Wybory parlamentarne na Ukrainie w zeszłą niedzielę były uczciwe - oświadczył w środę premier tego kraju Mykoła Azarow. Opozycja mówi tymczasem o fałszerstwach i ostrzega, że jeśli one nie ustaną, może odmówić udziału w pracach nowej Rady Najwyższej.

Talibowie i przedstawiciele innych ugrupowań islamistycznych będą mogli kandydować i głosować w zaplanowanych na 5 kwietnia 2014 roku wyborach prezydenckich w Afganistanie - poinformowała w środę Centralna Komisja Wyborcza w tym kraju.

Jak to możliwe, że Jimmy Savile przez kilkadziesiąt lat bezkarnie molestował dzieci? - pytają media w Wielkiej Brytanii. - Stworzył bardzo silny wizerunek, miał mocne poparcie autorytetów - tłumaczy psycholog społeczna Joanna Heidtman. Według niej, wielu po prostu nie chciało widzieć tego, czego dopuszczał się Savile.

Zdaniem niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung", Unia Europejska ma do dyspozycji zupełnie wystarczające środki finansowe, a zwiększanie unijnego budżetu podczas kryzysu byłoby decyzją absurdalną.

Prezydent Bolivii Evo Morales mianował Seana Penna honorowym ambasadorem legalizacji koki. Penn ma również występować w imieniu Boliwii w celu odzyskania dostępu do morza - poinformowały boliwijskie władze. Nie wiadomo, czy aktor przyjął propozycję.

"Nowojorska Giełda pod wodą", "Nowy Jork tonie", "Ewakuują szpitale" - takie dramatyczne wiadomości przesyłał na Twitterze jeden z członków sztabu wyborczego republikanów. Jak się okazało, panika była mocno przesadzona, ale tweety podgrzały atmosferę wśród uwięzionych w domach nowojorczyków. Urzędnik przeprosił i zapowiedział rezygnację ze swoich funkcji.

Na tydzień przed wyborami prezydenckimi w USA sondaże w dalszym ciągu wskazują na remisowy układ sił między prezydentem Barackiem Obamą a republikańskim kandydatem Mittem Romneyem.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i szefowie światowych organizacji ekonomicznych i finansowych zaapelowali we wtorek w Berlinie o kontynuowanie reform, bowiem sytuacja gospodarcza świata jest nadal bardzo poważna.

Co najmniej 40 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych w efekcie przejścia przez wschodnie wybrzeże USA huraganu Sandy.

Zagraniczni inwestorzy, którzy nabędą obligacje skarbu państwa węgierskiego o wartości co najmniej ćwierć miliona euro, mogliby otrzymać w zamian obywatelstwo węgierskie - wynika z projektu ustawy przygotowanej przez rządzącą partię Fidesz.