, które wraz ze swoimi małymi dziećmi zwiedzili autorzy bloga Our Little Adventures Karolina Szymańska i Mariusz Zielonka. - Przede wszystkim podróże z dziećmi to ciągłe wyzwanie, ciągłe otwieranie się na kompromisy i na to, co przyniesie nowy dzień - mówiła w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Karolina Szymańska.

W Tatrach znaleźli ślady ludzi sprzed 15 tysięcy lat

- To przełomowe odkrycie - nie kryje satysfakcji prof. Paweł Valde-Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Archeolodzy z Polski i Słowacji w jaskini nad Huczawą w Tatrach Bielskich odkryli ślady świadczące o obecności ludzi w Tatrach już 15 tysięcy lat temu. W sumie znaleziono ponad 300 potwierdzających to artefaktów.

Podróż na rajską wyspę. "Najlepiej wybrać się w porze suchej"

Warto spędzić kilkanaście godzin w samolocie, by dostać się na Barbados. - Najlepiej wybrać się tam w porze suchej, czyli od grudnia do maja, czerwca. Wtedy w ciągu dnia jest 27 stopni Celsjusza, w nocy 20 stopni - mówiła w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Anna Augustyniak-Hoffman, autorka bloga Nofiltertravels.com. - My byliśmy akurat w porze deszczowej, zdarzały się wtedy tropikalne burze - przyznała. Podróżniczka zwracała uwagę, że Barbados to nie tylko "pocztówkowe widoczki", białe plaże, szmaragdowa woda czy zielone palmy, ale też miejsca kultowe dla surferów i oceaniczna jaskinia Animal Flower Cave.

Marcinkiewicz odchodzi z życia publicznego. "Mam tego dość"

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w sobotę, że podjął decyzję o odejściu z życia publicznego. Jak tłumaczył, zrobił to "w celu obrony siebie i rodziny". Poinformował także, że podejmuje działania prawne, które mają na celu uniemożliwienie jego byłej żonie "zbliżania się do niego w jakiejkolwiek formie".

Prezydent Macron zapowiedział spotkanie z Władimirem Putinem

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział w sobotę, że 19 sierpnia, na kilka dni przed szczytem G7 w Biarritz we Francji, spotka się z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Spotkanie ma się odbyć w letniej rezydencji francuskiego prezydenta w forcie Brégançon. Rosja została wykluczona z G7 w 2014 roku.

Tłumy Tunezyjczyków pożegnały zmarłego prezydenta

Dziesiątki tysięcy Tunezyjczyków uczestniczyły w uroczystościach żałobnych po śmierci prezydenta Bedżiego Kaida Essebsiego. W państwowym pogrzebie w sobotę udział wziął między innymi prezydent Francji Emmanuel Macron.

Francuski minister: nie zrezygnujemy z nowego podatku

Paryż nie zamierza rezygnować z podatku cyfrowego - poinformował minister finansów Francji Bruno Le Maire. Polityk zaapelował jednocześnie, aby nie łączyć tej kwestii z innymi taryfami. Wcześniej odpowiedź na działania Francji zapowiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Synod ukraińskiej Cerkwi wzywa do ukarania Rosji

Synod Cerkwi Prawosławnej Ukrainy wezwał wspólnotę międzynarodową do zastosowania sankcji wobec Rosji. Powodem ma być zniszczenie soboru św. Włodzimierza i Olgi w Symferopolu oraz prześladowanie ukraińskich wiernych na Krymie. Synod zebrał się w sobotę w Kijowie.

Walka z pożarami w Chorwacji. Wezwano straż i armię

Ponad 200 strażaków oraz 50 żołnierzy chorwackiej armii walczy z pożarami, jakie objęły tereny na południe od portowego miasta Szybenik - podała agencja prasowa Hina. Żołnierze zostali włączeni do akcji po tym, gdy z powodu zmroku wycofano helikopter.

Rozmowy w Sudanie Południowym o korytarzach humanitarnych

Przedstawiciele opozycji i członkowie Tymczasowej Rady Wojskowej, którzy 17 lipca podpisali umowę o podziale władzy w Sudanie, odbyli w sobotę w stolicy Sudanu Południowego rozmowy z rebeliantami w sprawie utworzenia korytarzy humanitarnych w strefach objętych konfliktami.