Ropa wyciekła do Morza Północnego

Do ogromnego wycieku ropy doszło w pobliżu norweskiej platformy wiertniczej na Morzu Północnym 0 na fale wylao się ponad 3,8 tys. metrów sześciennych surowca.

Izrael i Palestyna rozmawiają "na roboczo"

Izraelscy i Palestyńscy negocjatorzy zasiedli do stołu rokowań i rozpoczęli dziś rozmowy dotyczące pokoju na Bliskim Wschodzie, które zapowiedziano na listopadowej konferencji w Annapolis w Stanach Zjednoczonych.

Berlusconi znów podejrzany o korupcję

Były premier Włoch, obecnie lider centroprawicowej opozycji Silvio Berlusconi znów ma kłopoty. Jak ujawnia dziennik "La Repubblica" podejrzany jest o korupcję i nakłanianie do korupcji.

Serbski generał skazany na 33 lata

Na 33 lata więzienia skazał Międzynarodowy Trybunał Karny do spraw Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii serbskiego generała Dragomira Miloszevica. Milosevic z latach 1994-1995 dowodził wojskami oblegającymi Sarajewo.

Włochom zabrakło paliwa

Na stacjach benzynowych w całych niemal Włoszech nie ma paliwa. W wielu sklepach brakuje świeżego pieczywa i innych artykułów spożywczych - to efekt trwającego od poniedziałku strajku kierowców tirów i samochodów dostawczych.

ONZ: grożą nam susze i głód

- Zebraliśmy się, bo czas na dwuznaczności minął. (...) Teraz jest czas na działanie - powiedział przebywający na Bali szef ONZ do ponad 120 ministrów środowiska z całego świata, którzy zgromadzili się na konferencji klimatycznej.

Jest porozumienie w sprawie mięsa

Jak dowiedziały się Fakty TVN, osiągnięto porozumienie w sprawie embarga na eksport polskiego mięsa do Rosji. Od wczesnych godzin rannych minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał na ten temat w Moskwie spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksiejem Gordiejewem.

Tysiące osób usuwa ropę

Ponad 10 tysięcy żołnierzy, ochotników i mieszkańców stara się zminimalizować szkody wyrządzone przez największy w historii Korei wyciek ropy naftowej.

Zamach w Bejrucie

Co najmniej sześć osób, w tym generał armii libańskiej, zginęło w środę rano w wybuchu na przedmieściach Bejrutu, w chrześcijańskiej dzielnicy Baadba. Wielu ludzi jest rannych.

Piraci uwolnili tankowiec

Niedaleko wybrzeży Somalii piraci uwolnili porwany sześć tygodni temu japoński tankowiec, wypełniony po brzegi silnie wybuchowym benzenem - powiedział rzecznik amerykańskiej marynarki wojennej.

W Las Vegas strzelają do uczniów

Sześciu uczniów zostało postrzelonych w Las Vegas w stanie Newada na zachodzie Stanów Zjednoczonych - podała policja. Jedna z ofiar znajduje się w stanie krytycznym, druga w ciężkim.

Były prezydent Peru skazany

Były prezydent Peru Alberto Fujimori został skazany przez sąd w stolicy kraju Limie na 6 lat więzienia za nadużywanie władzy. Zarzuty obejmowały nielegalne rewizje i próbę wykradzenia dokumentów szefowi wywiadu.

Al-Kaida przyznaje się do masakry w Algierze

Północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy przyznało się do zamachu bombowego w Algierze, w którym zginęło prawdopodobnie aż 67 osób. Celem ataku było m.in. biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców. Pośród ofiar może być nawet 11 pracowników ONZ.

Burza lodowa atakuje USA

Co najmniej 23 osoby zginęły na amerykańskim środkowym wschodzie, gdzie czyniła spustoszenia burza lodowa. Z jej powodu trzeba było zamknąć największe lotnisko w stanie Iowa, a także odwołać wiele lotów w Chicago.

Ptasia grypa nęka nie tylko Polskę

Ptasia grypa szaleje nie tylko w Polsce. Niemal 35 tysięcy kur padło od 5 grudnia na jednej z rosyjskich ferm drobiowych w obwodzie rostowskim. W Indonezji zmarła 92 ofiara tej choroby.

Bez porozumienia w sprawie muzeum i gazociągu

Są tematy, w których nie osiągnęliśmy pełnego porozumienia - przyznali Donald Tusk i Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej w Berlinie. Wskazali na gazociąg północny i muzeum upamiętniające II wojnę światową. Zapewnili jednak, że będą o tym jeszcze rozmawiać, gdyż w relacjach polsko-niemieckich nie będzie tematów tabu.

Odkrył, że ojciec kierował ludzi do komór gazowych

Szokującego odkrycia dokonał 65-letni Niemiec, podczas wycieczki do obozu w Oświęcimiu: na jednym z prezentowanych zwiedzającym zdjęć zobaczył swego ojca - esesmana z obozowej załogi. Ojciec dokonywał selekcji, który z więźniów zginie w komorze gazowej.

Miedwiediew: Putin będzie premierem

Kandydat Kremla na prezydenta Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował we wtorek Władimirowi Putinowi, by ten stanął na czele rządu, jeśli on zostanie wybrany na prezydenta.

Apel Tuska do Niemców

List Donalda Tuska, w którym przekonuje on do "ostatecznego zaniechania planu budowy Centrum Przeciwko Wypędzeniom" opublikował niemiecki "Bild Zeitung". Tusk przed południem przyleciał do Berlina.

Twierdza talibów zdobyta

Miasto Musa Kala - do niedawna narkotykowa twierdza talibów - zostało odbite przez afgańskie, amerykańskie i brytyjskie wojska. - Opór ekstremistów w Musa Kala dobiegł końca - podało ministerstwo obrony Afganistanu.

Rajdowcy wydostali się z malezyjskiej dżungli

Około 120 uczestników rajdowego konkursu Rainforest Challenge wydostało się z pułapki, w jaką zamknął ich monsunowy deszcz. Już jutro rajdowcy, w tym dwie ekipy z Polski, wrócą do stolicy Malezji - donosi polska ambasada.

Strzelał bo nienawidził chrześcijan

Śledztwo amerykańskiej policji w sprawie dwóch strzelanin, które miały miejsce w niedzielę pod obiektami religijinymi, wykazało, że strzelcem - w obu przypadkach - był ten sam mężczyzna.

Marszałek zbojkotował ambasadora

Marszałek Senatu poprosił MSZ, by w trakcie jego wizyty w Argentynie ambasador RP w Buenos Aires - Zdzisław Ryn - został odsunięty od jego delegacji - pisze "Gazeta Wyborcza". Ambasador nie wyklucza, że złoży skargę prezydentowi.

CIA wie jak złamać człowieka w 35 sekund

Mniej niż 35 sekund - tyle zajęło Centralnej Agencji Wywiadowczej wydobycie informacji od czołowego członka Al-Kaidy Abu Zubajda. O tym, że czas przesłuchania był tak krótki, zdecydowały użyte podczas niego metody.

Bush zapalił chanukową świecę

W poniedziałek, George Bush, wziął udział w kolejnym, acz uroczystym, dniu święta Chanuka. W ten sposób oddał cześć Danielowi Pearl'owi. Dziennikarzowi pochodzenia żydowskiego, który został uprowadzony a potem zamordowany w Pakistanie.

Liban: kolejne odroczenie wyboru prezydenta

Libański parlament ponownie odroczył wybór prezydenta kraju, tym razem do 17 grudnia - poinformował w poniedziałek przewodniczący parlamentu Nabih Berri. To już ósme odroczenie głosowania od zakończenia kadencji Emila Lahuda.

Czerwone mięso wywołuje wiele rodzajów raka

Ludzie jedzący dużo czerwonego mięsa są bardziej zagrożeni kilkoma typami raka, a tym raka płuc i raka odbytnicy - mówi opublikowany w poniedziałek raport amerykańskich naukowców.

Król wręczył medale noblistom

W poniedziałek, w sztokholmskiej filharmonii król Karol XVI wręczył medale i dyplomy tegorocznym laureatom Nagrody Nobla, jednak nie wszyscy uhonorowani mogli stawić się w Szwecji.