Edukacja

Edukacja

- Faktycznie, jestem niespecjalnie znany - mówił Mikołaj Pawlak, gdy niespełna dwa lata temu prawica postanowiła zrobić z niego Rzecznika Praw Dziecka. Dziś już znany jest z pewnością, tylko pytanie: czy bardziej z działań na rzecz dzieci, czy roli żołnierza Zbigniewa Ziobry?

Okazuje się, że to wszystko po prostu działa - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski, podsumowując pierwszy tydzień po powrocie dzieci do szkół. Lista placówek z nauczaniem zdalnym nie jest długa, ale stale rośnie. - To stąpanie po polu minowym - ocenia z kolei dyrektor szkoły w Białymstoku, której kilka klas znalazło się na kwarantannie. Podobnych przypadków jest więcej. Sylwia Piestrzyńska.

Powodem wzrostu zainteresowania edukacją domową jest oczywiście pandemia COVID-19 i obawa przed zakażeniem. Wiele wskazuje, że zmienia się także podejście instytucji, które decydują o zgodzie na taka formę nauki. Adrianna Otręba.

Do klas wróciły ponad cztery miliony uczniów. Była wielka radość, bo niektórzy nie widzieli się od kilku miesięcy. Jest jednak obawa, czy radość ze wspólnie spędzanych chwil potrwa dużej. Dyrektorzy zrobili, co mogli, by było bezpiecznie, ale wiedzą, że wrześniowy powrót to jednak wielka improwizacja. Monika Celej.