Wiceprezydent USA w szpitalu

Wiceprezydent USA trafił do szpitala, gdzie poddano go elektrowstrząsowi, z powodu wykrycia nieregularnej akcji serca podczas kontroli. Już dziś ma wrócić do normalnej pracy. 66-letni Cheney miał w przeszłości 4 zawały serca.

Brazylia: Masakra na stadionie

Osiem osób zginęło, a 150 zostało rannych, kiedy zawaliła się część trybuny na stadionie w brazylijskim mieście Salvador. Kibice spadli z dużej wysokości przez wyrwę w betonowej konstrukcji.

Uliczna bitwa o edukację

Do gwałtownych starć studentów z policją doszło w Amsterdamie po tym, jak rząd postanowił zwiększyć liczbę godzin zajęć w szkołach. Minister edukacji tłumaczył, że decyzja rządu wynika z chęci podniesienia standardów edukacji w całym królestwie.

Po śmierci Polaka - zmiana procedur

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

Świat krytykuje Rosję

Unia Europejska i Stany zjednoczone skrytykowały Rosję za rozpędzanie opozycyjnych, antyputinowskich wieców przez rosyjską milicję.

Terroryści chcieli zaatakować bazę U.S. Army

Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

Izrael i Palestyńczycy bliżej zgody

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Bill Gates dał 100 milionów na walkę z polio

Globalna kampania na rzecz walki z polio otrzymała w poniedziałek grant w wysokości 200 milionów dolarów. Połowę z tego przekazał Bill Gates. Pieniądze mają pomóc w ostatecznym zwalczeniu tej niebezpiecznej choroby.

30 mln euro za "ciężkie zniesławienie"

36-letnia Mantovani wdowa po Luciano Pavarottim wytoczyła proces o zniesławienie dwóm byłym przyjaciółkom. Po śmierci tenora żona dyrektora orkiestry w Modenie i żona osobistego dietetyka śpiewaka informowały, że był on nieszczęśliwy i całkowicie podporządkowany swojej młodej małżonce.

Musharraf rezygnuje z przywództwa armii

Rzecznik prasowy prezydenta Pakistanu powiedział, że wybrany na drugą kadencję generał Pervez Musharraf w czwartek zostanie zaprzysiężony jako cywilny prezydent.

Tajfun pustoszy Filipiny

Szalejący od wczoraj nad Filipinami tajfun Mitang zabił co najmniej siedem osób i ponad 300 tys. zmusił do ewakuacji. Spowodował też ogromne, choć niemożliwe jeszcze do oszacowania, straty materialne.

Hamas odrzuca rozmowy pokojowe w Annapolis

Przedstawiciele Hamasu, który nie będzie brał udziału w izraelsko-palestyńskiej konferencji pokojowej w Annapolis powiedzieli, że Palestyńczycy nie będą związani jakimikolwiek decyzjami podjętymi w Stanach Zjednoczonych.

Putin: USA chcą zdyskredytować nasze wybory

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że to one stoją za odwołaniem misji obserwacyjnej OBWE w grudniowych wyborach do Dumy Państwowej. -Weźmiemy to pod uwagę w naszych stosunkach z tym państwem - grozi Putin.

Papież nie przyjmie Dalajlamy

"Drzwi Watykanu zamknięte dla Dalajlamy" - pisze włoska "La Repubblica", komentując doniesienia, że Benedykt XVI nie podejmie przybywającego wkrótce do Włoch Dalajlamy. Media sugerują, że "zatrzaśnięte drzwi Watykanu" to efekt presji Pekinu.

Bagdad: Zastrzelono rodzinę dziennikarza

W niedzielę nieznani sprawcy zastrzelili jedenastu członków rodziny znanego irackiego dziennikarza Dii al-Kawwaza. Wśród zabitych jest siedmioro dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Prezydent Chavez czuje się obrażony

Hugo Chavez, przywódca Wenezueli, nie ma łatwego życia - najpierw hiszpański król kazał mu się zamknąć, a teraz kolumbijski prezydent oskarżył go wspieranie terroryzmu. W odpowiedzi obrażony Chavez zerwał stosunki z Kolumbią.

Rosja "jest gotowa na dialog"

- Jeśli czujecie, że jest jakieś zagrożenie rakietowe, usiądźmy razem i oceńmy to zagrożenie - tymi słowami wicepremier Siergiej Iwanow zwrócił się do Waszyngtonu, odpowiadając na amerykańską propozycję rozmów w sprawie tarczy antyrakietowej.

2 marca wybór następcy Putina

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 2 marca 2008 roku - ustaliła Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu. To formalne potwierdzenie znanego już od dawna terminu.

Francuzi trzymają się mocno

Prezydent Nicolas Sarkozy dopiero co dotknął chińskiej ziemi, a już Paryż i Pekin połączyły wielomiliardowe kontrakty handlowe i gospodarcze. Obustronna współpraca zapowiada się całkiem owocnie.

Paryskie przedmieścia zdemolowane

Grupy młodych Francuzów w podparyskich miasteczkach całą noc walczyły z policją, demolowały witryny sklepowe i usiłowały podpalać budynki, w tym posterunek policji. To zemsta za śmierć dwójki nastolatków, którzy zginęli w zderzeniu kradzionego motocykla z policyjnym radiowozem.

Wyborczy remis w Chorwacji

Po podliczeniu ok. 40 procent głosów oddanych w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Chorwacji na czele z dużą przewagą znajdują się dwie główne partie kraju: rządząca Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) oraz opozycyjna Socjaldemokratyczna Partia Chorwacji (SDP).

Turecka policja bije Kurdów

Kamienie i palone opony kontra pałki, armatki wodne i gaz łzawiący. Turecka policja brutalnie stłumiła demonstrację zorganizowaną przez prokurdyjską Demokratyczną Partię Ludową.

Walka o chleb powszedni

Członkowie stowarzyszenia zawodowego piekarzy rozdali na głównych placach i ulicach Neapolu 20.000 bochenków chleba, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko opanowaniu przemysłu piekarniczego w mieście przez camorrę.

Zapatero startuje do walki o drugą kadencję

Szef hiszpańskiego rządu, 47-letni socjalista Jose Luis Rodriguez Zapatero, sondażowy faworyt marcowych wyborów, został oficjalnie wysunięty przez swą partię jako kandydat na premiera na drugą kadencję.

"Stalinowska śledcza nie czuje wstydu"

Do końca życia będę zabiegać o proces stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej-Brus, która nakazała aresztowanie mojego ojca - gen. Augusta Fieldorfa "Nila" - zapowiada w wywiadzie dla "Sunday Telegraph" Maria Fieldorf-Czarska, córka straconego w 1953 r. generała.

"Misza, włącz TV!"

Tysiące demonstrantów na ulicach Tbilisi domagało się od prezydenta Micheila Saakaszwiliego powrotu na wizję największej opozycyjnej stacji telewizyjnej Imedi TV. - Misza, włącz TV! - skandowało 10 tys. osób.

Syria włącza się w proces pokojowy

Syria weźmie udział w organizowanej pod auspicjami Waszyngtonu bliskowschodniej konferencji pokojowej w Annapolis w USA. Damaszek przyśle reprezentację, bo tematykę konferencji rozszerzono o sprawę okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan.

Premier wraca by walczyć

Po ośmiu latach i nieudanej próbie powrotu trzy miesiące temu, do Pakistanu powrócił były premier Nawaz Sharif. Od razu zapowiedział walkę z "dyktaturą prezydenta Perveza Musharrafa".