Ciekawostki

Ciekawostki

Do brzegu Australii nie dopłynął, ale - jak powiedział - najważniejsza była "podróż w głąb siebie". O kim mowa? O pewnym włoskim śmiałku, który uzbrojony w łódkę i wiosło postanowił przepłynąć Pacyfik. Wiosłował energicznie przez 18 tysięcy kilometrów. I 120 kilometrów przed "metą" stwierdził, że nie starczy mu sił...

Nic z tego - Kenijczycy nie popatrzą sobie na walki byków "na cześć" nowego prezydenta USA Baracka Obamy. Na bycze zawody nie zgodził się Sąd Najwyższy po protestach obrońców praw zwierząt.

"Wielbimy ciebie Mario" - taki podpis w języku hiszpańskim widnieje pod zdjęciem modelki upozowanej na Marię Dziewicę na najnowszej okładce meksykańskiego wydania "Playboya".

Zmarła Bettie Page, symbol rewolucji seksulanej lat sześćdziesiątych i legendarna amerykańska modelka pin-up. Miała 85 lat.

Wszyscy myśleli, że to już koniec słynnej kosmicznej sagi. Nic podobnego! Ku uciesze milionów fanów, reżyser George Lucas postanowił wystawić historię Księżniczki Lei i Luke'a Skywalker'a, i to w zupełnie innej konwencj: jako widowisko muzyczne z widownią na 17 tysięcy widzów.

Zwyciężczyni nowego rosyjskiego konkursu piękności musiała być nie tylko atrakcyjna i utalentowana, ale przede wszystkim inteligentna. Wszystko po to, by stać się symbolem rosyjskiej ustawy zasadniczej. Po raz pierwszy bowiem Rosjanie wybrali Miss Konstytucji, została nią piękna Maria Feodorova.

Sanie, które w jedną noc okrążają Ziemię; nieskończenie głęboki worek prezentów i szczególne miejsce w sercach dzieci na całym świecie. Badania amerykańskiego naukowca dowodzą, że Święty Mikołaj jednak istnieje, a to co robi wcale nie jest niemożliwe!

Choć amerykański rząd już przyznał pomoc finansową General Motors i Chryslerowi wciąż nie jest pewne, czy te giganty przetrwają kryzys finansowy. Pewna jest za to sytuacja tych marek na Kubie.

Firmy z całego świata wydają grube pieniądze na opracowanie lokomotyw, które mogłyby się poruszać bez maszynisty. Tymczasem niemieckie koleje odniosły w tej dziedzinie "sukces" nie wydając ani grosza.

Firma SABMiller poinformowała w środę, że otwiera browar w południowym Sudanie - pierwszy w tym kraju od 25 lat, kiedy na mocy prawa islamskiego zakazano tam wszelkiego alkoholu.

Ładne dziewczyny są jak samochody, potrzebują dużo oleju – przekonuje 9-letni Alec Greven w swojej książce „Jak rozmawiać z dziewczynami”. Wytwórnia Twentieth Century Fox właśnie kupiła prawa do jej ekranizacji.

Legenda głosi, że świadków ich narodzin czeka prawdziwe szczęście. Za szczęściarzy więc, mogą się uważać pracownicy belgradzkiego ZOO, w którym na świat przyszły dwa małe białe lwiątka.

Fantazja producentów telefonów komórkowych nie zna granic. Jeden z projektantów wynalazł telefon, którego cały panel wykonany jest z prasowanego siana. Wszystko po to, by był on przyjazny środowisku. Pomysł Je-Hyun Kim nosi nazwę Natural Year Phone.

Jest przedstawicielką niezwykle rzadkiego, ginącego gatunku hipopotamów. Nic więc dziwnego, że stała ulubienicą w brytyjskiej miejscowości Winchester, której mieszkańcy postanowili zrobić głosowanie na imię dla samicy. Głosowanie potrwa do piątku.

Gigantyczny kartofel, lub jak kto woli ziemniak, ujrzał światło dzienne. Dumny libański właściciel warzywa chce, aby ponad 11-kilogramowy okaz znalazł się w księdze rekordów Guinessa.

Roboty potrafią coraz więcej. Można się było o tym przekonać podczas imprezy National RoboCup Competion, która przez trzy dni trwała w prowincji Guangdong w Chinach.

Już po raz 28. odbył się w Londynie Wielki Wyścig Puddingów. Zadaniem uczestników było pokonanie toru przeszkód ze świątecznym puddingiem w ręku, a wszystko to w zwierzęcych przebraniach, w szczytnym celu i pod czujnym okiem królowej Elżbiety II.

Argentyna znów w rytmie tanga. Tysiące par wyszło w nocy na ulice Buenos Aires, by przy dźwiękach orkiestry bawić się z okazji rozpoczynającego się tygodnia narodowego tańca.

W iście karnawałowy sposób rozpoczął się sezon świąteczny w Rio de Janeiro. Stolicę karnawału, Rio de Janeiro, odwiedził osobiście święty Mikołaj. Zrezygnował jednak z sań z reniferami na rzecz... helikoptera.