Zabił czworo dzieci. Egzekucja wykonana

47-letni Henry "Curtis" Jackson jr., który w 1990 roku zamordował czworo dzieci swoich dwóch sióstr, został stracony w USA. Egzekucja miała miejsce w stanie Missisipi. Wykonano ją poprzez wstrzyknięcie trucizny.

Papież przebaczy kamerdynerowi? Gabriele współpracuje

Kamerdyner papieża Benedykta XVI, aresztowany w związku z kradzieżą tajnych dokumentów współpracuje z watykańskim wymiarem sprawiedliwości - zapewniają jego obrońcy po pierwszym przesłuchaniu, które odbyło się we wtorek.

Spór o ludobójstwo

Waszyngton wyraził we wtorek ubolewanie z powodu niedawnej wypowiedzi nowego prezydenta Serbii Tomislava Nikolicia, który twierdzi, że wymordowanie przez siły Serbów bośniackich 8 tysięcy bośniackich Muzułmanów w Srebrenicy w roku 1995 nie było ludobójstwem.

Pierwszy taki samolot "na słońce". Leciał 19 godzin

Po północy czasu polskiego napędzany energią słoneczną samolot Solar Impulse wylądował w marokańskim Rabacie. Tym samym po raz pierwszy w historii jednostka latająca "na słońce" pokonała trasę z jednego kontynentu na drugi.

Gafa Obamy skutkiem "niechlujstwa i niewiedzy"

Wpadka Baracka Obamy dotycząca "polskiego obozu śmierci" była wynikiem ignorancji - stwierdził we wtorek dyrektor Ligii Przeciw Zniesławieniom (ADL) Abraham Foxman. Zwrócił jednak uwagę, że także Polska powinna "edukować swoje społeczeństwo tak, aby wyrugować te antysemickie stereotypy".

Biały Dom: Śmierć nr 2 Al-Kaidy to potężny cios

Śmierć numeru 2 Al-Kaidy Abu Jahja al-Libiego w nalocie dronów to potężny cios dla Al-Kaidy - oświadczył we wtorek Biały Dom. Kilkadziesiąt minut wcześniej agencja Reutera podała, powołując się na anonimowego przedstawiciela władz USA, że śmierć terrorysty została potwierdzona.

Pierwszy człowiek Kaddafiego przed sądem

Przed sądem w Trypolisie stanął były szef wywiadu Buzeid Dorda. Jest on pierwszym przedstawicielem reżimu Muammara Kaddafiego sądzonym przez nowe władze. Dawny szef służby wywiadowczej został ujęty we wrześniu zeszłego roku w Trypolisie.

USA zrzucają komandosów do Korei? Generał przeniesiony

Amerykański generał został zdjęty ze stanowiska po doniesieniach, że publicznie poinformował o zrzucaniu żołnierzy sił specjalnych USA i Korei Południowej na spadochronach do Korei Północnej w celach szpiegowskich - podała we wtorek agencja AP.

RAF pomalował niebo dla królowej

Niezwykle spektakularny był finał obchodów diamentowego jubileuszu Elżbiety II. Na cześć brytyjskiej królowej niebo w kolorach korony "pomalowały" samoloty RAF.

Piwny rekord Polaka. Próbował wwieźć do Norwegii 18 tys. litrów

Drugie co do wielkości przejęcie piwa w historii - tak norwescy celnicy opisują przechwycenie ciężarówki prowadzonej przez 31-letniego Polaka. Wwiózł on nielegalnie do ich kraju ponad 19 tysięcy litrów alkoholu, w tym 18 tys. 708 litrów piwa oraz 522 litry mocniejszego alkoholu.

Majordomus papieża przed śledczymi

Podejrzany o kradzież tajnych dokumentów majordomus papieża Benedykta XVI został we wtorek przesłuchany przez śledczego z wymiaru sprawiedliwości w Watykanie. Mężczyzna od 23 maja przebywa w watykańskim areszcie.

17 "niepożądanych" dyplomatów. Wyjechali wcześniej

Władze Syrii uznały 17 zachodnich dyplomatów za osoby niepożądane. To riposta Damaszku na wydalenie z tych krajów syryjskich ambasadorów. Riposta o tyle jednak spóźniona, że ci, których uznano za persona non grata, już wcześniej opuścili Syrię.

Turcja będzie sądzić izraelskich generałów. Za krwawy abordaż

Dwa i pół roku po krwawym abordażu izraelskich komandosów na statek "flotylli wolności", w Stambule rozpocznie się zaoczny proces izraelskich generałów. Będą oni oskarżeni o spowodowanie śmierci dziewięciu uczestników morskiego konwoju humanitarnego do Strefy Gazy. Początek procesu 6 listopada - donoszą tureckie media.

Kryzys kryzysem, ale  greckie wojsko ćwiczyć musi

Wojsko pogrążonej w głębokim kryzysie Grecji w ostatnich dniach przeprowadziło duże, jak na swoje obecne możliwości, ćwiczenia. Brały w nich udział okręty, samoloty i helikoptery, które strzelały rakietami bojowymi do starej kanonierki.

Wyrok na Breivika możliwy jeszcze w lipcu

Wyrok na Andersa Behringa Breivika, oskarżonego o dokonanie w lipcu zeszłego roku zamachu bombowego w Oslo i masakry na wyspie Utoya, w których zginęło łącznie 77 osób, zostanie wydany 20 lipca lub 24 sierpnia - poinformował sąd prowadzący sprawę terrorysty. Oznacza to, że proces najgorszego mordercy w Norwegii będzie trwał zaledwie pół roku.

"Armeńscy żołnierze otworzyli ogień"

"Czterech żołnierzy sił zbrojnych Azerbejdżanu zostało zabitych, piąty zmarł w wyniku odniesionych ran, gdy armeńscy żołnierze otworzyli ogień na granicy" - podało w komunikacie ministerstwo obrony Azerbejdżanu.

Międzykontynentalny lot napędzany słońcem

Eksperymentalny samolot Solar Impulse wyruszył z Hiszpanii w pierwszy międzykontynentalny lot napędzany energią słońca. Maszyna wystartowała przed świtem z Madrytu w trwającą kilkanaście godzin podróż do marokańskiego Rabatu.

Kryzys może rozłożyć Białoruś

Nowa fala kryzysu w strefie euro i spadek cen ropy mogą poważnie uderzyć w białoruską gospodarkę - ostrzegają eksperci, których cytuje niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

"Tak rozpoczął się faszyzm". Zwolennicy TV Trwam w kagańcach

W Brukseli przed siedzibą Parlamentu Europejskiego demonstrowali zwolennicy Telewizji Trwam. Jednocześnie w gmachu odbyło się publiczne wysłuchanie ws. wolności słowa w Polsce, która według protesujących jest zagrożona. "Katolicy są pozbawieni dostępu do swoich mediów. To segregacja Polaków. Tak zaczął się faszyzm" - głosił jeden z transparentów demonstracji.

Royal Navy tak mała, że wstyd pokazać królowej?

Gdy Elżbieta II wstępowała na tron w 1953 roku, na jej cześć Royal Navy zebrała na wielkim przeglądzie floty około 300 okrętów, a nad jej głową przeleciało ponad 300 samolotów. Dzisiaj, podczas jej Diamentowego Jubileuszu, rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej szara. Jak zżymają się brytyjskie media, Royal Navy jest w takim stanie, iż po cichu zdecydowano nawet nie próbować organizować żadnego pokazu.

Rosyjski zyskuje na znaczeniu

Parlament Ukrainy przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o podstawach polityki językowej, która daje preferencje językowi rosyjskiemu we wschodniej części kraju.

"To okrutna i brudna wojna". Wietnam i USA wymieniają się listami poległych

- Musieliśmy ciągnąć więcej ciał zabitych i rannych, niż kiedykolwiek zdołamy zapomnieć - pisał z frontu wojny w Wietnamie amerykański żołnierz, który zginął niedługo później, a jego pamiętnik dostał się w ręce Wietnamczyków. Po niemal 40 latach ojczyzny Amerykanina i jego wrogów jednak zapomniały. Podczas symbolicznej wizyty sekretarza obrony USA Leona Panetty w Wietnamie doszło do wymiany listów i pamiętników poległych żołnierzy.

Dron na wodór poleciał, ale zarył przy lądowaniu

W powietrze wzbił się pierwszy bezzałogowy samolot napędzany wodorem. Phantom Eye Boeinga ma w przyszłości przez kilka dni latać bardzo wysoko nad wybranym obszarem i szpiegować wszystko, co porusza się na ziemi. Pierwszy lot trwał jednak zaledwie 28 minut i skończył się wypadkiem podczas lądowania.

Berlin i Paryż w kilka godzin. W Chinach trzy dni

Władimir Putin kontynuuje swój objazd po krajach istotnych dla Rosji. Właśnie rozpoczął wizytę w Chinach, gdzie spędzi trzy dni. Pokazuje to, jaką wagę nowy władca Kremla ma zamiar przywiązywać do relacji z swoim wielkim wschodnim sąsiadem. Na Berlin i Paryż Putin poświęcił po kilka godzin.