Pierwsze ofiary cholery w Iraku

W Iraku rozszerza się epidemia cholery - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Na północy - w kurdyjskiej części kraju - objawy choroby wykryto już u 16 tys. osób.

Nie jedz rekina!

Kampanię na rzecz ochrony rafy koralowej i jej drapieżników, a przede wszystkim rekinów, rozpoczęły w Australii organizacje ekologiczne. Jest ona skierowana przeciwko nielegalnym połowom zagrożonych gatunków.

5 ofiar policyjnego pościgu

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło podczas ucieczki samochodu osobowego przed policyjnym pościgiem na jednej z brytyjskich autostrad.

Iran: Francja małpuje Stany Zjednoczone

Mieszkańcy Pałacu Elizejskiego stali się wykonawcami woli Białego Domu i przyjęli ton nawet twardszy, bardziej podżegający i bardziej nielogiczny niż Waszyngton - piszą irańskie media.

Rosja: morderca w parlamencie?

Andriej Ługowoj, 43-letni były oficer KGB i FSB, podejrzewany przez brytyjską prokuraturę o zabójstwo podpułkownika Aleksandra Litwinienki, kandyduje do rosyjskiej Dumy.

Bp Płoski: Katyń to kłamstwo powtarzane tysiąc razy

- Katyń to nie tylko straszliwa zbrodnia, ale i kłamstwo powtarzane tysiące razy - powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski podczas mszy św. odprawionej na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Lasku Katyńskim. Nabożeństwo poprzedziło wizytę delegacji polskiej z Lechem Kaczyńskim na czele.

Niemiecki gwiazdor popiera pomysły Steinbach

Niemiecki aktor i komik telewizyjny Harald Schmidt dołączył do grona osób popierających projekt Centrum Przeciwko Wypędzeniom - oznajmiła przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach.

Al-Kaida zapowiada hekatombę

Islamska strona internetowa zamieściła nagranie, które zapowiada serię krwawych zamachów mających wstrząsnąć Zachodnim Światem. Nagranie przedstawiono jako pochodzące od Al-Kaidy.

Meksykanie świętują niepodległość

Elitarne oddziały wojska, ponad 500 pojazdów opancerzonych, 70 samolotów i tysiące widzów. Meksykanie uroczystą paradą wojskową uczcili 207. rocznicę ogłoszenia niepodległości.

Wiemy, kto zdobył telewizyjnego Oskara

W Los Angeles po raz 59. rozdano amerykańskie nagrody Emmy. W tym roku zgodnie z zapowiedziami wygrał faworyt do "telewizyjnego Oskara", znany również w Polsce, serial "Rodzina Soprano".

Płonie kalifornijski park narodowy

Trzecią dobę trwa walka z pożarem w kalifornijskim parku narodowym San Bernardino. Ogień zmusił do ewakuacji ponad dwa tysiące okolicznych mieszkańców.

Rusza kontrowersyjne show z dziećmi

40 dzieci w wieku od 8 do 15 lat, bez rodziców, na półpustynnych obszarach stanu Nowy Meksyk - we wtorek stacja CBS wyemituje pierwszy odcinek nowego reality show, którego uczestnikami są dzieci.

Pakistan: Musharraf cywilnym prezydentem?

Prezydent Pakistanu zrezygnuje z dowództwa nad armią tuż po wyborach prezydenckich - zapowiedział sekretarz generalny rządzącej Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej.

Kijów pamięta o Gongadze

Setki świec zapłonęły w nocy na kijowskim Placu Niepodległości. W siódmą rocznicę zaginięcia niezależnego dziennikarza Georgija Gongadze mieszkańcy ukraińskiej stolicy oddali hołd jego pamięci.

Czy będzie wojna z Iranem?

- Musimy przygotować się na najgorsze, a najgorszym jest wojna - powiedział szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner, który uważa, że broń nuklearna w rękach Irańczyków stanowiłaby prawdziwe zagrożenie dla świata.

Multimilioner wspiera rodziców Madeleine

Brytyjski multimilioner Richard Branson zaoferował 100 tysięcy funtów na pomoc prawną dla rodziców zaginionej w maju w Portugalii Madeleine McCann. Sprawa McCannów trafiła do portugalskiej prokuratury.

Meksyk: Autobus runął w przepaść

17 osób zginęło, a 13 zostało rannych w wypadku autobusu w Meksyku. Jadący do Guadalajary pojazd zjechał w 250 metrową przepaść. Większość pasażerów feralnego autobusu przyleciała spoza Meksyku na obchody Dnia Niepodległości tego kraju.

Znaleziono czarne skrzynki rozbitego samolotu

Znaleziono dwie "czarne skrzynki" samolotu tanich linii lotniczych One-Two-Go, który rozbił się w niedzielę na tajskiej wyspie Phuket. Według najnowszych danych, w katastrofie zginęło co najmniej 91 osób, w tym 55 cudzoziemców.

Premier Grecji ogłasza zwycięstwo swojej partii

Choć przeliczono dopiero 70 proc. głosów, konserwatywny premier Grecji Konstantinos Karamanlis już ogłosił zwycięstwo swojej partii. Wstępne wyniki mówią o 43,2 proc. poparcia dla jego frakcji. 38,5 proc. osób głosowało na socjalistów z partii PASOK.

"W Iraku chodziło o ropę"

Alan Greenspan, wieloletni szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED), uważa, że głównym motywem ataku USA na Irak było zapewnienie dostaw bliskowschodniej ropy naftowej. To wyznanie znalazło się w jego wspomnieniach - pisze "Dziennik".

O. J. Simpson znowu ma kłopoty

O. J. Simpson - była gwiazda futbolu amerykańskiego i oskarżony o morderstwo w głośnym procesie sprzed lat - został w Los Angeles ponownie zatrzymany. Policja zarzuca mu udział we włamaniu z bronią w ręku.

Oficer zginął w walkach z partyzanci

Lewicowe ugrupowanie Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii starło się ze specjalnymi jednostkami policji niedaleko miejscowości Toribia w prowincji Cauca w zachodniej Kolumbii. W potyczce zginął kolumbijski oficer policji.

Niech żyje Meksyk!

Meksykanie świętują rocznicę niepodległości. Uroczystości odbywają się co rok w nocy z 15 na 16 września i upamiętniają początek powstania przeciwko hiszpańskim kolonizatorom.

Berlin: "Będziemy zestrzeliwać porwane samoloty"

Gdyby terroryści porwali samolot z cywilami na pokładzie w celu przeprowadzenia zamachu, wydałbym niezbędny rozkaz jego zestrzelenia - oświadczył minister obrony Niemiec Franc Josef Jung. Wypowiedź ta wywołała protesty opozycji.

Matt Damon i Fergie żądają pokoju w Darfurze

Gwiazdy estrady i ekranu wsparły inicjatywę piosenkarza zespołu "Mattafix" i nagrały wspólnie teledysk, w którym domagają się pokoju w targanym wojną domową Darfurze. Z kolei premier Wielkiej Brytanii wysłać w rejon konfliktu siły rozjemcze ONZ.

Dwóch Polaków zginęło na Dalekim Wschodzie Rosji

Sześć osób zginęło, a jedna została ciężko ranna w katastrofie śmigłowca MI-8, do której doszło w obwodzie magadańskim, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Wśród ofiar jest dwóch polskich turystów - podała agencja RIA-Nowosti. Działania w rejonie katastrofy wstrzymano z powodu zapadającego zmroku

Ługowoj kandydatem do Dumy

Andriej Ługowoj będzie kandydować do rosyjskiej Dumy Państwowej z listy nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrynowskiego. Ługowoj to były oficer KGB i FSB, którego Brytyjczycy podejrzewa o Aleksandra Litwinienki,