Najnowsze

Najnowsze

Sekrety skoku stulecia. Reportaż "Superwizjera"

Prawie 4 lata temu w Swarzędzu pod Poznaniem fałszywy konwojent odjechał sprzed banku, zabierając ze sobą 8 milionów złotych. I chociaż prokuratura dosyć szybko wpadła na trop złodziei, to do dzisiaj nie udało się odnaleźć większości pieniędzy. Reportaż "Sekrety skoku stulecia" Łukasza Frątczaka i Roberta Sochy już w sobotę w "Superwizjerze", o godzinie 20 w TVN24.

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Prezydent Andrzej Duda w Święto Konstytucji 3 Maja na Zamku Królewskim w Warszawie odznaczył Orderami Orła Białego byłego opozycjonistę Czesława Bieleckiego, rzeźbiarza Wincentego Kućmę oraz żołnierza Armii Krajowej, badacza tragedii polskiej ludności na Wołyniu Władysława Siemaszkę.

Pocztówka znaleziona na ulicy, do adresata dotarła po 14 latach

Na odwrocie pocztówki napisał, że udało mu się uniknąć potężnego tsunami w Azji. Życzył też „szczęśliwego 2005 roku”. Wysłał kartkę, ale ta gdzieś się zawieruszyła. Jim nie wiedział, że pocztówka nigdy nie doszła. Małgorzata nie miała pojęcia, że w ogóle ją wysłał. Kartka odnalazła się po 14 latach. Znalazłam ją na przystanku w Poznaniu. Właśnie doręczyłam ją adresatce.

Polska pensja na rękę poniżej unijnej średniej. Raport w sprawie płac

Po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek polski pracownik otrzymywał w zeszłym roku na konto około 71 procent pensji brutto. Oznacza to spadek w zestawieniu krajów Unii Europejskiej z 15. na 17. miejsce – wynika z raportu PwC "Praca w Unii Europejskiej - podatki i składki". W przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny ten wskaźnik wynosi 76 procent i oznacza utrzymanie 18. miejsca w Unii.

Uroczystości, defilada i wykład Tuska

Dziś w całym kraju obchodzone będzie Święto Konstytucji 3 maja. Na Zamku Królewskim Andrzej Duda wręczy najwyższe odznaczenia państwowe. Na warszawskiej Wisłostradzie odbędzie się defilada pod hasłem "Silni w sojuszach". Weźmie w niej udział ponad 2 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i z państw sojuszniczych oraz funkcjonariuszy służb podległych MON i MSWiA. Na Uniwersytecie Warszawskim przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wygłosi wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach".

Pierwsza w Europie, druga na świecie

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Premier, młotek i drewniana kołatka

Premier Japonii, Shinzo Abe opublikował na Instagramie nagranie, na którym instaluje na drzwiach swojego domu nad jeziorem drewnianą kołatkę w kształcie bobra. To pamiątka, którą przywiózł ze swojej ostatniej wizyty w Kanadzie.

"Walczył o życie przez 50 dni". 51. ofiara ataku na meczety

Turecki obywatel, ranny 15 marca w ataku na dwa meczety w Christchurch na Nowej Zelandii, zmarł wskutek odniesionych obrażeń - poinformował minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu. Oznacza to, że liczba śmiertelnych ofiar tego ataku wzrosła do 51.

Życzenia i gratulacje z Waszyngtonu

"W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych składam gratulacje i najlepsze życzenia narodowi polskiemu z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji" - napisał sekretarz stanu USA, Mike Pompeo.

"Żona po roku pracy w firmie powiedziała: Słuchaj, Andrzej, wiesz co? Wolałabym iść do szkoły"

Mieliśmy świadomość tego, że pensja nauczycielska, zwłaszcza na samym początku pracy, będzie względnie niska, ale po pierwsze: żona robiła to co chciała, a po drugie: mogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja lepiej zarabiałem - mówił w specjalnym wydaniu "Tak jest" w TVN24 prezydent Andrzej Duda. Opowiadał o pracy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy jako nauczycielki. Odniósł się także do zawieszonego strajku nauczycieli.

Prezydent: działania "horrendalnie drogie", ale podnoszą jakość życia

Obowiązkiem władz jest dbanie, żeby standard życia w Polsce się podnosił; jeżeli są tworzone rozwiązania, które powodują wsparcie dla ludzi, ja zawsze takie działania popieram - zadeklarował prezydent Andrzej Duda w czwartek w specjalnym wydaniu "Tak jest" w TVN24, pytany, czy podpisze ustawy wprowadzające pięć najnowszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości.

Kopacz, Spurek, Girzyński w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Jeśli przy tych większych pieniądzach kolejki (do świadczeń zdrowotnych) się wydłużają, to świadczy tylko o jednym: ci, którzy rządzą, nie mają pomysłu na to, aby ochrona zdrowia pracowała skutecznie i chroniła nasze zdrowie - powiedziała w "Faktach po Faktach" Ewa Kopacz (PO), była premier, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Gośćmi drugiej części programu byli: dr Sylwia Spurek i dr Zbigniew Girzyński.

Prezydent Andrzej Duda o zbliżających się wyborach prezydenckich, naszej obecności w UE oraz strajku nauczycieli

W specjalnym wydaniu programu prezydent mówił o zbliżających się wyborach prezydenckim i swoim ewentualnym starcie. Andrzej Duda powiedział także że jest zwolennikiem Unii Europejskiej, 15 lat temu głosował za wejściem Polski do Unii i nie ma zagrożenia tak zwanym polexitem. W rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim prezydent odniósł się także do propozycji rządowych i tzw. Piątki Kaczyńskiego.

Andrzej Duda: zaprosiłem Donalda Trumpa do Polski

Wystosowałem zaproszenie do pana prezydenta Donalda Trumpa i liczę na to, że jakieś spotkanie pomiędzy nami do końca września nastąpi - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek w specjalnym wydaniu "Tak jest" w TVN24.

Polscy piloci przekazali misję Baltic Air Policing

Polscy lotnicy z myśliwcami F-16, którzy od stycznia chronili przestrzeń powietrzną państw bałtyckich, zakończyli w czwartek czteromiesięczną misję Baltic Air Policing. Misję przekazali Węgrom z myśliwcami JAS-39, których będą wspierać Hiszpanie z F-16.