Show "chłopców z Bostonu"

Obaj studiowali w USA, mieszkali wówczas nawet w jednym pokoju. Dziś są politycznymi wrogami. Od ich politycznych rozgrywek zależą losy Grecji. Premier Jeorjos Papandreu i lider opozycji Antonis Samaras. Już niedługo być może lider opozycji Papandreu i premier Samaras.

Dziennikarz bulwarówki przekupywał policjantów?

Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii zatacza coraz szersze kręgi. Scotland Yard aresztował dziennikarza wysokonakładowego tabloidu "The Sun" Jamie Pyatta. Zarzuca mu się korumpowanie policjantów.

Genua sparaliżowana. 7 zabitych w nawałnicach

7 osób zginęło w Genui w Ligurii na północy Włoch, gdzie doszło do powodzi w rezultacie gwałtownego oberwania chmury - informuje na bieżąco dziennik Corriere della Serra. Z brzegów wystąpiły okoliczne strumienie.

"Sprawy Grecji idą w dobrym kierunku"

Po decyzji o rezygnacji z rozpisywania referendum ws. drugiego pakietu ratunkowego eurolandu i MFW dla Grecji, przywódcy unijnych instytucji nie kryli zadowolenia. - Sprawy Grecji idą w dobrym kierunku - stwierdzili Herman Van Rompuy i Jose Barroso.

Partia Putina: Rosyjski oficjalnym językiem UE

Rządząca partia Jedna Rosja popiera pomysł wystąpienia o przyznanie rosyjskiemu statusu oficjalnego języka Unii Europejskiej - poinformował jeden z liderów ugrupowania Jurij Szuwałow. Inicjatywę taką zgłosił ambasador Federacji Rosyjskiej przy NATO Dmitrij Rogozin podczas spotkania przedstawicieli swojej dawnej partii - nacjonalistycznego Kongresu Wspólnot Rosyjskich (KRO) - z aktywistami Jednej Rosji.

Pozwał armię, bo zabrała mu mikrofalówkę

Brytyjska armia została pozwana przez byłego żołnierza, ponieważ nie pozwolono mu trzymać mikrofalówki w koszarowym pokoju. Miał to być element prześladowań jego osoby, które "doprowadziły go do myśli samobójczych" - twierdzi mężczyzna. Po serii sporów z przełożonymi i naruszeń regulaminów Oluwadare Adaramola został wydalony z szeregów armii Jej Królewskiej Mości.

Irlandia zamyka ambasadę w Watykanie

Jeden z tradycyjnie najbardziej katolickich krajów Europy zamyka swoją ambasadę w Watykanie. Irlandzki rząd szukając oszczędności zdecydował, że nie musi mieć stałego dyplomaty w siedzibie najwyższych władz kościelnych. Zarówno Dublin i Watykan zapewniają, że nie ma to nic wspólnego z kiepskimi wzajemnymi relacjami po serii skandali w irlandzkim Kościele.

Trzy scenariusze dla Grecji. Tylko miesiąc, by uniknąć bankructwa

W greckim parlamencie odbędzie się dziś późnym wieczorem głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Jeorjosa Papandreu. Zdaniem analityków, na których powołuje się agencja Reutera, los premiera jest przesądzony niezależnie od wyniku głosowania. Co dalej? Szybkie przedterminowe wybory czy rząd koalicyjny i także wybory, ale nieco później? Przyjęcie twardych warunków pomocy czy bankructwo? Grecy muszą rozwiązać to polityczne równanie z wieloma niewiadomymi jak najszybciej. Zbliża się bowiem termin spłaty kolejnych zobowiązań, na które Ateny bez pomocy z zewnątrz nie będą mieli środków.

Wykopywał ciała i ubierał je w sukienki

Ujęto mężczyznę, który wykopywał pochowane ciała młodych kobiet i znosił do swojego mieszkania - pisze "Rossijskaja Gazeta", powołując się na policję z Niżnego Nowogrodu.

"Wygnanie Polaków w 1612 jak pobicie Hitlera w 1945"

Dzień Jedności Narodowej jest nie mniej ważny od Dnia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej - powiedział patriarcha Moskwy i Wszechrusi Kiriłł, głowa rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Na ulicach Moskwy demonstrowało 10 tys. nacjonalistów. Putin i Miedwiediew świętowali zaś w Niżnym Nowogrodzie. Rosja obchodzi dziś 399. rocznicę wygnania Polaków z Kremla.

Zatrzymali kolejną "flotyllę wolności"

Izraelskie okręty zatrzymały dwa statki obsadzone przez propalestyńskich aktywistów, które próbowały złamać blokadę Strefy Gazy. Jednostkom noszącym bandery Kanady i Irlandii nakazano zmianę kursu i wyładowanie zaopatrzenia dla Palestyńczyków w porcie izraelskim lub egipskim. W maju 2010 roku podobna interwencja skończyła się bitwą, w której zginęło 9 aktywistów, i aferą dyplomatyczną.

Brytyjscy ochroniarze mieli wywieźć Kaddafiego z Libii?

Niewymieniona z nazwy brytyjska firma ochroniarska mogła dostać miliony dolarów za bezpieczne wywiezienie z Libii Muammara Kaddafiego - sugeruje brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Śledztwo w tej sprawie prowadzi wywiad Republiki Południowej Afryki.

Pani premier odchodzi z polityki

Premier Słowacji Iveta Radiczova ogłosiła, że całkowicie odejdzie z polityki po przedterminowych wyborach parlamentarnych, wyznaczonych na 10 marca 2012 roku - podały w piątek media w Bratysławie.

Grecy: Referendum w sprawie reform nie będzie

Grecja wycofała się z planów referendum ws. reform, których przeprowadzenie jest warunkiem uzyskania przez nią międzynarodowej pomocy finansowej. O decyzji rządu Jorjeosa Papandreu poinformowało greckie ministerstwo finansów. Pomysł referendum budził kontrowersje, zarówno w łonie rządu w Atenach, jak i wśród przywódców krajów strefy euro.

520 dni w kapsule."To nie zastąpi pobytu na orbicie"

- To doświadczenie jest ciekawe, ale nigdy nie zastąpi realnego pobytu na stacji orbitalnej - powiedział na antenie TVN24 były kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, komentując zakończenie eksperymentu Mars500. Także Karol Wójcicki z planetarium "Niebo Kopernika" w Warszawie stwierdził, że ten eksperyment budzi wiele kontrowersji, bo warunki, w jakich przebywali uczestnicy eksperymentu nie przypominały tych z wyprawy na czerwoną planetę.

Lohan musi się rozebrać, nim pójdzie za kratki

Lindsay Lohan ma tydzień na powtórzenie rozbieranej sesji dla "Playboy'a". Pierwsze podejście zakończyło się klęską i nie spodobało się najsłynniejszemu pismu dla panów. Dlaczego dano aktorce tydzień? Bo później, przez kolejnych 30 dni będzie oglądała świat zza więziennych krat.

Nowe wybory, paraliż reform, rząd jedności narodowej?

Przed Greckim rządem głosowanie nad wotum zaufania. Na jego niepewny wynik czekają zarówno Grecy, jak i cała Europa. Bo Grecja to dla Starego Kontynentu, a zwłaszcza dla eurostrefy dziś tykająca bomba. "Jeorjos Papandreu nie przetrwa politycznej burzy, którą rozpętał pomysłem referendum" - pisze belgijski dziennik "Le Soir". Przed jakimi scenariuszami stoją dziś Ateny?

Wrócili "na Ziemię" po 17 miesiącach w "Kosmosie"

Ogromne zadowolenie, szerokie uśmiechy "kosmonautów" i błyski fleszy - tak wyglądał finał eksperymentu Mars-500. Po 17 miesiącach zamknięcia w kapsule o kubaturze 550 metrów sześciennych szóstka śmiałków zakończyła symulację misji na Czerwoną Planetę.

Odrzucenie planu ratunkowego? "To wyjście ze strefy euro i Unii"

Los premiera Grecji Jeorjasa Papandreu wisi na włosku. Dysponujący minimalną większością parlamentarną rząd zostanie oceniony dziś w głosowaniu nad wotum zaufania. Jeśli upadnie, Grecja może pogrążyć się w jeszcze większym kryzysie. I pociągnąć za sobą inne rynki finansowe. Europa grozi: nieprzyjęcie planu ratunkowego oznacza wyjście Grecji ze strefy euro, a w wyniku tego także z Unii Europejskiej.

Rząd dotuje operatora zniszczonej elektrowni

Japoński rząd zatwierdził w piątek 8,3 mld euro pomocy ze środków publicznych dla operatora elektrowni atomowej Fukushima I, firmy TEPCO. Według lokalnych mediów, pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na częściowe sfinansowanie odszkodowań.

"Rządy Chin i Rosji pozostaną agresywne"

Chiny i Rosja systematycznie wykradają - poprzez cyberataki - ściśle tajne dane prywatnych firm i rządowej administracji - podała w piątek agencja AP, odnosząc się do opublikowanego w czwartek wieczorem raportu.

5795 ofiar podsłuchów. 2 tys. więcej niż sądzono

Aż 5795 osób mogło paść ofiarą nielegalnych podsłuchów ze strony dziennikarzy tabloidu "News of the World" ("NotW") - podała brytyjska policja. To o około 2 tys. osób więcej niż szacowała w lipcu br. komisja Izby Gmin, badająca aferę podsłuchową.

50 górników uwięzionych pod ziemią

Udało się uratować siedmiu górników, a 50 nadal jest uwięzionych pod ziemią z kopalni węgla w środkowych Chinach po tym, jak doszło do nagłych podziemnych wstrząsów. Zginęły dotąd cztery osoby - podały chińskie państwowe media.

Seksafera nie szkodzi kandydatowi

Seksafera wydaje się nie szkodzić czołowemu republikańskiemu kandydatowi do nominacji prezydenckiej Hermanowi Cainowi, bo sondaże wciąż dają mu największą popularność wśród republikańskich wyborców. Cain miał wykorzystać seksualnie trzy kobiety i zapłacić jednej z nich za milczenie.

Krwawy węgierski rok 1956 na taśmach "Wolnej Europy"

Krwawa interwencja wojsk radzieckich na Węgrzech w 1956 roku dzień po dniu - wszystko dzięki upublicznionym w sieci nagraniom z Radia Wolna Europa. Taśmy odnaleziono w latach 90. w niemieckich archiwach. Jest to kompletny zbiór audycji RWE od 19 października do 13 listopada 1956 r. poświęconym wydarzeniom na Węgrzech.

Cicha, ale twarda "prezydent Europy"

Niemiecka kanclerz Angela Merkel to teraz prawdziwa prezydent Europy - zdecydowanym tonem obwieszcza kluczowe decyzje i wyrasta na najpotężniejszego polityka na starym kontynencie. - Bez niej nie udałoby się osiągnąć porozumienia - przyznał sam Barack Obama.

Putin bił i zdradzał żonę?

Władimir Putin bił swoją żonę i miał liczne romanse - wynika z niemieckich dokumentów szpiegowskich. Ekscesy premiera Rosji miały miejsce w czasach, gdy był wysokim rangą oficerem KGB w Dreźnie.