Prorosyjscy separatyści, którzy okupują siedzibę SBU w Ługańsku, uwolnili rano pięć kolejnych osób. Wcześniej, w nocy, wypuścili 51 zakładników. W ich ręku jest jeszcze czworo ludzi. Według komunikatu centrali SBU w Kijowie, trwają rozmowy o całkowitym opuszczeniu przez separatystów ługańskiej delegatury resortu.

W czasie poszukiwań zaginionego boeinga malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines wykryto co najmniej dwa nowe sygnały - poinformowały australijskie służby morskie. Nie wiadomo, czy to czarne skrzynki zagubionej maszyny.

NATO od maja zwiększy do 12 liczbę samolotów patrolujących niebo nad państwami bałtyckimi w celu wzmocnienia obrony Europy Wschodniej z powodu napięć z Rosją w sprawie Ukrainy - poinformował przywoływany przez agencję Reutera wojskowy Sojuszu Północnoatlantyckiego.

- To, co dzieje się na Ukrainie, jest nie do przyjęcia - powiedział w wywiadzie dla CNN szef MSZ Radosław Sikorski. - Silniejszy kraj najpierw zajmuje część słabszego, a następnie finansuje działania dywersyjne pod pretekstem problemów etnicznych, które nie istnieją - dodał szef polskiej dyplomacji.

Prorosyjscy separatyści we wschodniej części kraju "dostali rozkaz stworzenia w nocy z wtorku na środę korytarza", którym kremlowskie wojska będą mogły wjechać na terytorium Ukrainy. Informację o takiej treści, "potwierdzoną" przez MSZ w Kijowie, podał ukraiński portal "Information Resistance" założony przez byłych wojskowych i analityków ukraińskiej armii.

Kanadyjskie władze po cichu poprosiły o opuszczenie kraju rosyjskiego attache wojskowego, Jurija Bezlera - podała telewizja CBC News. Bezler ma dwa tygodnie na wyjazd z Kanady.

Czterech mężczyzn, którzy od ponad dwóch lat byli sparaliżowani od klatki piersiowej w dół, odzyskało zdolność poruszania kończynami, po wszczepieniu im elektrycznego implantu. - Nawet ci, których przypadki są uznane przez lekarzy za beznadziejne, a rokowania tak złe, że nie zdecydowano się na dalszą rehabilitację, mają szansę na wyleczenie - mówią naukowcy.