Trzy razy wygrali w totka. Fortuna sprzyja norweskiej rodzinie

Choć fortuna kołem się toczy, to jednym sprzyja bardziej niż innym. Najlepszym dowodem norweska rodzina mieszkająca na wyspie Austevoll - w ciągu sześciu lat jej członkowie już trzykrotnie zdobywali główną wygraną totalizatora. Ich ostatnia wygrana wyniosła 12,2 miliona norweskich koron (ok. 2 mln USD).

Kim odrzucił praktykę ojca. Zwołał parlament drugi raz

Parlament Korei Północnej zebrał się we wtorek drugi raz w tym roku i przyjął ustawę przedłużającą obowiązek szkolny. Druga sesja parlamentu w ciągu roku to nowość rządów Kim Dzong Una - jego poprzednik i ojciec Kim Dzong Il zwoływał parlament tylko raz w roku.

Partia Piratów ma swoje pierwsze miasto

Partia Piratów odniosła kolejny sukces. Mieszkańcy szwajcarskiego miasteczka Eichberg przytłaczającą większością głosów wybrali sobie na burmistrza przedstawiciela rzeczonej partii. To pierwsze miasto na świecie rządzone przez Partię Piratów.

Jak Feniks z popiołów. Nowy Megaupload "w 90 proc. gotowy"

W czasach swojej świetności portal Megaupload odwiedzało codziennie 50 milionów osób. Później stroną zajęło się FBI i nie było nic. Teraz twórca serwisu, Kim Dotcom, zapowiada, że jego dzieło powstanie niczym Feniks z popiołów. "Nowy i lepszy" Megaupload ma być już w 90 procentach gotowy.

Polska powalczy o miejsce w Radzie Bezpieczeństwa

Jednym z celów polskie dyplomacji podczas 67. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych jest promocja kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-19, informuje MSZ. Minister Radosław Sikorski spotka się w Nowym Jorku m.in. z Hillary Clinton.

Antyczne harce za publiczne pieniądze. Skandal we Włoszech

Renata Polverini, przewodnicząca władz stołecznego regionu Lacjum, podała się do dymisji. Powodem były naciski opinii publicznej po tym, gdy włoska prasa ujawniła, że radni z jej partii wydawali publiczne pieniądze na huczne przyjęcia i luksusowe życie.

Chiny nieprzejednane. "Japonia musi pozbyć się złudzeń"

- Chiny nie będą tolerowały naruszania swej suwerenności. Japonia musi naprawić swoje błędy - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Chin Zhang Zhijun na spotkaniu z przedstawicielem rządu w Tokio. Wtorkowe rozmowy miały złagodzić napięcie wokół sporu obu krajów o wyspy na Morzu Wschodniochińskim, ale ich rezultat jest wątpliwy.

Proces i upomnienia za załatwianie się na ciała talibów

Dwóch żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej stanie przed sądem wojskowym za udział w incydencie, podczas którego grupa wojskowych oddała mocz na zwłoki zabitych talibów. Trzech innych żołnierzy zamieszanych w sprawę otrzymało już wcześniej kary dyscyplinarne.

Chiny mają swój pierwszy lotniskowiec

Chińska flota formalnie przyjęła do służby swój pierwszy lotniskowiec "Liaoning". Okręt technologicznie odstaje od analogicznych jednostek amerykańskich, ale w regionie nie ma sobie równych i jest znaczącym sygnałem propagandowym w kontekście sporu Pekinu z Tokio o wyspy Senkaku.

Młody Kim wyprzedaje się ze złota

Korea Północna od końca 2011 roku sprzedała do Chin około dwóch ton złota - twierdzi południowokoreański dziennik "Chosun Ilbo". W zamian reżim Kim Dzong-Una miał otrzymać sto milionów dolarów.

Pociąg uderzył w ciężarówkę. Zginął maszynista

Na południu Włoch pociąg pasażerski uderzył w stojącą na przejeździe kolejowym ciężarówkę. Jak poinformowały w poniedziałek lokalne władze, w wypadku zginął maszynista, a wielu pasażerów pociągu zostało rannych.

Prezydent już w Stanach. Z Obamą w cztery oczy się nie spotka

W Nowym Jorku rozpoczyna się dziś 67. doroczna sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ z udziałem ponad 120 prezydentów, premierów i monarchów. Wśród przedstawicieli 193 państw będą m.in.: prezydent Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zdaniem obserwatorów tematykę sesji zdominuje sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Wyrok za poród

Siedziała w areszcie domowym, skazano ją na 2 lata więzienia, straciła też prawo wykonywania zawodu. To cena, którą zapłaciła węgierska akuszerka, która pomagała kobietom rodzić w domu. W ten sposób przyjęła na świat ponad 3 tysiące dzieci. Troje zmarło i stąd wzięły się problemy. Dziś kobieta jest symbolem walki o prawo do nie tyle legalnych, co unormowanych porodów domowych. Nowe przepisy musiały się na Węgrzech pojawić. A w Polsce można zobaczyć film "Uwolnić poród", który jest historią węgierskiej położnej.

Libijska armia przejmuje kontrolę nad milicjami

Libijskie wojsko przejęło w poniedziałek dowództwo nad dwiema najbardziej wpływowymi milicjami w Bengazi na północnym wschodzie kraju, które dotychczas funkcjonowały poza kontrolą władzy centralnej.

Romney: Nie wszystko, co mówię, jest eleganckie

Mitt Romney za wszelką cenę stara się zminimalizować rozmiary szkód, po największej do tej pory wpadce, która wyszła na jaw podczas kampanii wyborczej. Chodzi o wypowiedź, gdzie pogardliwie wyraził się o prawie połowie Amerykanów. Teraz republikanin zapewnia, że chce pomagać wszystkim obywatelom USA.