Pakistan odpalił rakietę

Babur-Hatf VII, najnowsza rakieta pakistańskiej armii przeszła pomyślne próby poligonowe - poinformował sztab armii. Pocisk ma zasięg 700 km.

Izrael przekazuje broń Palestyńczykom

Izrael pozwolił na przerzut tysiąca sztuk broni z Jordanii do Autonomii Palestyńskiej - donosi izraelski "Haaretz". To część polityki wspierającej umiarkowanych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu

Wybuch składu amunicji zabił 15 Syryjczyków

15 żołnierzy zginęło, a 50 zostało rannych, gdy potężna eksplozja wstrząsnęła wojskową bazą pod Aleppo na północy Syrii. Władze od razu zaznaczyły, że nie był to akt terrorystyczny.

Ogień pustoszy Serbię

Strażacy, żołnierze i ochotnicy walczą z pożarami na południu Europy. W Serbii ogień strawił już ponad 5 tysięcy hektarów lasu. Lokalne władze ewakuują ludzi z zagrożonych miejsc.

Libia protestuje przeciw ułaskawieniu pielęgniarek

Libia oficjalnie zaprotestowała przeciwko ułaskawieniu przez prezydenta Bułgarii Georgi Pyrwanowa pięciu bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza. Cała szóstka spędziła wcześniej 8 lat w libijskim więzieniu.

22 koreańskich zakładników żyje

Nie było zapowiadanej egzekucji 22 przetrzymywanych przez talibów Koreańczyków. Islamiści zapewniają, że zakładnicy są "żywi i bezpieczni".

Tragiczny los Polek, ofiar gangu

Polki podstępem sprowadzone do Szwecji zmuszane do prostytucji i niewolniczej pracy. Reporterzy programu "Uwaga!" TVN i "Gazety Wyborczej" rozmawiali z ofiarami przestępców.

Trzęsienie ziemi w Indonezji

Wstrząsy sejsmiczne o sile 7,4 stopnia w skali Richtera nawiedziły indonezyjski archipelag Moluki. Władze ostrzegły przed falą tsunami.

Koreański zakładnik w Afganistanie zabity

Korea Południowa potwierdziła i potępiła zabójstwo jednego z jej obywateli spośród grupy porwanych w ubiegłym tygodniu przez talibów. Jego ciało znaleziono z 10 ranami postrzałowymi w głowie, piersi i brzuchu w afgańskiej prowincji Ghazni.

Bohaterowie Disneya papierosa nie zapalą

Koncern Walt Disney Co. zapowiedział, że w swoich filmach nie będzie przedstawiać bohaterów palących tytoń. To pierwszy hollywoodzki producent, który wprowadzi takie ograniczenie.

Komputerowa dłoń

Prawdziwa szansa dla osób niepełnosprawnych. W Stanach Zjednoczonych zaprezentowano elektroniczną sztuczną dłoń.

W Libii stanie francuski reaktor atomowy

Francja zobowiązała się do dostarczenia Libii reaktora atomowego. Tak stanowi podpisana w środę francusko-libijska umowa w sprawie rozwoju w Libii energetyki nuklearnej.

Iran: atomu nie porzucimy nigdy

Irański prezydent zapowiedział, że nie zrezygnuje z programu nuklearnego. Jednocześnie mówi o "dyplomatycznych perspektywach".

Pu'u O'o pluje lawą

Po 15 latach spokoju na hawajskiej wyspie Kilauea odezwał się wulkan Pu'u O'o. Z krateru jednego z najaktywniejszych wulkanów na świecie jęzory lawy spływają teraz wprost do oceanu.

Wyrzucony za esej o WTC?

Autor eseju obrażającego pamięć ofiar ataków terrorystycznych z 11 września został usunięty z Uniwersytetu Colorado - uczelni, na której był profesorem.

Krwawy zamach na kibiców

50 osób zginęło, a 136 zostało rannych w Bagdadzie. Ofiary to głównie kibice piłkarscy, którzy fetowali zwycięstwo Iraku nad Koreą Południową w rozgrywkach Pucharu Azji.

Przeciwko pijanym Brytyjczykom

Znani z gościnności wobec turystów Grecy mają dość pijanych i agresywnych Brytyjczyków. Przynajmniej ci z miejscowości Malii na wybrzeżu Krety. W proteście zablokowali autostradę.

Talibowie dają Koreańczykom jeszcze dwie godziny życia

Jeden z porwanych w zeszłym tygodniu Koreańczyków został zabity, a pozostałych czeka ten sam los, jeśli do 22.30 nie zostaną spełnione żądania porywaczy - ostrzegają talibowie. Z Afganistanu dochodzą też sprzeczne informacje o zwolnionych zakładnikach.

Putin: Rosja potrzebuje silniejszej armii

- Rosja musi rozbudować swój wojskowy i wywiadowczy - zapowiada Władimir Putin. Rosyjski prezydent zapewnia, że zmuszają go do tego plany militarne Stanów Zjednoczonych.

Bułgarskie pielęgniarki: Byłyśmy torturowane!

- Byłyśmy torturowane, mieszkałyśmy w ciemnych celach, wiele razy myślałyśmy że to już nasz koniec - opowiadały na konferencji prasowej ułaskawione we wtorek bułgarskie pielęgniarki, które spędziły osiem lat w libijskim więzieniu.

Porwany dziennikarz uwolniony

Przedstawiciele afgańskich władz potwierdzili, że porwany dziennikarz jest wolny. Okazało się, że nie jest to niemiecki dziennikarz Sterna Christoph Reuter, ale Duńczyk afgańskiego pochodzenia.

Główny aktor „Życia na podsłuchu” nie żyje

Ulrich Muehe był jednym z najbardziej znanych niemieckich aktorów. Międzynarodową sławę uzyskał jako agent Stasi w filmie „Życie na podsłuchu”, który w ubiegłym roku wygrał nagrodę Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Miliardowy podatek za sprzedaż kiełbasek

2,1 miliarda euro podatku zażądał bawarski urząd finansowy od właścicielki budki z kiełbaskami. Kobieta uznała roszczenie za absurdalne, ale urząd pozostał nieczuły na jej tłumaczenia.