Pewien Brytyjczyk miał wielkie szczęście i uniknął lat wypominania mu przez żonę tego, że zgubił swoją ślubną obrączkę już w podróży poślubnej. Eirian Evans stracił swój symbol małżeństwa nurkując na australijskiej Wielkiej Rafie Koralowej, co oznaczało, że szanse na jej odnalezienie były minimalne. Pomimo tego, udało się.

Palestyńczycy mieszkający w strefie C okupowanego przez Izrael Zachodniego Brzegu mają nikłe szanse na otrzymanie pozwolenia na wybudowanie czegokolwiek. Jeśli budują na dziko, muszą liczyć się z groźbą wyburzenia. Rozwiązaniem mogą okazać się palestyńskie "wozy Drzymały".

Do 65 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych eksplozji samochodów pułapek, do których doszło sobotę wieczorem w handlowych dzielnicach Bagdadu. Ponad 190 osób zostało rannych - poinformowały irackie siły bezpieczeństwa i służby medyczne. To najbardziej krwawy skoordynowany atak, do którego doszło w lipcu w Iraku.

Szalupy i łodzie ratunkowe, którymi pasażerowie i członkowie załogi wycieczkowca dotarli na ląd po katastrofie statku Costa Concordia, trafią na sprzedaż - podała włoska agencja Ansa. Armator statku pieniądze ze sprzedaży przeznaczy firmom ubezpieczniowym w ramach rekompensat dla rodzin ofiar oraz pasażerów-rozbitków.

Beyonce i Jay-Z dołączyli do protestujących w sobotę w Nowym Jorku, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku uniewinniającego Geoge'a Zimmermana, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka Trayvona Martina. W wiecach udział wzięli również rodzice zastrzelonego. Po raz kolejny protesty odbyły się w wielu miastach USA.

To pestycydy były przyczyną śmiertelnego zatrucia 23 dzieci w szkolnej stołówce w Indiach - poinformowała w sobotę tamtejsza policja. Toksyczne substancje w wysokim stężeniu znaleziono po analizie próbek oleju jadalnego i pozostałości jedzenia.

Papież Franciszek zdobył serca włoskiej młodzieży - tak interpretowane są wyniki sondażu, przeprowadzonego przed jego poniedziałkowym wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Rio de Janeiro w Brazylii. Zaufanie do papieża mają zarówno wierzący, jak i niewierzący.