Najnowsze

Najnowsze

Mela Koteluk: wiele razy rzucałam muzykę

Ja wiele razy rzucałam muzykę i to z takim impetem. Myślałam sobie - to nie jest dla mnie. Ale tylko po to, by przypomnieć sobie, co sprawia, że czuję się dobrze w życiu i co sprawia, że chce mi się żyć - mówiła w programie "Ostatnie piętro" piosenkarka Mela Koteluk. - Z perspektywy czasu już osoby, która wiele, wiele lat spędza w tym środowisku i dużo koncertuje, każdy z tych etapów, który przechodziłam, był niezwykle istotny i złożył się na to, kim teraz jestem i co teraz robię - dodała.

Polscy studenci wydają coraz więcej

Około 250 złotych - o tyle wzrosną w porównaniu do ubiegłego roku przeciętne miesięczne wydatki studenta uczącego się w dużym akademickim mieście. Z raportu Związku Banków Polskich wynika, ze przekroczą one w tym roku kwotę 2100 złotych.

"To nie jest uczciwe, przejrzyste państwo. To zadziwiające, co oglądamy"

To nie jest fikcja, to się dzieje naprawdę i dotyczy instytucji, która w systemie państwa polskiego, w systemie przeciwdziałania korupcji, jest instytucją być może najważniejszą - ocenił w studiu "Superwizjera" dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych. W ten sposób skomentował reportaż Bertolda Kittela "Pancerny Marian i pokoje na godziny", o nowym prezesie Naczelnej Izby Kontroli. W przypadku najważniejszych urzędników w państwie "ciężar wykazania, że jest się poza wszelkimi zarzutami spoczywa na samym kandydacie i osobach, które wspierają go politycznie" - podkreśliła Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego.

Obalony prezydent Tunezji pochowany w Arabii Saudyjskiej

Zmarły w czwartek były autokratyczny prezydent Tunezji Zin el-Abidin Ben Ali został w sobotę pochowany w Medynie na zachodzie Arabii Saudyjskiej, dokąd uciekł pod naciskiem protestów społecznych w 2011 roku - podała agencja AFP, powołując się na świadków.

"Żółte kamizelki", protest emerytalny i klimatyczny. Pełne ręce roboty służb

Szesnaście tysięcy osób wzięło udział w sobotę w Paryżu w proteście klimatycznym, a sześć tysięcy w manifestacji przeciwko reformie emerytalnej - podały władze francuskiej stolicy. Natomiast według organizatorów marsz klimatyczny zgromadził 50 tysięcy osób. Doszło do incydentów ze służbami porządkowymi. W sobotę protestowały też "żółte kamizelki". To zgromadzenie było bardzo gwałtowne. Policja rozpędziła je, używając gazu łzawiącego.

Kuria zwolniła niezamężne kobiety. Oświadczenie archidiecezji i komentarz byłej szefowej

Po niespodziewanym rozwiązaniu biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej, kuria tłumaczy, że zakończyła współpracę tylko z koordynatorką biura, Joanną Adamik, i jej dwiema współpracowniczkami, które - jak podkreślają duchowni - są osobami "niezamężnymi". "Czy mamy rozumieć, że wierzące, praktykujące samotne matki, także adopcyjne, nie mają miejsca w Kościele katolickim i nie mogą mu służyć?" - pyta Adamik, która odniosła się do oświadczenia kurii w mediach społecznościowych.

Piątka nie było. Dominacja Interu w derbach Mediolanu

Inter Mediolan był faworytem derbowego meczu 4. kolejki Serie A z AC Milan i potwierdził swoją przewagę na murawie San Siro. Podopieczni Antonio Contego wygrali 2:0 i pozostają liderem tabeli. Cały mecz w barwach Rossonerich rozegrał Krzysztof Piątek.

"Opozycja całkowicie poddała się, jeśli chodzi o elektorat przeciwny"

Koalicja Obywatelska i Lewica walczą o bardzo podobny elektorat, choć opozycja powinna przede wszystkim zachęcić nowych wyborców. Nie powinno być wroga na opozycji - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 socjolożka Agata Szczęśniak. Zdaniem Pawła Maranowskiego, "opozycja poddała się, jeśli chodzi o elektorat przeciwny". - Opozycja z jednej strony musi dbać o swój elektorat i kierować wobec niego jakieś propozycje, a z drugiej strony próbować przyciągnąć tę część elektoratu, która jest dosyć umiarkowana, ale nadal głosuje na Prawo i Sprawiedliwości - mówił.

Kim jest "pancerny Marian"?

"Pancerny Marian" lub "żelazny Marian" - tak o wywodzącym się z Podhala 64-letnim prezesie Najwyższej Izby Kontroli Marianie Banasiu mówią jego polityczni znajomi. Przydomek zawdzięcza sportowej pasji, jaką jest karate, a także przeszłości w czasach PRL - dwuletniej odsiadce za działalność w Solidarności.

"Pancerny Marian i pokoje na godziny". Reportaż "Superwizjera"

Marian Banaś, niedawno został powołany na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej był ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Objęcie każdej z tych funkcji wiąże się z drobiazgową kontrolą służb specjalnych i jest przeznaczone tylko dla osób o nieposzlakowanej opinii. Dziennikarz "Superwizjera" Bertold Kittel przyjrzał się jego oświadczeniom majątkowym.

Upamiętniono rozpoczęcie jednej z największych operacji alianckich

Amerykańscy, brytyjscy i polscy weterani oraz członkowie holenderskiej i brytyjskiej rodziny królewskiej upamiętnili 75. rocznicę rozpoczęcia operacji Market Garden, która we wrześniu 1944 roku była ostatecznie nieudaną próbą wyzwolenia północnej Holandii od okupacji nazistowskich Niemiec.

Autobus wypełniony plastikowymi butelkami. "Jest tego bardzo dużo, za dużo"

Autobus wypełniony po brzegi, a kilka worków i tak się nie zmieściło. Plastikowe butelki przez pięć dni zbierali uczniowie z czterech gdańskich szkół podstawowych. Akcja organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku ma zwrócić uwagę na problem ilości plastiku w codziennym życiu. - Jeśli w ciągu pięciu dni zebraliśmy tyle butelek, to ile ich zbieramy w ciągu miesiąca? - zastanawia się Zygmunt Gołąb, rzecznik ZTM.

Kaczyński: rodzina nie może się składać z dwóch tatusiów, ani dwóch mamuś

Mam nadzieję, że jeśli tylko wygramy wybory, skończą się ataki na nasze podstawowe wartości. Skończy się próba wysadzenia naszego narodu w powietrze, łącznie z jego fundamentem, którym jest rodzina - mówił szef PiS Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji wyborczej w Wadowicach. Rodzina nie może się składać z dwóch tatusiów, ani dwóch mamuś, tylko normalnie - z matki, ojca - dodał, mówiąc, że "czasem może kogoś zabraknąć".

"Młodzież dostrzega ważne kwestie jak zmiany klimatyczne i próbuje przemówić do rozsądku rządu"

Czy politycy słyszą głos młodych w sprawie ochrony klimatu? Jak zareagują na protesty takie, jak te, które w piątek odbyły się na całym świecie? W "Babilonie" kandydatki do Sejmu rozmawiały o klimacie. - Bardzo się cieszę, że młodzież dostrzega tak ważne kwestie, jak zmiany klimatyczne i próbuje przemówić do rozsądku rządowi - mówiły. Gośćmi Piotra Marciniaka były Anna Ojer z Koalicji Polskiej, Ewa Rowińska z Prawicy RP, Aleksandra Gajewska z Koalicji Obywatelskiej, Teresa Bogacka z Polski Razem oraz Dorota Olko z Lewicy Razem.

"Przegrałem, bo sparaliżował mnie strach". Spór między rządami przeniósł się na matę

Jeden z najlepszych judoków na świecie, Irańczyk Saeid Mollaei podczas ostatnich mistrzostw świata otrzymał zalecenie od władz w Teheranie, by w półfinale oddać walkę walkowerem. Irańska federacja obawiała się, że w finale sportowiec mógł trafić na izraelskiego zawodnika Sagiego Mukiego. - Usłyszałem, że mam przegrać i zrobiłem tak. Przegrałem, bo sparaliżował mnie strach - wyznał judoka. W ten sposób sport stał się areną zastępczą dla konfliktu, który trwa od dekad, a w ostatnim czasie przybrał na sile. Materiał programu "Epicentrum" TVN24 BiS.

Na stacjach benzynowych szykują się podwyżki cen

Rynek ropy odreagował już wprawdzie ataki na instalacje naftowe Arabii Saudyjskiej, ale skok cen ropy przełożył się na ceny w hurcie - wskazują analitycy. Ich zdaniem, w najbliższych dniach należy spodziewać się podwyżek na stacjach benzynowych.

PSL-Koalicja Polska apeluje o podpisanie "Paktu dla zdrowia"

Podwyższenie nakładów na służbę zdrowia do minimum 6,8 procent PKB, podniesienie pensji wszystkim pracownikom o 30 procent oraz upowszechnienie działań na rzecz profilaktyki - między innymi te punkty znalazły się w "Pakcie dla zdrowia", który zaprezentowali w sobotę politycy PSL-Koalicji Polskiej, zachęcając wszystkie siły polityczne do podpisania paktu. - Jeśli reforma służby zdrowia ma zafunkcjonować, to muszą podpisać się pod nią wszystkie siły polityczne - podkreślali.