Pryszczyca wydostała się z laboratorium?

Przedstawiciele brytyjskich władz potwierdzili, że wirus pryszczycy wykryty u zwierząt na farmie w południowo-wschodniej Anglii bardzo przypomina odmianę używaną do produkcji szczepionek w pobliskim laboratorium Pirbright.

(Nie)Wesołe miasteczko

Dwie osoby nie żyją, a dwie są poważnie ranne - to efekt wypadku w wesołym miasteczku na przedmieściach Paryża.

Bush odwiedził Minneapolis

Prezydent George W. Bush przyleciał do Minneapolis, żeby osobiście sprawdzić sytuację po zawaleniu się mostu na Missisippi.

Rosjanie czczą ofiary Gułagu

W Rosji obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Gułagu. Przez sowieckie przymusowe obozy pracy przewinęło się kilkanaście milionów osób. Zginął co 15 więzień.

Wypadek autobusu w Egipcie

Turystyczny autokar, wiozący hiszpańską wycieczkę zderzył się z ciężarówką - informuje egipska policja. Cztery osoby nie żyją, 37 jest rannych.

Rosjanie chcą zawłaszczyć Ocean Arktyczny

Ekspedycja na dno Oceanu Arktycznego kosztowała 100 milionów rubli - ujawnił na antenie radia Echo Moskwy jej główny organizator. Rosja nie kryje ambicji dołączenia Arktyki do swej strefy ekonomicznej.

Izrael zaatakował z powietrza

Dwóch Palestyńczyków zginęło, a sześciu zostało rannych, gdy samochody, którymi podróżowali w Strefie Gazy ostrzelało izraelskie samoloty.

Libia: Nie było targów w sprawie pielęgniarek

Syn przywódcy Libii Muammara Kadafiego, Sejf al-Islam, zapewnił, że kontrakt na dostawy broni podpisany przez Libię z Francją nie był "rekompensatą" za zwolnienie porzez Trypolis bułgarskich pielęgniarek.

Turcja ma nowy parlament

Przez następne pięć lat w tureckim parlamencie będą siedzieć obok siebie rządzący umiarkowani islamiści z Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, tureccy nacjonaliści i po raz pierwszy od 16 lat posłowie kurdyjscy.

Dwie zdechłe kaczki miały ptasią grypę

Dwie kaczki krzyżówki, które znaleziono martwe w pobliżu jeziora Speichersee koło Monachium, były zarażone groźnym także dla ludzi szczepem H5N1 wirusa ptasiej grypy - podają niemieckie media.

Włochy: Ułatwienia dla imigrantów

Imigranci, którzy padli ofiarą przemocy ze strony pracodawców bądź byli przez nich w poważnie wykorzystywani i zmuszani do pracy przymusowej otrzymają zezwolenia na pobyt. To decyzja szefa włoskiego MSW.

Ruszyła misja na Marsa

Amerykańska rakieta nośna Delta z przeznaczonym do zbadania północnej strefy polarnej Marsa próbnikiem Phoenix pomyślnie wystartowała w środę z kosmodromu na przylądku Canaveral na Florydzie. Będzie szukać życia na czerwonej planecie

Mozart w walce z dealerami

Pasażerowie metra w niemieckiej stolicy niedługo spędzą czas na peronach z dźwiękami Mozarta albo Bacha w tle. Ma to przepędzić przestępców i dealerów z stacji metra w Berlinie.

Konwój ostrzelany w Afganistanie

Chwilę grozy przeżyli żołnierze polsko-amerykańskiego konwoju, którzy zostali ostrzelani przez nieznanych sprawców w Afganistanie. Na szczęście żaden z wojskowych nie został ranny.

Nie odpalisz swojego Nissana po alkoholu

Wypijesz alkohol, nie uruchomisz auta. Specjalny system zamontowany w samochodach marki Nissan zweryfikuje trzeźwość kierowców. Jeśli wyczuje alkohol, nie pozwoli uruchomić auta.

Na Endeavourze poleci zmienniczka z Challangera

W najbliższym locie wahadłowca Endeavour weźmie udział Barbara Morgan. Astronautka była zmienniczką Christy McAuliffe z załogi tragicznej misji Challangera w 1985 roku. Prom wyleci z jednodniowym opóźnieniem - 8 sierpnia.

Dłuuugie czekanie na sprawiedliwość

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.

Kolejna publiczna egzekucja w Arabii Saudyjskiej

Sześć osób ścięto w Arabii Saudyjskiej. W kraju tym twarde prawo szarijatu surowo każe za najdrobniejsze przewinienia, a wyroki śmierci wykonuje się publicznie. Ma to być przestroga dla zebranych w czasie egzekucji świadków.

Północne Indie, Nepal, Bangladesz pod wodą

Prawie 20 milionów ludzi musiało opuścić swe domy z powodu powodzi, jakie nawiedziły północne Indie, Bangladesz i Nepal. Jak dotąd życie straciło tysiąc osób, jednak śmiertelne statystyki wciąż rosną.

Moskwa łagodzi stanowisko ws. eksszpiega

- Rosyjska prokuratura oskarży Andrieja Ługowoja podejrzewanego przez Brytyjczyków o zabójstwo Aleksandra Litwinienki, jeśli Londyn dostarczy wystarczającą ilość dowodów jego winy - obiecał szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow.

Można siłą uprowadzić córkę "dla jej dobra"

Muzułmańscy rodzice, którzy uprowadzili i zamknęli w domu swoją córkę - mieli do tego prawo. Tak orzekł włoski Sąd Kasacyjny, a jego wyrok wywołał burzliwą dyskusję nad granicami religijnej tolerancji.

Ali Agca zacznie sypać?

Mehmet Ali Agca zapowiada ujawnienie nieznanych faktów o tzw. śladzie bułgarskim w zamachu na papieża z 13 maja roku 1981 - podały bułgarskie media.