Sarkozy z wizytą w domu Busha

Dziś w rodzinnej rezydencji Bushów przebywający w USA na urlopie prezydent Francji Nicolas Sarkozy spotka się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, który również udał się na letni wypoczynek.

Minneapolis: Ratownicy znaleźli kolejne ciała

Most na rzece Missisipi zawalił się 2 sierpnia, jednak od tamtej pory nie odnaleziono wszystkich zaginionych, którzy wpadli do rzeki. Dziś ratownicy odkryli kolejne ciała, a tragiczny bilans katastrofy wzrósł do 8 ofiar śmiertelnych.

Hiszpanie uratowani z autobusu

54 pasażerów, pilot wycieczki i dwóch kierowców wyszło bez szwanku z autobusu, który dosłownie "zawisł" nad urwiskiem, wiodącym do norweskiego jeziora Oldevatnet. Ratownicy, z pomocą śmigłowca i kilku samochodów, postawili autobus z powrotem na drodze i wydostali osłupiałych turystów z Hiszpanii.

Pałeczki nie doczekają igrzysk w Pekinie

Chiny chcą zmienić przed igrzyskami swój wizerunek. Władze i zawodowe stowarzyszenie kucharzy naciskają więc na restauratorów, aby wycofali się z używania jednorazowych pałeczek. Na ich produkcję wycina się co roku w Chinach 25 milionów drzew - pisze chiński dziennik "China Daily".

W Polinezji rozbił się samolot

Prawdopodobnie 20 osób zginęło w czwartek w katastrofie lotniczej na wyspie Moorea, we Francuskiej Polinezji. Turbośmigłowy samolot typu Twin Otter DHC6 leciał na Tahiti.

Ogień we włoskiej Fabryce Snów

Ogień pochonął 3 tys. metrów kwadratowych włoskiej Fabryki Snów. Pożar wybuchł w studiu filmowym Cinecitta na południowych obrzeżach Rzymu i strawił część makiety udającej właśnie "wieczne miasto".

Opozycjonistka zostaje w psychuszce

Rosyjska dziennikarka i opozycjonistka Łarisa Arap pozostanie szpitalu psychiatrycznym. O kontynuowaniu przymusowego leczenia zdecydował sąd.

Kadysz za kardynała

Francuzi i liczni zagraniczni goście pożegnali w Paryżu kardynała Jeana-Marie Lustigera, byłego arcybiskupa Paryża. W czasie pogrzebu odmówiono też kadysz - żydowską modlitwę za zmarłych.

Strzelanina w Jerozolimie

Jedna osoba zginęła, a kilka osób zostało rannych w czasie strzelaniny na starówce w Jerozolimie - poinformowały źródła medyczne w Izraelu. Zastrzelony mężczyzna to Palestynczyk.

Powłoka Endeavoura została uszkodzona

Co najmniej trzy kawałki pianki izolacyjnej trafiły podczas startu powłokę promu kosmicznego Endeavour - poinformowała NASA. Groziło to poważnym uszkodzeniem promu, ale NASA zapewnia, że astronauci są bezpieczni.

Kwaśniewski lobbystą nr 1 na Ukrainie

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, politolog Zbigniew Brzeziński oraz prezydencki minister Michał Kamiński znaleźli się wśród dziesięciu najlepszych lobbystów Ukrainy na świecie. Kwaśniewski wyprzedził m.in. Wiktora Pinczuka i prezydenta Juszczenkę.

Solidarnie przeciw amerykańskim wizom

Ambasady sześciu krajów Europy Środkowej i Wschodniej w USA, w tym Polski, zapowiadają wspólną walkę o zniesienia wiz amerykańskich dla swoich obywateli. To odpowiedź na uchwaloną niedawno przez Kongres ustawę regulującą prawo wizowe.

Francja: 12-latek wypadł z okna

12-letni chłopiec, prawdopodobnie nielegalny imigrant, wypadł z okna sześciopiętrowego budynku w Amiens na południu Francji, kiedy próbował uciec wraz z swoim ojcem przed kontrolą służb imigracyjnych.

Śmierć na planie reality show

Dla Anthony'ego Ogadje udział w programie "Gulder Ultimate Search 4" skończył się tragicznie. Mężczyzna utopił się podczas pierwszej konkurencji.

Biały Dom upomina irackiego premiera

- Jeżeli premier Iraku Nuri al-Maliki nawiąże ciepłe stosunki z Iranem, będziemy musieli szczerze o tym porozmawiać - ostrzegł George W. Bush.

"Bułgarskie pielęgniarki były torturowane"

Sejf al-Islam, syn Muammara Kadafiego przyznał, że bułgarskie pielęgniarki i palestyński lekarz byli torturowani w libijskim areszcie. Medycy spędzili w zamknięciu osiem lat.

Rosyjskie lotnictwo drażni Amerykanów

- Dwa nasze bombowce nadleciały w pobliże amerykańskiej bazy wojskowej Guam na Pacyfiku - pochwaliło się rosyjskie dowództwo. To nie pierwsza eskapada rosyjskiego lotnictwa w ostatnich tygodniach.

Merkel - kobieta z supermarketu

Czytelnik niemieckiego tabloidu "Bild" nie mógł się nadziwić, gdy wśród klientów berlińskiego supermarketu zobaczył kanclerz Niemiec.

Holenderski polityk żąda zakazu Koranu

Prawicowy holenderski polityk Geert Wilders mówi o „chorej ideologii Allaha i Mohammeda” i porównuje Koran do nazistowskiej książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf” – podaje niemiecki dziennik „Handelsblatt”.

Rodziny ofiar wypadku jadą do Francji

Dzień po tragicznym wypadku autokaru pod francuską Dunkierka lokalne media piszą o czarnej serii polskich wycieczek. Krytykują kierowcę za nadmierną prędkość i lokalne władze za złe oznakowanie zjazdu z autostrady.

Pół wieku z... ołówkiem w mózgu

Bolała ją głowa i straciła zmysł zapachu, więc zgłosiła się do szpitala. Lekarze dokładnie przebadali 59-letnią Niemkę i ze zdumieniem odkryli przyczynę dolegliwości - ołówek w mózgu.