Utah pod wodą

Powodzie w Wielkiej Brytanii i w Indiach, ale i za oceanem. Chociaż w amerykańskim stanie Utah wiele miejscowości ucierpiało na skutek wielkiej wody, to nikt nie zginął.

Statek staranował dom

Ponad stumetrowy statek "Victus" uderzył w letniskowy dom na północy Holandii. W domu spało małżeństwo z dwójką dzieci. Nikt nie zginął, ani nawet nie został ranny.

"Ostatni niemieccy jeńcy wojenni"

Niemcy chcą odzyskać dobra kultury, które po II Wojnie Światowej trafiły w polskie ręce - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Złomiarze zginęli pod gruzami hali

Zawalił się dach nieużywanej hali huty w Kladnie w środkowych Czechach. Pod gruzami utknęło prawdopodobnie sześć osób. Dwie z nich zginęły - pisze czeski dziennik "MF Dnes".

Czerwony Meczet zamknięty

Po piątkowych starciach między policją i setkami radykałów w Islamabadzie oraz po zamachu samobójczym, w którym zginęło 15 osób, rząd Pakistanu polecił zamknięcie Czerwonego Meczetu.

Więcej ofiar rasizmu w Rosji

W Rosji w tym roku zginęło już 36 osób, a 268 zostało rannych w coraz liczniejszych atakach rasistowskich - informuje ośrodek informacyjno-analityczny "Sowa".

Południe Nepalu pod wodą

Cztery osoby nie żyją, ponad pół miliona straciło dachy nad głową - to tragiczny bilans powodzi jaka od tygodnia nęka południe Nepalu.

Turyści, wracajcie na południe Włoch!

"Gargano żyje. Możemy wciąż zaoferować ci wielką gościnność" - tak na łamach włoskiego dziennika "Corriere della Sera" ogłasza się region spustoszony ostatnio przez pożary.

Policja ujęła wielokrotnego zabójcę

Po nocnych poszukiwaniach serbska policja aresztowała mężczyznę, który w ciągu godziny zabił dziewięciu mieszkańców swojej wsi we wschodniej Serbii.

Negocjatorzy grożą użyciem siły

Afgańscy mediatorzy zagrozili talibańskim porywaczom użyciem siły dla uwolnienia dwudziestu dwóch zakładników z Korei Południowej, uprowadzonych 19 lipca, jeśli rozmowy nie przyniosą efektu.

Cztery ofiary powietrznej kolizji

Dwóch kamerzystów telewizyjnych i dwóch pilotów zginęło, gdy nad Phoenix w USA zderzyły się dwa śmigłowce, z których nadawano na żywo relację z akcji policyjnej.

Do USA nadal z wizą

Amerykański Kongres obniżył wymagania dla państw ubiegających się o zniesienie wiz, ale wciąż są za wysokie dla Polski.

W kosmos po kielichu?

Amerykańscy astronauci przed lotem w kosmos pili alkohol, a jeden z pracowników NASA psuł sprzęt - tak wynika z raportu NASA, do którego dotarł waszyngtoński "Tygodnik Lotniczy".

Polscy przemytnicy haszyszu skazani

Dziewięć i sześć lat pozbawiania wolności - to wyroki, jakie usłyszało dwóch Polaków w Wielkiej Brytanii, którzy chcieli przemycić żywicę konopi indyjskich o wartości rynkowej prawie dwóch milionów funtów.

Kolizja w Zatoce Tokijskiej

Trzy osoby zaginęły po zderzeniu dwóch statków w Zatoce Tokijskiej. Japońska Agencja do spraw Bezpieczeństwa na Morzu rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności kolizji.

Rosjanie wyrzucają Brytyjczyków

Londyn opuścili już rosyjscy dyplomaci wydaleni z Wielkiej Brytanii decyzją tamtejszych władz - poinformował w piątek wydział prasowy rosyjskiej ambasady w Londynie. Rosyjskie media informują, że Rosja także wyrzuca Brytyjczyków z Moskwy.

For women only

Mężczyźni mogą tam wejść, ale tylko po to, by zobaczyć wnętrze. Więcej nie mają czego szukać w "Nushi Canting", bo i tak nie zostaną obsłużeni.

Eksplozja na rosyjskim okręcie atomowym

Do niewielkiej eksplozji doszło na rosyjskim okręcie podwodnym, który był remontowany w stoczni w Siewierodwińsku nad Morzem Białym. Agencja Interfax informuje, że nie doszło do wycieku radiokatywnego.

Rosjanie: nie wydawać szpiega Brytyjczykom

Większość Rosjan popiera Kreml, który zdecydowanie odmawia wydania Brytyjczykom Andrieja Ługowoja. Tylko 7 proc. chce ekstradycji byłego szpiega KGB podejrzewanego o zabójstwo Aleksandra Litwinienki.

Opozycja kontra reżim Łukaszenki

Niezależne obchody związane z deklaracją suwerenności Białorusi zapowiada na dziś miejscowa opozycja. Reżim Aleksandra Łukaszenki jest przygotowany - już nasilił represje.

Chińscy szpiedzy okradają USA

Federalne Biuro Śledcze jest coraz bardziej zaniepokojone aktywnością chińskiego wywiadu - zeznał przed komisją sprawiedliwości Izby Reprezentantów dyrektor FBI Robert Mueller.