Praga świętuje

W stolicy Czech tysiące ludzi wzięły udział w kolorowym festynie, który towarzyszył obchodom okrągłej rocznicy powstania jednej z najbardziej znanych budowli Europy.

Ranni żołnierze mają się lepiej

Trzej polscy żołnierze, którzy w niedzielę zostali ranni w wyniku eksplozji w Afganistanie opuścili już szpital w Kandaharze. Stan czwartego, który pozostał w szpitalu lekarze określają jako dobry.

Uznani za terrorystów

Spiskowali, by przeprowadzić zamachy terrorystyczne w Londynie w lipcu 2005 r - orzekł sąd w Wielkiej Brytanii.

Latający Berlusconi

Flota powietrzna i morska Silvio Berlusconiego warta jest w chwili obecnej 100 mln euro: obliczył włoski dziennik "Corriere della Sera".

Sześciu rannych w starciu z bykami

Podczas poniedziałkowej gonitwy byków w hiszpańskiej Pampelunie było tylko sześciu rannych, i to lekko. Pomocy ambulatoryjnej udzielono sześciu Hiszpanom i Amerykaninowi, który potłukł sobie łokieć.

Śmiertelne ofiary powodzi w Chinach

Co najmniej 94 osoby zginęły, a 25 uważa się za zaginione na skutek powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez intensywne opady deszczu w siedmiu prowincjach Chin.

Polscy żołnierze wyszli ze szpitala

Trzech z czterech rannych wczoraj w Afganistanie polskich żołnierzy wyszło już ze szpitala. Stan czwartego jest stabilny. Wszyscy zostali ranni w niedzielę w wyniku eksplozji miny-pułapki.

USA: Płonie busz

Stany Zjednoczone tak jak Europa Południowa są nękane przez pożary lasów i buszu wysuszonego przez utrzymujące się od dłuższego czasu niezwykle silne upały.

Porwana 3-latka jest już z rodzicami

Porywacze zwolnili 3-letnią brytyjską dziewczynkę Margaret Hill, która została uprowadzona w ubiegły czwartek w Port Harcourt, na południu Nigerii.

Ateńczycy walczą o "zielone płuca"

Tysiące Ateńczyków wyszło na ulice w trosce o środowisko naturalne. Gwizdami i buczeniem pod budynkiem parlamentu chcieli skłonić władze, aby te podjęły decyzję o rekultywacji lasów strawionych przez pożary, które ostatnio nawiedziły ten kraj.

Rosja odtajnia archiwa bezpieki

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o odtajnieniu materiałów archiwalnych z czasów masowych represji lat 1920-50. Zajrzeć będą do nich mogli m.in. krewni ofiar.

Moskwa-Londyn: Kolejny kryzys

- Nie jesteśmy mafią - a tak się nas traktuje w Wielkiej Brytanii - to słowa rosyjskiego ambasadora w Londynie. W wywiadzie dla "The Sunday Times" Jurij Fedorow skarży się na rosnącą w Anglii rusofobię.

W Norwegii zaginął polski wędkarz

Na wodach norweskiego jeziora Borrevannet zaginął polski wędkarz. Bezskuteczna akcja ratunkowa, prowadzona w nocy z soboty na niedzielę, opóźniła się z powodu nieznajomości języka przez towarzyszy zaginionego.

Live Earth: Góra śmieci po koncercie ekologów

Live Earth: 22 godziny grania od brazylijskiej Copacabany po stadion futbolowej drużyny Giants w amerykańskim New Jersey, największe gwiazdy światowej muzyki wołające o pomoc w obliczu zanieczyszczenia naszej planety. Co zostało po imprezie Al'a Gore'a? Góry śmieci.

Próba odbicia Czerwonego Meczetu

Pakistańscy komandosi podjęli w niedzielę rano próbę wejścia na teren kompleksu Czerwonego Meczetu w Islamabadzie, od sześciu dni okupowanego przez radykałów islamskich.

Koncertowy maraton dla Ziemi

Ponad miliard ludzi przed telewizorami i kilkaset tysięcy na koncertach w kilku miastach świata zgromadziło Live Earth - święto muzyki i Ziemi. Hasłem przewodnim było ocieplenie klimatu, a do walki z nim zachęcały ze scen gwiazdy.

Nowe siedem cudów świata

Wielki Mur Chiński i Koloseum w Rzymie - między innymi te budowle znalazły się na nowej liście siedmiu cudów świata ogłoszonej w Portugalii. W głosowaniu wzięło udział 100 mln ludzi.

Ewakuacja tureckich hoteli

Dwa hotele ewakuowano z powodu wielkiego pożaru lasu, który wybuchł w pobliżu kurortu Bodrum w Turcji. Strażacy walczą z ogniem od sobotniego ranka. Rannych zostało ok. 20 osób.

Powódź w Japonii: jedna osoba nie żyje

10 tysięcy mieszkańców południowej części Japonii musiało opuścić swoje domy z powodu ulewnych deszczów, jakie nawiedziły wyspę Kiusiu. Woda wdarła się także do sklepów w większych miastach tego regionu.

Starcia we Frankfurcie

Do starć antyfaszystowskich i lewicowych grup z policją ochraniającą legalną demonstrację Narodowo - Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) doszło we Frankfurcie.

Około 200 osób zabitych, ponad 300 rannych

Co najmniej 180 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych w serii samobójczych zamachów w Iraku. Zamachowcy samobójcy zaatakowali w sobotę nad ranem na północ od Bagdadu - w rejonie miasta Tuz Churmato i w prowincji Dijala.