Najnowsze

Najnowsze

Oto najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków. Raport

Około 2540 złotych - tyle przeciętnie kosztowały tegoroczne wakacje z biurem podróży. To o niemal 11 procent więcej niż przed rokiem. Mimo to, jak wynika z raportu Travelplanet.pl, wyjazdy z biurami podróży były tak samo popularne jak w zeszłym roku. O miano najpopularniejszego kierunku zaciętą walkę stoczyły Grecja i Turcja.

"W całym województwie nie ma ujęć wody pitnej z Wisły". Ścieki dotarły do Torunia

Sanepid kujawsko-pomorski uspokaja mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż brzegów Wisły: nie ma absolutnie żadnego zagrożenia dla wody pitnej. Nieczystości, które od środy spływają w Warszawie do Wisły, dotarły do Włocławka i Torunia. Badania nie wykazują przekroczenia norm bezpieczeństwa, ale niektórzy mieszkańcy narzekają na nieprzyjemny zapach od strony rzeki.

Jest nazywany "królem mafii wnuczkowej". "Hoss" skazany na siedem lat więzienia

Na siedem lat więzienia skazał poznański sąd Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Jego brat Adam P. usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności. Zdaniem sądu obaj są odpowiedzialni za dokonanie wielu kradzieży metodą na wnuczka, między innymi w Niemczech i Szwajcarii. Obrona domagała się uniewinnienia obu mężczyzn. Podczas procesu wielokrotnie podkreślali, że "w Polsce nie ukradli nawet cukierka".

Amerykanie "chcą spróbować od nowa" z Unią

Wizyta sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo w Brukseli to przejaw chęci resetu amerykańskiej administracji w relacjach z Unią Europejską - pisze Politico, powołując się przy tym na słowa amerykańskiego ambasadora przy UE Gordona Sondlanda.

Pada deszcz, a on podlewa kwiaty

Stał i lał wodę w jedno miejsce - tak mieszkanka Legnicy (Dolnośląskie) komentuje to, co zobaczyła na jednej z ulic swojego miasta. W podlewaniu kwiatów nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to że odbywało się w deszczu. Sprawę wyjaśniają urzędnicy i zapewniają, że traktują ją poważnie.

"Od 17. roku życia pracowała 10 godzin dziennie. Przez pięć lat zarobił na niej cztery miliony"

Według ustaleń policji, podejrzany 29-latek przywiózł do Polski swoją ofiarę, gdy dziewczyna miała 17 lat. Oboje pochodzą z Bułgarii. - Opowiedziała, że pracowała 10 godzin dziennie. To jedna z tych dziewczyn, które stoją przy drodze. Musiała oddawać stręczycielowi wszystkie zarobione pieniądze, a on w zamian oferował jej pokój w tanim hotelu, jedzenie i ubrania. Wyliczyliśmy, że przez pięć lat wzbogacił się w ten sposób o cztery miliony złotych. To bardzo realna kwota - mówi policjant z Zabrza.

Śledztwo w sprawie festiwalu Orle Gniazdo będzie wznowione. "Umorzenie było przedwczesne"

Decyzja o umorzeniu śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas festiwalu muzyki Orle Gniazdo była przedwczesna - stwierdziła Prokuratura Regionalna w Łodzi. Przeprowadzona przez nią kontrola wykazała, że materiał dowodowy był niekompletny, a piotrkowscy śledczy nie zrobili wszystkiego co można, żeby namierzyć sprawców. To, co działo się podczas festiwalu pokazali dziennikarze "Superwizjera" TVN.

"Kierowca ciężarówki mógł się przyczynić do wypadku". Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w Świniarsku koło Nowego Sącza. W poniedziałek zderzyła się tam ciężarówka z autobusem, w którym jechali m.in. uczniowie wracający z rozpoczęcia roku szkolnego. W wyniku wypadku jedna osoba zmarła, a 33 zostały poszkodowane. Policja zatrzymała kierowcę ciężarówki, kilkanaście osób wciąż przebywa w szpitalach.

"Sklejony taśmą i pomalowany" lodołamacz. "Bareja mógłby pisać scenariusze"

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wziął udział w fecie odbioru kadłuba lodołamacza Puma - najnowszego dziecka szczecińskiej stoczni Gryfia. Jednak nadzorujący budowę Polski Rejestr Statków przyznał: kadłub nie jest gotowy do wodowania, a pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw gospodarki morskiej publikuje zdjęcia, na których widać, że niezaspawane elementy zaklejono taśmą i zamalowano.

Iustitia: jest podstawa do uznania, że postępowania dyscyplinarne są nieważne

Według przepisów rzecznik dyscyplinarny i jego zastępcy nie mogą wszczynać postępowania przeciwko sędziom sądów rejonowych. Robią to regularnie, a to podstawa do uznania, że takie postępowania dyscyplinarne są nieważne - tłumaczyła w rozmowie z TVN24 sędzia Monika Frąckowiak ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Stowarzyszenie wydało w tej sprawie oświadczenie.

Wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych już dostępny. Zobacz wzór

Świadczenie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, tak zwane 500 plus dla niepełnosprawnych, cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku tym na miesiąc przed terminem udostępniliśmy formularz wniosku - powiedziała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska.

Rowhani: nigdy nie zgodzimy się na rozmowy z USA

Iran zawsze odpowie negatywnie na zaproszenie na spotkanie bilateralne ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział we wtorek prezydent Hasan Rowhani. Jak dodał, jeśli jednak USA zdejmą sankcję, Teheran będzie mógł podjąć rozmowy z innymi sygnatariuszami porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Mucha o nieobecności Tuska: Wiedział, że dostanie zaproszenie. Jestem zdumiony

Jestem zdumiony, że Donald Tusk nie przyjął zaproszenia na warszawskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" wiceszef prezydenckiej kancelarii Paweł Mucha. Informację Tuska, że zaproszenie dotarło do niego dopiero w czwartek 29 sierpnia, Mucha skomentował słowami: - Wiedział, że jest 1 września, wiedział, że takie zaproszenie otrzyma. Zawsze takie zaproszenie trafiało.

"Nie wyobrażam sobie pracy z człowiekiem uwikłanym w takie historie". Sędzia pisze do TSUE

Sędzia Anna Bator-Ciesielska najpierw odmówiła wspólnego orzekania z zastępcą rzecznika dyscyplinarnego sędziów Przemysławem Radzikiem, który według Onetu miał należeć do grupy "Kasta", szkalującej innych sędziów. Teraz w związku z tą sprawą pisze do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chce, by ten orzekł, czy jednoosobowe delegowanie sędziów przez ministra sprawiedliwości jest zgodne z unijnym prawem. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.