Miejsce narodzin Apple stało się zabytkiem

Komisja historyczna Doliny Krzemowej uznała kalifornijski dom rodzinny Steve'a Jobsa, nieżyjącego już założyciela informatycznej firmy Apple, za zabytek. To w nim powstawały pierwsze egzemplarze komputerów koncernu.

Śledztwo ws. więzień CIA przedłużone. Jest kolejny pokrzywdzony

Prokuratura Generalna przedłużyła do 11 lutego 2014 roku śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. To już kolejna taka decyzja. Dochodzenie trwa już od 2008 roku. Równocześnie oficjalnie uznano za pokrzywdzonego kolejnego więźnia, który twierdzi, że był torturowany w Polsce.

Najnowocześniejszy okręt świata zwodowany. Tak wygląda przyszłość

W amerykańskiej stoczni Bath Iron Works zwodowano nowy niszczyciel USS Zumwalt. To najbardziej awangardowy i najnowocześniejszy okręt świata. Po ukończeniu ma dysponować między innymi działami elektromagnetycznymi. Ze względu na bardzo wysoką cenę zamiast planowanych 32 takich okrętów zostaną zbudowane tylko trzy.

Komisja Europejska: Rosjanie nie szpiegowali Ashton i Barroso

Analizy zabezpieczeń w Komisji Europejskiej na razie nie dają powodu do obaw, że przewodniczący KE Jose Barroso i szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton mogli być szpiegowani przez służby państw trzecich - poinformował w środę rzecznik KE Frederic Vincent.

Rosja i Ukraina na krawędzi gazowej wojny. "Niewielkie opóźnienia w płatnościach"

Ukraina liczy na to, że kwestię zaległych opłat za rosyjski gaz załatwi szybko - "dziś lub jutro" - powiedział w środę dziennikarzom w Kijowie ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego Eduard Stawyckij. Według niego w Moskwie przebywa obecnie ukraińska delegacja z szefem Naftohazu Jewhenijem Bakulinem na czele i wyników rozmów należy się spodziewać do czwartku.

Zatrzymali podejrzanych o zamach terrorystyczny na placu Tiananmen

Zatrzymano podejrzanych o przeprowadzenie ataku terrorystycznego na placu Tiananmen - poinformowała w środę chińska telewizja państwowa CCTV. W poniedziałek na wypełniony ludźmi pekiński plac wjechał samochód, który następnie eksplodował. Zginęło pięć osób, w tym trzy znajdujące się w aucie, i dwoje turystów.

Tunezja: Zamach samobójczy na plaży w kurorcie Susa

Zamachowiec samobójca wysadził się w środę na plaży popularnego wśród turystów tunezyjskiego kurortu Susa. Równocześnie policja udaremniła zamach pod grobowcem byłego prezydenta w Al-Munastirze - poinformowały tunezyjskie siły bezpieczeństwa.

Po 68 latach odebrali Hitlerowi honorowe obywatelstwo

Władze Goslaru w Dolnej Saksonii na wniosek partii Lewica unieważniły 68 lat po zakończeniu II wojny światowej decyzję o nadaniu wodzowi Trzeciej Rzeszy Adolfowi Hitlerowi honorowego obywatelstwa miasta - poinformował w środę rzecznik rady miejskiej.

200 agentów szuka "krokodyla" w USA. Narkotyk wywołuje gangrenę i zabija

Amerykańskie władze wciąż nie potwierdziły, że na ulicach miast USA pojawił się zabójczy narkotyk z Rosji, noszący nazwę "krokodyl". Od kilku tygodni tamtejsze media donoszą o kolejnych przypadkach przedawkowania tej substancji, substytutu heroiny. Okazuje się jednak, że struktura chemiczna "krokodyla" bardzo utrudnia potwierdzenie jego obecności w organizmie narkomana. Agentom DEA nie udało się też dotychczas przejąć tego narkotyku od dilerów.

Szef niemieckiego wywiadu: Nie szpiegowaliśmy w USA

Niemiecki wywiad (BND) zaprzeczył, jakoby prowadził inwigilację w USA. - Takie działania nie były prowadzone z ambasady Niemiec w Waszyngtonie - powiedział szef BND Gerhard Schindler hamburskiemu tygodnikowi "Die Zeit".

ONZ: Coraz mniej Koreańczyków ucieka z państwa Kima

Mniej północnych Koreańczyków ucieka do Korei Południowej, najpewniej w związku z zaostrzeniem kontroli granicznych oraz z przypadkami odsyłania przez Chiny z powrotem do kraju uciekinierów starających się o azyl w ChRL - powiadomił we wtorek specjalny wysłannik ONZ.

Izrael uwolnił kolejną grupę palestyńskich więźniów

Izrael uwolnił w nocy z wtorku na środę drugą grupę palestyńskich więźniów. Jak poinformowały izraelskie władze więzienne, na wolność wyszło kolejnych 26 Palestyńczyków, z których większość odsiadywała wieloletnie wyroki, głównie za zabójstwa Izraelczyków.

"Dziewczynka leżała na worku na śmieci na dnie bagażnika"

- Trudno mi sobie wyobrazić, by przeniesione do normalnych warunków było w stanie nadrobić wszystkie zaległości - mówi dr Aleksandra Piotrowska odnosząc się do sprawy dziecka pary Portugalczyków, które zostało znalezione we Francji w bagażniku samochodu. Najprawdopodobniej spędziło tam całe życie.

UE przedłużyła sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska przedłużyła we wtorek sankcje wobec Białorusi do końca października 2014 roku. Decyzję państw UE uzasadniono tym, że władze białoruskie nie uwolniły wszystkich więźniów politycznych, a żaden z uwolnionych nie został zrehabilitowany.