Edukacja

Edukacja

Jak 2020 rok zmieni polską i światową gospodarkę? Jakie skutki dla rynku pracy przyniesie wykonywanie jej zdalnie? Na którym pokoleniu covidowy kryzys odbije się najbardziej? I czy gdy to wszystko minie, w portfelu będziemy mieć jakieś oszczędności? Odpowiedzi szuka dr Jakub Sawulski, ekonomista, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, autor książki "Pokolenie '89. Młodzi o polskiej transformacji".

Ile nauczyciele wydali na naukę zdalną, a ile dostali od państwa? Odpowiedzi na te pytania pokazują jak bardzo właśnie ta grupa zawodowa nie dostała odpowiedniego rządowego wsparcia. ZNP mówi nawet o wykluczeniu. Nauczyciele kupowali sprzęt za własne pieniądze albo korzystają ze swojego, często starego, co jest uciążliwe podczas prowadzenia lekcji. Materiał Anny Wilczyńskiej.

Co robią rodzice, kiedy dzieci uczą się zdalnie? Niestety, część robi to, czego nie powinna - odrabiają prace domowe za dzieci albo im podpowiadają. Chcą dobrze, tyle że to nie pomoc. Eksperci są bardziej dosadni w osądzie. Maria Mikołajewska.