W Moskwie rozpoczął się nowy proces pięciu domniemanych zabójców dziennikarki Anny Politkowskiej. W rozprawie nie biorą udziału dzieci Politkowskiej, które uznały proces za bezprawny. Oskarżeni zapewnili, że są niewinni - podaje radio Echo Moskwy.

Królowa Elżbieta II po południu przyjechała do Kensington Palace, by po raz pierwszy odwiedzić swojego prawnuka, dziecko księcia i księżnej Cambridge.

Jeden z pasażerów samolotu linii Southwest Airlines nagrał poniedziałkowe awaryjne lądowanie samolotu na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku. Na nagraniu widać moment przyziemienia, gdy maszyna pozbawiona przedniego podwozia szoruje dziobem o pas startowy. Przez okno samolotu widoczne są płomienie, które pojawiły się po tarciu kadłuba o podłoże.

Co najmniej 20 członków kartelu narkotykowego oraz dwóch policjantów zginęło w nocy z wtorku na środę czasu polskiego w sześciu strzelaninach na zachodzie Meksyku. Członkowie gangu blokowali drogi i atakowali policjantów - podały oficjalne źródła.

Tzw. opcja zerowa w Afganistanie zakładająca, że po 2014 r. nie będzie już tam amerykańskich żołnierzy ma "zero sensu" i choć zapewne jest blefem, to jej ujawnienie przez władze USA było wielkim błędem - pisze "Washington Post" w artykule redakcyjnym.

Płeć, waga, godzina narodzin, samopoczucie mamy i noworodka, czyli komplet informacji o dziecku Kate i Williama z porodówki szpitala Świętej Marii w Londynie wyciekł cztery godziny po fakcie. To dużo jak na newsa, którego ścigali niemal wszyscy i to w czasach, w których technologicznie można niemal wszystko. Jak dziś dba się o dyskrecję w takich sytuacjach?

"Royal baby" jeszcze nie ma imienia, a już wiadomo kim będzie i jak będzie żyło - zgodnie z etykietą. Urodzony wczoraj potomek brytyjskiej królowej już teraz wiedzie życie dostatnie, żeby nie powiedzieć luksusowe. Z pewnością może mieć wszystko, o czym tylko zamarzy. Poza jednym - życiem na własny rachunek i według własnego widzimisię. Jak będą wyglądać pierwsze dni, a potem kolejne tygodnie, miesiące i lata młodego księcia?

Niezidentyfikowani napastnicy dokonali w środę nad ranem zamachu bombowego na posterunek policji w mieście Mansura, stolicy egipskiej prowincji Dakhalia położonej na północ od Kairu. Według komunikatu egipskiego MSW, 12 osób, w tym pięciu policjantów zostało rannych.

Papież Franciszek w swoim żywiole, bo pośród ludzi. Jest w Brazylii, to jego pierwsza zagraniczna podróż, nieprzypadkowo do Ameryki Południowej i nie bez powodu na Światowe Dni Młodzieży. Papież tryska energią, czym przyprawia o siwe włosy swoich ochroniarzy. Nie wsiadł do limuzyny, a do zwykłego auta osobowego, które niemal natychmiast otoczył tłum ludzi. I ludzie dostrzegli w nim znowu skromnego człowieka, który sam nosi swoją teczkę.

Setki tysięcy osób zebrały się na słynnej plaży Copacabana w Rio de Janeiro, żeby powitać papieża Franciszka na 28. Światowych Dniach Młodzieży. We wtorek wieczorem odprawił tam mszę św. arcybiskup Rio Orani Joao Tempesta. Głowa Kościoła ma się tam pojawić w czwartek.