Merkel wspomina Mazowieckiego. "Wspierał upadek muru"

Kanclerz RFN Angela Merkel przypomniała o poparciu udzielonym w okresie przełomu w latach 1989/1990 przez ówczesnego premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego polityce obalenia muru berlińskiego i zjednoczenia obu państw niemieckich.

Czekali na to 150 lat. Z Azji do Europy w cztery minuty

Już we wtorek, po 150 latach spełni się marzenie milionów Turków - otwarty zostanie kolejowy tunel pod cieśniną Bosfor łączący Europę z Azją. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan podkreślił, że budowla zapewniająca połączenie kolejowe "Londynu z Pekinem", będzie służyła nie tylko Stambułowi i Turcji, ale całemu światu.

Matka zostawiła małe dziecko w bagażniku. Znaleźli je mechanicy

Mechanicy przeprowadzający naprawę samochodu w południowo-zachodniej Francji dokonali w weekend przerażającego odkrycia. W bagażniku auta znaleźli 15-miesięczną dziewczynkę, którą zamknęli tam rodzice. Dziecko było wygłodzone i odwodnione. Matka i ojciec usłyszeli zarzuty znęcania się nad córką.

Niezwykłe archiwum rodzinne. Setki statków rozbitych na skałach

Wyrastające z Atlantyku skaliste wybrzeże Kornwalii od wielu wieków jest grobem tysięcy statków i ich załóg. Od połowy XIX wieku jedna rodzina zaczęła fotografować wraki jednostek rozbitych na skałach w okolicy. Niezwykła kolekcja ich zdjęć właśnie trafiła na aukcję.

Matka Marii: kocham ją. Jak mogłabym sprzedać swoje dziecko?

- To moje dziecko. Jestem jej matką. Kocham ją - mówiła w programie telewizyjnym Saszka Rusewa, matka kilkuletniej Marii, odnalezionej w romskim obozie w Grecji. Kobieta wcześniej mówiła, że sprzedała córkę innej romskiej parze, ponieważ potrzebowała pieniędzy. Teraz temu zaprzecza.

OBWE: wybory w Gruzji jasne i transparentne

Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ocenili, że wybory prezydenckie w Gruzji zostały przeprowadzone w sposób czysty i transparentny. Według nich, odbyły się z poszanowaniem wolności słowa i gromadzenia się.

"Architekt przemian". Światowe media o Mazowieckim

Wiadomość o odejściu Tadeusza Mazowieckiego trafiła do zagranicznych mediów. Podkreśla się rolę pierwszego niekomunistycznego premiera III RP w transformacji ustrojowej i jego misję jako przedstawiciela ONZ podczas wojny w b. Jugosławii.

Walczyli z korupcją urzędników i trafili przed sąd. Grozi im pięć lat

Trzech chińskich aktywistów stanęło przed sądem, ponieważ publicznie wzywali lokalnych urzędników do ujawnienia swoich majątków. Walczący z korupcją mężczyźni mogą trafić na pięć lat do więzienia. Ich proces jest uznawany za sygnał od władz, że żadna oddolna aktywność nie będzie tolerowana.

Kirchner nadal liderem, ale opozycja już mocniejsza

Rządząca koalicja prezydent Argentyny Cristiny Fernandez de Kirchner utrzymała pozycję czołowej siły politycznej w kraju w rezultacie niedzielnych częściowych wyborów do parlamentu, ale opozycja wzmocniła się - wskazują wstępne wyniki.

Odwołane pociągi, promy, samoloty. Brytyjczycy szykują się na najgorsze

Brytyjczycy przygotowują się na nadejście sztormu, który nadciągnie nad Wyspy Brytyjskie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Koleje przygotowały awaryjne rozkłady jazdy, odwołano część połączeń promowych, a porty lotnicze ostrzegły przed możliwymi zakłóceniami. Wiatr może wiać nawet z prędkością 128 km/h.

NSA: Obama nic nie wiedział o podsłuchiwaniu Angeli Merkel

Prezydent USA w żadnym momencie nie był informowany o ewentualnym szpiegowaniu kanclerz Niemiec Angeli Merkel - zapewniła w niedzielę amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Zdementowała tym samym informacje niemieckiej gazety "Bild am Sonntag", jakoby Barack Obama od trzech lat wiedział o podsłuchiwaniu kanclerz Niemiec.

Lou Reed nie żyje

Lou Reed, legenda rocka i założyciel zespołu Velvet Underground, zmarł w Nowym Jorku - donosi magazyn muzyczny "Rolling Stone". Przyczyną były powikłania po zabiegu przeszczepu wątroby, który przeszedł w maju. Miał 71 lat.