Polak przygnieciony dachem meczetu

28-letni Dariusz N., pracownik budowlany z Katowic, został we wtorek wyratowany przez strażaków po tym, gdy w czasie pracy zwaliła się na niego ściana z cegieł i część dachu meczetu w dzielnicy Balham w płd. Londynie.

Dymisja dowódcy z Iraku i Afganistanu

Szef kierującego operacjami zbrojnymi w Iraku i Afganistanie Centralnego Dowództwa USA admirał William Fallon ustąpił ze stanowiska - poinformował we wtorek minister obrony USA Robert Gates.

1/4 nastolatek ma choroby weneryczne

Co czwarta nastolatka w USA cierpi na choroby przenoszone drogą płciową. Tak wynika ze specjalnego rządowego raportu. Problem dotyczy więc aż trzech milionów dziewcząt.

Chiny poza czarną listą

Stany Zjednoczone przygotowały raport z listą 10 państw najbardziej łamiących prawa człowieka. Z listy usunięte zostały Chiny.

Pod sąd za "niegodnego prezydenta"

Za nazwanie prezydenta Włoch Giorgio Napolitano "niegodnym" odpowie przed sądem lider skrajnej partii Prawica, były minister zdrowia senator Francesco Storace. W Polsce mocniejsze sformułowania kierowane w kierunku głowy państwa nie są uznawane za zniewagę.

Miedwiediew obiecuje walkę z korupcją

Dmitrij Miedwiediew zapewnił podczas spotkania z kierownictwem Dumy o swojej gotowości do walki z korupcją oraz o otwarciu na "konstruktywny dialog ze wszystkimi zdrowymi siłami politycznymi". W spotkaniu nt. rozwoju społeczno-gospodarczego Rosji uczestniczył również Władimir Putin.

110 milionów euro dla ofiar Holokaustu

Rząd belgijski uzgodnił we wtorek z bankami, że ofiarom Holokaustu oraz społeczności żydowskiej zostaną wypłacone odszkodowania wysokości 110 mln euro za straty materialne poniesione podczas II wojny światowej.

Proces za czystki etniczne na Bałkanach

Przed trybunałem ONZ ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii rozpoczął się proces byłego chorwackiego generała Ante Gotoviny. Jest oskarżony o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.

Przeczesują pustynię w poszukiwaniu porwanych

Tunezyjskie władze rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania dwójki Austriaków, porwanych najprawdopodobniej przez Al-Kaidę pod koniec lutego. Tymczasem algierski dziennik donosi, że uprowadzeni są już na terytorium Mali.

Mega-karambol w Emiratach

Do ogromnego karambolu z udziałem co najmniej kilkudziesięciu pojazdów doszło we wtorek w godzinach szczytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Miejscowa policja podała, że zginęły trzy osoby, a 277 zostało rannych.

Krwawy zamach w Iraku

Co najmniej 16 osób zginęło we wtorek w zamachu na autobus przejeżdżający przez Nasiriję, miasto na południu Iraku - poinformowała iracka policja. Na trasie przejazdu autobusu eksplodowała bomba.

Milinkiewicz: Walczymy o niepodległość

- Walczymy nie tylko o wolność, lecz także o niepodległość. Białoruś pozostaje jedynym krajem w Europie, który nie jest pewien swej niepodległości - powiedział lider białoruskiej opozycji Aleksandr Milinkiewicz podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim.

Chiny dręczą Tybetańczyków

W stolicy Tybetu Lhasie aresztowano około 60 mnichów buddyjskich, którzy uczestniczyli w manifestacjach zorganizowanych z okazji 49. rocznicy powstania przeciwko okupacji chińskiej - podały we wtorek niezależne źródła w Hongkongu.

Wyspa Wight pod wodą

-Tak wygląda centrum mojego miasta - pisze Christopher Magier z Wielkiej Brytanii i przysyła nam zdjęcia. Szalejący nad Wyspami sztorm doprowadził do zakłócenia w ruchu promów i statków pasażerskich na kanale La Manche. Część miasta Cowes na Isle of Wight znalazła się pod wodą.

"Nigdy nie wyrzekłem się faszyzmu"

- Faszyzm dał mi cierpienia i radości, ale nigdy się go nie wyrzekłem, nie czułem zakłopotania - powiedział Giuseppe Ciarrapico w wywiadzie opublikowanym we wtorek w dzienniku "La Repubblica", który pierwszy ujawnił, że Ciarrapico znalazł się na liście kandydatów do parlamentu w kwietniowych wyborach.

Mafiosi na wolności...

Sędzia nie miał czasu napisać uzasadnienia wyroku i dlatego skazani na kary więzienia bossowie sycylijskiej cosa nostry wyszli na wolność - pisze we wtorek "La Repubblica".

Japońskie laboratorium w kosmosie

Amerykański prom kosmiczny Endeavour, z częścią japońskiego laboratorium na pokłądzie, wystartował we wtorek rano czasu polskiego z centrum kosmicznego na Przylądku Canaveral (Floryda) w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

"Powiedziałem Bushowi: Tarcza tak, ale pod warunkiem"

- Moja rozmowa z prezydentem Bushem zaczęła się od prostego stwierdzenia: "ale niech pan powie - jest pan na tak, czy na nie w sprawie tarczy?" - opowiada reporterowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu Donald Tusk. Według premiera, George W. Bush "liczył na efekt zaskoczenia", ale polska delegacja nie dała się zaskoczyć.

Premier z "nową Polonią"

W ostatnim dniu wizyty w USA premier Donald Tusk spotkał się w Waszyngtonie z przedstawicielami polskich elit i złożył kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. W Nowym Jorku rozmawiał z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Moonem.

Gubernator i prostytutki

Jako nowojorski prokurator przez lata ścigał czerpiących zyski z prostytucji przestępców. Teraz okazało się, że jako gubernator stanu był hojnym klientem jednej z agencji towarzyskich. Demokrata Eliot Spitzer ma poważne kłopoty.

Diesel zatruwa mózg

Wdychanie spalin dieslowskich może powodować długotrwałe zaburzenia funkcjonowania mózgu - informują naukowcy z Holandii.

Talibowie wojują z telefonami

W ciągu trzech dni talibowie zniszczyli trzy stacje przekaźnikowe telefonii komórkowej w południowych prowincjach Helmand i Kandahar. Wcześniej operatorzy w Afganistanie nie spełnili ultimatum, jakie dostali od islamistów.

Obama nie chce zastępować Clinton

Senator Barack Obama wyklucza możliwość rezygnacji z walki o prezydenturę i zostania kandydatem na wiceprezydenta u boku Hillary Clinton. Taki pomysł przedstawili była Pierwsza Dama i jej mąż, Bill Clinton.

Śmiertelna lekcja nurkowania

W czasie lekcji nurkowania polska turystka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. Na pomoc kobiecie popłynął instruktor, który szkolił całą grupę. Kobiety niestety nie udało się uratować.

Austria ofiarą II wojny światowej?

W gmachu Wiedeńskiej Opery otwarto wystawę, pokazującą los żydowskich pracowników opery, represjonowanych po Anschlussie. To jedno z wydarzeń upamiętniających 70. rocznicę aneksji Austrii przez Niemcy w 1938 roku.

Zmiany klimatu wywołają konflikty zbrojne

Konflikty, w tym zbrojne, zmiany granic, masowe migracje i światowa destabilizacja polityczna - to następstwa zmian klimatycznych, przed którymi przestrzega koordynator unijnej dyplomacji Javier Solana w raporcie przygotowanym na czwartkowo-piątkowy szczyt UE.

Tusk: Zaufanie ważniejsze niż traktaty

Do końca swojej kadencji przedstawię pakiet propozycji amerykańskiej pomocy w modernizacji polskich sił zbrojnych - zapewniał prezydent Stanów Zjednoczonych. W Białym Domu zakończyły się rozmowy premiera Donalda Tuska z prezydentem USA George'em W. Bushem. - Zaufanie jest dla nas ważniejsze niż traktaty i podpisy - podsumował premier Tusk.