- Usłyszycie to za dwa miesiące - zapowiada Brian May, gitarzysta Queen. Chodzi o nagrania sprzed 30 lat, gdy Freddie Mercury i Michael Jackson pracowali nad wspólną płytą. Wtedy muzycy rozstali się, zanim dokończyli sesję nagraniową. I dopiero teraz - gdy jeden z nich nie żyje od 22 lat, a drugi od 4 - materiał ujrzy światło dzienne.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i zorganizowane poza strefy turystyczne w Tunezji, zwłaszcza do dużych miast - poinformowano w komunikacie. Resort odradza również odwiedziny południowych regionów kraju.

Komisja, która analizowała przebieg tragicznej wyprawy zimowej na Broad Peak, po spotkaniu z jej uczestnikami Jackiem Berbeką i Jackiem Jawieniem uzupełni swój raport. Jak poinformował Piotr Pustelnik, przewodniczący zespołu, trudno jeszcze określić termin publikacji.

Najważniejsze części do bomby, która eksplodowała na lotnisku w Burgas, dotarły do Bułgarii pociągiem z Polski - poinformował w poniedziałek na swojej stronie internetowej sofijski dziennik "Trud". W zamachu, do którego doszło w lipcu 2012 roku, zginęło siedem osób. Byli to głównie izraelscy turyści.

Co najmniej 60 osób zginęło w kilkunastu eksplozjach samochodów pułapek w środkowym i południowym Iraku, w tym w Bagdadzie i jego okolicach - poinformowała iracka policja. Do zamachów bombowych doszło w poniedziałek - głównie w miejscach zamieszkanych przez szyitów.

Amerykański koncern lotniczy Boeing poprosił linie lotnicze, aby przeprowadziły inspekcję ponad tysiąca samolotów. Chodzi o nowsze maszyny, w których zainstalowano nadajniki awaryjne firmy Honeywell, podejrzane o pożar na pokładzie dreamlinera w połowie lipca.

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton przybyła w niedzielę wieczorem do Egiptu, apelując o włączenie do procesu transformacji politycznej członków Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony prezydent Mohammed Mursi.