Geniusz zbrodni wygrał "Randkę w ciemno"

Rodney Alcala - morderca z IQ geniusza walczy o życie przed kalifornijskim sądem. W lutym skazano go za zamordowanie czterech kobiet i dziecka, a teraz czeka na wymiar kary. Jeszcze zanim został zabójcą, a już po gwałcie na 8-letniej dziewczynce, wygrał w popularnym programie "The Dating Game" (odpowiednik polskiej "Randki w ciemno").

Zabójca "Doktora Aborcji" usłyszy wyrok

We wtorek amerykański sąd zdecyduje, na jaką karę zostanie skazany 51-letni Scott Roeder, zabójca "Doktora Aborcji". Morderca najprawdopodobniej resztę życia spędzi w więzieniu. Wyrok o jego winie zapadł już w styczniu.

"Nie dla islamizmu" zostaje

Francuski sąd zezwolił na rozpowszechnianie przez skrajnie prawicowy Front Narodowy Jean-Marie Le Pena plakatu wyborczego, który nawołuje Francuzów do powstrzymania "islamizmu". Wycofania afiszu domagała się organizacja antyrasistowska.

Holendrzy walczą o samobójstwo

Wystarczyłoby 40 tys. podpisów, by projektem musiał się zająć parlament, ale aż ponad 112 tys. Holendrów podpisało się pod projektem ustawy legalizującej wspomagane samobójstwo.

Odnaleźli ciało prezydenta

Nie wiadomo po co i nie wiadomo kto trzy miesiące temu, w przeddzień pierwszej rocznicy jego śmierci, ukradł ciało byłego prezydenta Tassosa Papadopulosa. W poniedziałek policja poinformowała, że ciało znaleziono.

Rewolucja w parkowaniu?

O tym jak trudno jest zaparkować w dużym mieście, wie każdy kierowca. Może niedługo skończy się jednak katorga zmotoryzowanych. San Francisco daje przykład.

Tusk odwraca rurę

Cztery najbliższe dni premier Donald Tusk spędzi na Kaukazie Południowym. W Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii będzie rozmawiał przede wszystkim o Partnerstwie Wschodnim, sytuacji politycznej na Kaukazie oraz polityce energetycznej.

Misjonarka podejrzana o kidnaping na wolności

Sąd na Haiti uwolnił w poniedziałek kolejną misjonarkę z USA, której zarzucano próbę porwania dzieci z kraju dotkniętego trzęsieniem ziemi. W areszcie przebywa jeszcze jedna Amerykanka podejrzana o kidnaping.

Merkel chwali Kościół za walkę z molestowaniem

Kanclerz Niemiec Angela Merkel pochwaliła Kościół za jego - jak oceniła - "bardzo poważne podejście do problemu molestowania dzieci" w podległych mu instytucjach. Jak zaznaczyła, obecnie nie oczekuje od Kościoła niczego więcej, niż czyni on w celu wyjaśnienia ujawnionych w minionych tygodniach przypadków nadużyć.

Morderca z Facebooka skazany na dożywocie

Najpierw za pomocą portalu społecznościowego Facebook poznał 17-letnią dziewczynę, później ją porwał, zgwałcił i zabił. Okrutny morderca, 33-letni Peter Chapman został skazany na dożywocie. O zwolnienie warunkowe będzie mógł ubiegać się po dopiero 35 latach.

Poszukiwani kolejni mordercy lidera Hamasu

Interpol wydał 16 kolejnych listów gończych za podejrzanymi zamordowania lidera palestyńskiego Hamasu Mahmuda al-Mabhuha. Do ataku doszło pod koniec stycznia 2010 roku w Dubaju.

Polskie modelki na pokazie Stelli McCartney

Projektantka Stella McCartney na francuskim Tygodniu Mody zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję. W pokazie słynnej artystki udział wzięły dwie Polki, robiące karierę w świecie mody - Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak. W najbliższym - uwaga - jesienno-zimowym sezonie królować będą mini.

"Dzień kobiet to czysta kpina"

Dzień Kobiet to "czysta kpina" z feminizmu - uważa Alice Schwarzer, niemiecka feministka i założycielka magazynu "Emma" - politycznego pisma skierowanego do pań. W poniedziałek zażądała zniesienia tego święta.

Bliskowschodni pokój wisi na włosku?

Na linii Izrael-Palestyna coraz goręcej. Główny palestyński negocjator Saeb Erekat oświadczył, że negocjacje z Izraelem, w których pośredniczyć będą Stany Zjednoczone, to ostatnia szansa na podtrzymanie bliskowschodniego procesu pokojowego.

"Mur milczenia" ws. pedofilii w Kościele

Niemiecka minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger zarzuciła w poniedziałek Watykanowi, że poprzez stworzenie "swoistego muru milczenia" utrudnia wyjaśnienie afery pedofilskiej w instytucjach Kościoła katolickiego.

Prawo do internetu prawem człowieka

Niemal czterech na pięciu ludzi na świecie uważa, że dostęp do internetu jest podstawowym prawem człowieka - wynika z badań przeprowadzonych w 26 krajach na 27 tys. ludzi. W poniedziałek opublikowano wyniki sondażu dla BBC World Service.

"Nie został kamień na kamieniu" Polacy nie ucierpieli

Wśród ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji nie ma cudzoziemców - poinformował na antenie TVN24 rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Według najnowszego bilansu po wstrząsach w prowincji Elazig na wschodzie kraju zginęło 57 osób. Wstrząsy w pobliżu miasta Bingol miały siłę ok. 6 stopni w skali Richtera. Rannych zostało około 100 osób.

Lefebryści: Jan Paweł II zostawił dziurawą łódź

Lefebryści są przeciwni beatyfikacji papieża Jana Pawła II i uważają, że jego pontyfikat budzi "poważne wątpliwości". Stanowisko tradycjonalistów, przedstawione na ich francuskojęzycznej stronie internetowej, opisuje włoski dziennik "Il Giornale". Wzorem świętości dla tradycjonalistów jest papież Pius XII.

Policjant w cywilu zastrzelił bandytę

Policjant poza służbą zastrzelił uzbrojonego napastnika, który wtargnął do supermarketu Walmart w Commerce we wschodnim Teksasie. Sam policjant został ranny.

Bullock dostała Oscara "za wytrwałość"?

- Naprawdę na to zasłużyłam, czy byliście już mną zmęczeni? - pytała przewrotnie Sandra Bullock dziękując za Oscara. Aktorka jest zdecydowanie na fali - pierwsza nominacja i pierwszy Oscar, a wcześniej komplet złotych nagród. Do historii przejdzie też jako pierwsza aktorka, która w jednym roku została wybrana jednocześnie najlepszą i najgorszą aktorką.

Zatrzymali, ale nie wiedzą kogo. Rzecznik Al-Kaidy na wolności

Wbrew niedzielnym doniesieniom, poszukiwany za zdradę USA rzecznik Al-Kaidy Adam Gadahn wciąż jest na wolności i nie został aresztowany w Karaczi - poinformowali Pakistańczycy. O aresztowaniu poinformowała agencja AP, powołując się na słowa dwóch wojskowych, którzy brali udział w operacji oraz anonimowego przedstawiciela rządu.

Rzeź chrześcijan

Coraz bardziej tragiczne doniesienia płyną z Nigerii. Według najnowszych danych, już około 500 osób mogło zginąć w ataku muzułmańskich pasterzy na chrześcijan w pobliżu miasta Jos. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 100 ofiarach niedzielnych starć. Poprzednio do walk na tle wyznaniowym doszło tam w styczniu. Wówczas śmierć poniosło co najmniej 300 osób.

Milicjant - buntownik na wolności

Rosyjski oficer-buntownik, który w internecie piętnował niekompetencje i korupcję przełożonych, a wkrótce później został aresztowany za rzekome malwersacje finansowe, wyszedł na wolność.

Postrzelony w głowę pilot bezpiecznie wylądował

Postrzelony w głowę brytyjski pilot zdołał bezpiecznie wylądować helikopterem pełnym żołnierzy, poszkodowanych podczas walk w prowincji Helmand w Afganistanie. Autorem tego niezwykłego wyczynu był 28-letni porucznik Ian Fortune latający najstarszym śmigłowcem Chinook w brytyjskiej flocie powietrznej.

Świat chwali Irak

Z całego świata płyną słowa pochwał i podziwu dla Irakijczyków, którzy w niedzielę po raz pierwszy samodzielnie zorganizowali w pełni demokratyczne wybory parlamentarne.

Wielka zadyma na meczu

Boiskowa chuliganeria to nie tylko polska specjalność. Dziesięciu rannych i czterech zatrzymanych - to bilans zamieszek, które wybuchły podczas meczu piłkarskiego w tureckim mieście Diyarbakir.

Dwie polityki USA wobec Iranu?

Dziennik "New York Times" zarzuca amerykańskiej administracji prowadzenie dwóch rodzajów polityki wobec Iranu. - Mimo prób izolowania Iranu na arenie międzynarodowej, rząd USA nie prowadzi konsekwentnej polityki w tej sprawie, gdyż współpracuje z firmami, które prowadzą handel z irańskim reżimem, a nawet wspomaga je finansowo - pisze gazeta.

Zwierzęta jednak bez obrońców z urzędu

W akwarium woda jest zbyt mętna, karma jest zbyt sucha, łańcuch jest zbyt krótki? Zwierzęta w Szwajcarii straciły szansę na to, żeby prawnicy z urzędu walczyli o ich prawa. W niedzielnym referendum Szwajcarzy odrzucili ten kontrowersyjny pomysł.

17-letnia Polka zostanie najmłodszą radną Szwecji?

Nie ma jeszcze 18 lat, jest Polką i najprawdopodobniej zostanie - i to najmłodszą w historii - radną Szwecji. Choć start w wyborach 17-letniej Magdy Lukaszewicz jest ostro krytykowany, nastolatka nie daje za wygraną. - Młodzi ludzie powinni mieć swoich, młodych reprezentantów - broni swojej decyzji o starcie w wyborach w rozmowie z tvn24.pl.