Rodziny ofiar wypadku jadą do Francji

Dzień po tragicznym wypadku autokaru pod francuską Dunkierka lokalne media piszą o czarnej serii polskich wycieczek. Krytykują kierowcę za nadmierną prędkość i lokalne władze za złe oznakowanie zjazdu z autostrady.

Pół wieku z... ołówkiem w mózgu

Bolała ją głowa i straciła zmysł zapachu, więc zgłosiła się do szpitala. Lekarze dokładnie przebadali 59-letnią Niemkę i ze zdumieniem odkryli przyczynę dolegliwości - ołówek w mózgu.

Nagasaki 62 lata po...

W niebo poleciały setki gołębi, biły dzwony a tysiące osób milczało w zadumie - w Parku Pokoju w centrum Nagasaki 62 lata po zrzuceniu bomby atomowej na miasto uczczono pamięć ofiar ataku.

Rekordowe śniegi w Chile

Chilijczycy przeżywają najostrzejszą od trzydziestu lat zimę. Atak żywiołu jest tak silny, że władze zamknęły położone w Andach przejście graniczne z Argentyną i ogłosiły stan pogotowia.

Wielkie Jabłko zalane

Nowy Jork zalany. Miasto zostało sparaliżowane - zamknięto zalane stacje metra. Ulewny deszcz utrudnił znacznie pracę tamtejszych lotnisk.

Endeavour wystartował

36 minut po północy z przylądka Canaveral na Florydzie wystartował prom kosmiczny Endeavour. Siedmioro astronautów leci nim na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)

"Polscy żołnierze wykonują świetną robotę"

Minister obrony narodowej Aleksander Szczygło spotkał się w Kosowie z polskimi żołnierzami misji KFOR. Następnym etapem bałkańskiej będzie Bośnia i Hercegowina, gdzie pełnią służbę żołnierze z misji EUFOR.

Gruzja żąda ukarania Rosji

Gruzja domaga się zwołania specjalnego posiedzenia RB ONZ w sprawie zrzucenia bomby-niewypału przez rosyjski samolot wojskowy w poniedziałek. Rosjanie wciąż zaprzeczają temu wydarzeniu.

Policja: rodzice Madeleine poza podejrzeniem

Policja portugalska zaprzecza, jakoby rodzice zaginionej ponad trzy miesiące temu czterolatki byli podejrzani w sprawie zaginięcia córki - podał w środę portal internetowy rtlinfo.be.

UE do Gruzji i Rosji: zachowajcie powściągliwość!

Unia Europejska nawołuje Gruzję i Rosję, by zachowały powściągliwość po tym, jak rosyjski pocisk spadł w okolicach Tibilisi. Rosja przekonuje, że nie był to celowy atak. Ale Gruzja twierdzi, że był to "akt agresji".

W Bagdadzie nie jeżdżą samochody

Władze Bagdadu wstrzymały na trzy dni ruch samochodowy w mieście i postawiły dodatkowe punkty kontrolne. Zakaz ruchu wprowadzono, by zmniejszyć ryzyko zamachów w czasie szyickiego święta.

MSZ: uważajcie w Chorwacji!

W związku z pożarami w Chorwacji, MSZ apeluje do turystów, by zachowali daleko idącą ostrożność oraz uważne śledzili komunikaty o stanie zagrożenia pożarowego.

Demokraci walczą o głosy związków zawodowych

Siedmiu polityków walczących o nominację Demokratów w najbliższych wyborach prezydenckich w USA przekonywało amerykańskich związkowców do swojej kandydatury. Ich zmagania na konwencji w Chicago na żywo obserwowało ponad 17 tysięcy ludzi.

Rosjanie nie chcą innego prezydenta

Większość Rosjan chce, aby rządy Władimira Putina trwały. Z sondażu Interfaxu wynika, że ponad połowa zagłosowałaby na dotychczasowego prezydenta w najbliższych wyborach.

Madeleine prawdopodobnie nie żyje

Czteroletnia Brytyjka Madeleine McCann, która zaginęła 3 maja, zmarła tego samego dnia w nocy. Śledczy podejrzewają rodziców - pisze portugalska prasa, powołując się na policyjne źródła.

Śmierć w Alpach

Zwłoki trzech niemieckich alpinistów odnaleziono w poniedziałek wieczorem we francuskiej części masywu Mont Blanc - podało we wtorek radio France-Info

Propozycja zbombardowania Mekki

Jeden z republikańskich kandydatów na prezydenta Tom Tancredo zaproponował bombardowanie muzułmańskich świątyń Mekka i Medyna, gdyby islamiści atakowali Stany Zjednoczone bombami atomowymi.

Astronomowie odkryli największą planetę

Naukowcy z Lowell Observatory odkryli nową planetę pozasłoneczną. To największa ze wszystkich poznanych dotychczas planet, aż 70 proc. większa od największego w Układzie Słonecznym Jowisza.

Gruzini: Rosjanie nas zbombardowali

Gruzja oskarża Moskwę o "akt agresji". Władze kraju wezwały już ambasadora Rosji, że, żeby wręczyć mu oficjalny protest. Tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych twierdzi, że dwa rosyjskie samoloty naruszyły ich przestrzeń powietrzną i zrzuciły 700 kg bombę. Rosjanie zaprzeczają oskarżeniom.

Spotkanie o. Rydzyka z papieżem - wyjątkowe

Benedykt XVI przyjął na krótkiej audiencji szefa Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka. Spotkanie oceniane jest skrajnie różnie - od "watykańskiego aktu poparcia dla Radia Maryja" do "zagrywki papieżem" ojca dyrektora.