Papież składa kondolencje rodzinom ofiar wypadku

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Zygmunta Kamińskiego wyrazy duchowej łączności i współczucia dla rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Zmarł George Tabori

Dramatopisarz i reżyser teatralny żydowskiego pochodzenia George Tabori zmarł w Berlinie w wieku 93 lat.

Katastrofa budowlana w oku kamery

Sporo szczęścia mieli przechodnie i mieszkańcy jednej z kamienic na portugalskiej wyspie Sao Miguel na Azorach. Zdołali uciec z budynku, zanim się zawalił.

W Alpach zginął Polak

Mieszkaniec Krakowa zginął w czasie wysokogórskiej wspinaczki w Alpach - dowiedziało się Radio Kraków. Do wypadku doszło w poniedziałek w czasie śnieżycy.

USA rozmawia z Iranem o Iraku

USA i Iran nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od 1980 roku. Jednak w obliczu dramatycznej sytuacji w Iraku spotkali się dyplomaci obu krajów.

Chaos na brazylijskim lotnisku

Chaos na brazylijskim lotnisku. Tydzień po tragicznej katastrofie, w której zginęło prawie 200 osób, zła pogoda zablokowała port lotniczy w Sao Paulo.

Samochód-bomba zabił 24 osoby

Do 24 wzrosła liczba osób zabitych po wybuchu samochodu - pułapki w irackim mieście Hilla. Co najmniej 66 osób jest rannych, w tym 22 w stanie krytycznym.

Bułgarski prezydent ułaskawił pielęgniarki

Prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow ułaskawił pięć bułgarskich pielęgniarek palestyńskiego lekarza, skazanych w Libii za zakażenie dzieci wirusem HIV. Po ośmiu latach libijskim areszcie, wrócili dziś do Bułgarii.

Kierowca autokaru złożył zeznania

Francuska prokuratura przesłuchała już ocalałego kierowcę autokaru, który roztrzaskał się w Vizille pod Grenoble we Francji. Śledczy rozmawiali również z kilkoma pasażerami.

ONZ wciąż odrzuca Tajwan

Organizacja Narodów Zjednoczonych odrzuciła wniosek Tajwanu o członkostwo. Argumentowano, że prawnym reprezentantem narodu chińskiego jest Chińska Republika Ludowa, która jest już członkiem ONZ.

Wyspy Brytyjskie toną

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich przeżywają największą powódź od 1947 r. Tysiące ludzi pozbawionych jest dostępu do wody pitnej i odciętych od elektryczności. Woda zalała już dziesiątki tysięcy domów.

USA: Clinton o dwie długości przed Obamą

Zacięty bój o demokratyczną nominację w wyścigu do Białego Domu trwa. Zdecydowane prowadzenie utrzymuje Hillary Clinton. Jej główny rywal Barack Obama ma sporo do nadrobienia.

Libia: uwolnienie pielęgniarek się oddala

Nowe warunki Libii odnośnie uwolnienia bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza są zbyt ambitne i nie do przyjęcia przez bułgarskie władze - oświadczył Iwajło Kałfin, wicepremier i minister spraw zagranicznych Bułgarii.

Na pomoc mieszkańcom Czadu

Regionalne konflikty i zupełny brak zainteresowania ze strony rządu - tak wygląda sytuacja milionów ludzi w prowincji Sahel we wschodnim Czadzie.

Naukowcy ostrzegają przed Cerkwią

- Rosnące wpływy rosyjskiej Cerkwi prawosławnej zagrażają rozdziałowi Kościoła od państwa, a także zagrażają innym oficjalnym wyznaniom - ostrzegają w liście prezydenta Władimira Putina znani rosyjscy naukowcy.

Fotyga: nie będziemy się upierać ws. Joaniny

- Polska jest zadowolona ustaleń w sprawie systemu głosowania w Radzie UE i nie będzie się upierać przy blokowaniu decyzji przez dwa lata - nieoczekiwanie stwierdziła Anna Fotyga po posiedzeniu szefów MSZ państw UE. Przed spotkaniem zapowiadała, że "pewne kwestie" chce jeszcze wyjaśnić.

Autokar rył asfalt felgą

- Kierowca najprawdopodobniej nie potrafił wykorzystać sprzętu, którym dysponował - uważa dyrektor PKS Tychy. Zwraca on uwagę, że to najprawdopodobniej płonąca opona spowodowała wybuch pożaru autokaru.

Zabójcza droga RN85

Droga krajowa RN85, zwana też Drogą Napoleona, to miejsce, które pochłonęło już wiele ofiar. W niedzielę zginęło tam 26 Polaków. 34 lata wcześniej, 19 lutego 1973 r., dokładnie w tym samym miejscu, także w wypadku autokaru, zginęły 43 osoby.

"Konstytucję można różnie interpretować"

- Konstytucja Rosji, tak jak konstytucje innych państw, umożliwia różne interpretacje w zależności od okoliczności - uważa brytyjski ambasador w Moskwie Anthony Brenton. Rosja odmówiła ekstradycji byłego agenta KGB powołując się na konstytucję.

Merkel: nie spełnimy żądań talibów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel kategorycznie wykluczyła możliwość spełnienia żądań afgańskich talibów, odpowiedzialnych za uprowadzenie dwóch niemieckich inżynierów we wschodnim Afganistanie. Niemieckie wojska pozostaną w tym kraju.

Harry Potter jak "The Beatles"

Siódmy i ostatni tom przygód Harry'ego Pottera bije wszelkie rekordy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. - Ta histeria przypomina pierwszą wizytę Beatlesów w USA - mówią wydawcy. Bukmacherzy zmniejszyli stawkę na to, że J.K. Rowling napisze ósmy tom, z 8/1 do 6/1.