Parówki z koniną w Rosji. Pochodzą z Austrii

Rosyjska Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) poinformowała w środę, że znalazła niezadeklarowane końskie mięso w parówkach przywiezionych do Rosji z Austrii.

Minimum 3 tys. zł za noc w najwyższym hotelu świata

W Dubaju otwarto najwyższy hotel na świecie. 355-metrowy JW Marriott Marquis górowałby nad panoramą większości miast, ale w Dubaju znajduje się w cieniu swojego ponad dwa razy wyższego sąsiada, wieży Burdż Chalifa.

Putin: Będziemy zwiększać swój potencjał militarny

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że jego kraj będzie nadal zwiększać swój potencjał militarny z uwzględnieniem prognozowanych zagrożeń. Podkreślił także, iż nie będzie odwrotu od rozpoczętej w 2008 roku radykalnej reformy sił zbrojnych.

150 tysięcy wiernych na ostatniej audiencji Benedykta XVI

Ponad 150 tysięcy wiernych z całego świata przybyło w środę na ostatnią audiencję generalną Benedykta XVI w jego pontyfikacie. Papież zapewnił, że "nie porzuca krzyża" i ze wzruszeniem dziękował za szacunek oraz zrozumienie dla jego decyzji.

Szefowa związku nauczycieli ukradła 156 mln dolarów?

W porównaniu z meksykańskim związkiem zawodowym nauczycieli, jego polskie odpowiedniki wypadają blado. Należy do niego 1,5 miliona osób, a jego szefowa, Elba Esther Gordilo, była uznawana za najpotężniejszą kobietę Meksyku. Słynęła z zamiłowania do luksusu i operacji plastycznych. Jej kariera właśnie gwałtownie się kończy. Zarzucono jej zdefraudowanie 156 milionów dolarów związkowych funduszy.

Zgwałcona przez ojczyma 15-latka dostanie 100 batów

Sąd wyspiarskiego państewka Malediwy skazał 15-latkę, która padła ofiarą gwałtu, na karę stu batów za "przedmałżeński seks". Dziewczyna była molestowana przez ojczyma, który zabił też ich wspólne dziecko.

Castel Gandolfo - nowy adres Benedykta XVI

Gdy Benedykt XVI po raz ostatni odleci z Watykanu jako papież, uda się do swojej rezydencji w Castel Gandolfo. W tym zamku położonym około 30 kilometrów od Rzymu zamieszka co najmniej do końca konklawe. Tam ma znaleźć schronienie przed medialnym szumem związanym z wyborem jego następcy.

W USA "masz prawo być głupim, jeśli tego chcesz"

Nowy szef dyplomacji USA w mało dyplomatyczny sposób bronił przed niemieckimi studentami przywiązania Amerykanów do wolności słowa. - W USA masz prawo być głupim, jeśli tego chcesz. I my to tolerujemy - stwierdził John Kerry, wywołując salwę śmiechu na sali.

Strzelanina w tartaku. Trzy osoby nie żyją, siedem jest rannych

Trzy osoby zginęły, a siedem zostało rannych, w tym kilka ciężko, w strzelaninie, do jakiej doszło w środę w kandynie zakładu przemysłu drzewnego w szwajcarskim Menznau niedaleko Lucerny. Z informacji policji wynika, że wśród zabitych jest także napastnik.

Iran rozmawiał z mocarstwami o atomie. "Pozytywny krok"

Po dwóch dniach rozmów w Ałma Acie w Kazachstanie na temat programu atomowego Iranu delegacja tego kraju oceniła, że były one "pozytywnym krokiem". Zapowiedziano dwie rundy rozmów: na szczeblu ekspertów 18 marca i spotkanie polityczne 5-6 kwietnia.

Ostatnia audiencja Benedykta XVI. "Będę się modlił za przyszłość Kościoła"

Na placu Świętego Piotra odbyła się ostatnia, przed czwartkową abdykacją, audiencja generalna Benedykta XVI. Wzięły w niej udział oficjalne delegacje i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. W Watykanie zebrały się tłumy około 150 tysięcy wiernych. Papież zapewnił, że "nie porzucam krzyża, ale na nowy sposób pozostaję przy Ukrzyżowanym Panu".

UE potępia izraelskie osadnictwo. Rekomenduje działania finansowe

Unia Europejska potępiła izraelskie osadnictwo, zwłaszcza w Jerozolimie Wschodniej. Ma ono stanowić największe zagrożenie dla rozwiązania pokojowego przewidującego powstanie dwóch państw, Izraela i Palestyny. UE zaleciła też wstrzymanie się od transakcji finansowych związanych z osadnictwem.

Blair: Husajn był "20 razy gorszy" od Asada

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair broni swej decyzji sprzed blisko 10 lat, by pod dowództwem USA dokonać inwazji na Irak rządzony przez Saddama Husajna. - Gdyby Husajn został u władzy, świat dziś byłby znacznie bardziej niebezpieczny - powiedział polityk w programie "Newsnight" nadanym we wtorek wieczorem w ramach specjalnego bloku poświęconego inwazji na Irak.

Proces BP ws. katastrofalnego wycieku. Zeznają pierwsi świadkowie

Pierwsi świadkowie złożyli we wtorek zeznania w sprawie wycieku ropy naftowej z obsługiwanej przez koncern BP platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej w 2010 roku. Rząd USA i władze pięciu stanów domagają się od BP 21 mld dol. odszkodowania za spowodowanie największej w historii USA katastrofy naturalnej.

Pozdrowienia z Rosji

To nie film, to rzeczywistość, choć w głównej roli znany aktor. Gerard Depardieu wszedł na największą scenę świata, jaką jest dla niego nowa ojczyzna - Rosja. Po przyjęciu rosyjskiego obywatelstwa w obawie przed drakońskimi podatkami we Francji, aktor zwiedza coraz to nowe miejsca i zadziwia - kolejnymi manifestacjami żarliwej miłości do Rosji i jej przywódców. Robi się z tego komedia.

Papież po pontyfikacie

W piątek będzie już po. Benedykt XVI przejdzie do historii, a Joseph Ratzinger na emeryturę. Watykan z jednej strony szykuje się do konklawe, z drugiej próbuje zapanować nad - nie tylko - pojęciowym zamieszaniem po pierwszej od 700 lat abdykacji papieża. I ogłosił, że o starym papieżu będziemy mówić "papież emeryt". On sam będzie nadal ubierał się na biało, ale na jego palcu nie zobaczymy już pierścienia rybaka. Prawdopodobnie rzadko w ogóle będziemy go oglądać, bo tuż po abdykacji poleci do Castel Gandolfo, a potem ma żyć w cieniu Watykanu.

Historia Nataschy Kampusch wraca. Tym razem na duży ekran

Austria nie pozwala zapomnieć o jednej z najgłośniejszych historii ostatnich lat. 3096 dni - tyle czasu trwał koszmar Nataschy Kampusch, 10-letniej Austriaczki porwanej w drodze do szkoły 2 marca 1996 roku. Dziewczyna ponad osiem lat spędziła uwięziona, głównie w lochu pod garażem Wolfganga Priklopila. Zbiec zdołała latem 2006 roku. Od tego czasu sporadycznie pokazywała się w telewizjach i wydała autobiografię. Teraz powstał na jej podstawie film, który budzi tyle samo kontrowersji co sama historia Nataschy.

Napolitano zapewnia, że rząd powstanie. "Jestem pewien, że sobie poradzimy"

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano podczas wizyty w Monachium we wtorek starał się uspokoić międzynarodową opinię publiczną zaniepokojoną wynikiem wyborów parlamentarnych w jego kraju, zapewniając, że uda się tam utworzyć rząd zgodny z interesem publicznym. - Jestem całkiem pogodny - powiedział Napolitano, rozpoczynając od pobytu w stolicy Bawarii trzydniową oficjalną wizytę w Niemczech.

Hagel w końcu zatwierdzony przez Senat

Senat USA zatwierdził we wtorek nominowanego przez prezydenta Baracka Obamę Chucka Hagla, byłego senatora z Nebraski, na stanowisku sekretarza obrony. Większość republikanów głosowała przeciw, argumentując, że Hagel będzie prowadził "miękką" politykę zagraniczną.

W Amsterdamie prostytutki będą musiały być starsze

Amsterdam zamierza podnieść z 18 do 21 lat granicę wieku, od którego można uprawiać najstarszy zawód na świecie. Miasto chce także zmusić domy publiczne, by pozostawały zamknięte wcześnie rano. Burmistrz Eberhard van der Laan ogłosił te plany we wtorek.

Sąd nie zakazał książki byłej kochanki Strauss-Kahna

Francuski sąd odmówił we wtorek zakazu publikacji książki Marceli Iacub o jej romansie z byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'em Strauss-Kahnem. Nakazał jednak dodanie wkładki do książki, wypłacenie odszkodowania i ogłoszenie w prasie.

Wujek Herman i kret w Trinity. Najgroźniejsi szpiedzy Rosji w XXI wieku

20 lat spędzi w więzieniu kanadyjski oficer skazany za zdradę na rzecz Rosji. To największa od dekad afera szpiegowska w Kanadzie. Ale dużo większe straty kosztowała NATO działalność Hermana Simma. Estończyk był klasycznym „śpiochem”. To druga, obok nielegałów, najgroźniejsza metoda wywiadowcza stosowana przez następców KGB.

Internauci-piraci dostaną ostrzeżenia od specjalnego systemu

Pięciu głównych dostawców internetu w USA wprowadziło pilotażowy program ostrzegania internautów, którzy rozpowszechniają w internecie filmy, muzykę i inne treści objęte prawem autorskim. Program ma stawiać na edukację, a nie karanie internetowych piratów.

Trzęsienie ziemi w Yahoo. Szefowa zakazuje pracy z domu

Marissa Mayer, nowa szefowa podupadającego Yahoo, podejmuje radykalne kroki w celu polepszenia sytuacji firmy. Jej najnowszym rozkazem jest zerwanie z pracą z domu. Wszyscy pracownicy mają stawiać się w biurach. Jej decyzja wywołała burzę i ogarniającą całe USA dyskusję.