Harry Potter będzie ojcem!

Słynny czarodziej nie umrze. Co więcej - zostanie ojcem. "Le Parisien" ujawnia zakończenie ostatniego tomu o Potterze.

Rosja chce negocjować traktat zbrojeniowy

Rosja jest gotowa negocjować Traktat o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie (CFE) - powiedział wysokiej rangi rosyjski dyplomata. Prezydent Władimir Putin daje Zachodowi 150 dni.

Ekstradycji Mazura nie będzie - dowody za słabe

Najsłabszym ogniwem polskiego wniosku były zeznania Artura Zirajewskiego, który według sędziego jest kłamcą - wyjaśnia amerykański obrońca Edwarda Mazura, Chris Gair. Biznesmen nie powinien być wydany Polsce - uznał sąd w Chicago.

Talibowie grożą śmiercią uprowadzonym Niemcom

Dwóch uprowadzonych w Afganistanie Niemców znajduje się w rękach talibów. Ich lokalny lider Jusuf Ahmadi zażądał wycofania niemieckich oddziałów z tego kraju. Jeśli Niemcy tego nie zrobią, zakładnicy zostaną zabici - stwierdził Ahmadi.

Niemcy wspominają swoich bohaterów

20 lipca 1944 roku grupa spiskowców skupionych wokół pułkownika Klausa von Stauffenberga zorganizowała zamach na życie fuehrera III Rzeszy. Jakie znaczenie dla współczesnych Niemiec ma ten najwyraźniejszy przejaw sprzeciwu wobec faszyzmu?

"Times": Moskwa chce odizolować W.Brytanię

Zdaniem brytyjskiego "Timesa" Rosjanie będą chcieli zapobiec wzrostowi temperatury sporu na linii Moskwa-Londyn i poczekają na uspokojenie sytuacji. Wtedy też będą mogli spróbować odbudować nadwyrężone stosunki.

W deszczu czekają na Harry'ego

W Londynie setki miłośników Harry`ego czekają przed księgarniami na godzinę zero, czyli premierę najnowszej i zarazem ostatniej części powieści o przygodach swojego ulubieńca. Wiernym czytelnikom nie straszne nawet zimno i deszcz.

"FT": Rosja tyranizuje sąsiadów

- Ekipa Władimira Putina wypracowała wyjątkowo wojownicze nastawienie do reszty świata - pisze "Financial Times" i dodaje, że Rosja tyranizuje sąsiadów, zwłaszcza w sprawie dostaw energii.

Śmierć pod zwałami błota

Wywołana ulewnymi deszczami lawina błotna w południowo-zachodniej chińskiej prowincji Yunnan zabiła 27 osób - podała w piątek agencja Xinhua. Ofiar może być więcej. Od wielu dni Chiny są nawiedzane przez obfite opady deszczu.

Koreański atom: bez przełomu

Bez sukcesu zakończyły się pekińskie rozmowy o północnokoreańskim programie atomowym - negocjatorzy nie ustalili ostatecznego terminu, do kiedy ten kraj ma się rozbroić

20 Koreańczyków porwanych w Afganistanie

Uzbrojeni bojownicy porwali we wschodnim Afganistanie ok. 20 Koreańczyków - poinformowały południowokoreańskie władze w Seulu. To kolejne uprowadzenie obcokrajowców w Afganistanie w ostatnich tygodniach.

Wakacje z Putinem

Młodzi ludzie z całej Rosji spotkali się pod Moskwą na wakacyjnym obozie prorządowej organizacji. Oprócz zajęć sportowych i letniego leniuchowania będzie dużo rozmów o polityce rządu i prezydenturze Władimira Putina.

Uwolniony misjonarz: Nigdy nie grożono mi śmiercią

Katolicki ksiądz Giancarlo Bossi, uwolniony w czwartek z rąk islamskich ekstremistów utrzymuje, że był dobrze traktowany. O uwolnieniu misjonarza poinformował rodaków premier Włoch Romano Prodi, który specjalnie w tym celu przerwał posiedzenie rządu.

Kwartet pomoże Palestyńczykom

Palestyńczycy muszą wziąć na siebie odpowiedzialność i być w stanie "rządzić i zagwarantować sobie bezpieczeństwo i spokój publiczny" - uważa Tony Blair, który został nowym wysłannikiem "Kwartetu bliskowschodniego".

Zaspawane zawory bezpieczeństwa

Zły stan techniczny cystern oraz naruszenie przepisów bezpieczeństwa były prawdopodobną przyczyną poniedziałkowej katastrofy pociągu z fosforem - poinformowało ukraińskie Ministerstwo Transportu.

Bomba na pogrzebie

Dziesięć osób zostało poważnie rannych w zamachu, do jakiego doszło podczas ceremonii pogrzebowej w miejscowości Ordżonikidze w rosyjskiej Inguszetii.

Matko Boska dzięki, że się z nas śmieją

Setki klaunów wzięło udział w nietypowej pielgrzymce do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Tworząc radosny korowód komicy wędrujący ulicami miasta dziękowali za to, że potrafią rozśmieszać ludzi.

Putin: To tylko "minikryzys"

Według Władimira Putina obecne relacje w stosunkach rosyjsko-brytyjskich to "minikryzys" zostanie szybko zażegnany i nie będzie miał wpływu na dalsze relacje pomiędzy tymi dwoma krajami.

1,5 tysiąca pożarów w 17 dni

Ogień niszczy plantacje oliwne i inne uprawy. 80 km na południe od Aten rozległe pożary lasów zmusiły do ewakuacji mieszkańców pobliskich domów i dzieci z letniego obozu. Walkę z żywiołem utrudnia silny wiatr.

Globalne ocieplenie zabija narciarstwo

Francuski kurort Abondance nie przyciągnął tej zimy turystów. Nie dało się jeździć na nartach, bo zbocza zamiast białym puchem pokryte były błotnistą breją. A wszystko przez globalne ocieplenie.

Wielka Brytania: reakcja Rosji nieuzasadniona

Zapowiedź wydalenia z Rosji czterech dyplomatów brytyjskich jest "kompletnie nieuzasadniona" - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband. To reakcja na ostre stanowisko Rosji w sporze dyplomatycznym obu krajów.

Brytyjska minister paliła marihuanę

Brytyjska minister, która nadzoruje najnowszy projekt ministerstwa zaostrzający kary za posiadanie i handel narkotykami przyznała się, że kilka razy paliła "jointy". Zastrzega, że to tylko błędy młodości, a palenie trawki nie było przyjemne.

Morderstwo z premedytacją w amerykańskiej armii

Dwaj amerykańscy żołnierze zostali formalnie oskarżeni o morderstwo z premedytacją. Oficer dowodzący oddziałem, w którym służyli, został pozbawiony funkcji - poinformowało dowództwo wojsk USA w Bagdadzie.

Niemcy porwani w Afganistanie

Dwaj zatrudnieni w Afganistanie przez ONZ Niemcy zostali porwani - poinformował gubernator prowincji Ghazni Miradżuddin Pattan. Razem z Niemcami uprowadzono pięciu Afgańczyków.

Dwa zamachy w Pakistanie

W dwóch niemal jednoczesnych zamachach w Pakistanie zginęły co najmniej 33 osoby. Pierwsza bomba wybuchła na posterunku policji, druga na targowisku.