Bomba termojądrowa pochłonięta przez lód Grenlandii. Przez poduszkę

46 lat temu amerykańskie wojsko musiało się zmierzyć z jednym z najpoważniejszych wypadków z udziałem broni jądrowej. Na Grenlandii rozbił się bombowiec B-52 z czterema bombami termojądrowymi. Jednej z nich, rozbitej na drobne fragmenty, nie udało się odnaleźć. Spoczywa do dzisiaj pod lodami Grenlandii.

"Nie będzie wolności - będzie Majdan!". Demonstracja w Moskwie

Około 5 tys. stronników antykremlowskiej opozycji przemaszerowało w niedzielę przez centrum Moskwy, domagając się uwolnienia więźniów politycznych w Rosji. Uczestnicy akcji wyrazili też poparcie dla ukraińskiej opozycji manifestującej na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

Tłumy na Majdanie. Kliczko: Są nas miliony. Rząd jak somalijscy piraci

Na Majdanie Niepodległości w Kijowie zebrało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy ponownie uczestniczyli w wiecu skierowanym przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Witalij Kliczko i Arsenij Łucenko zapewnili, że postarają się o przejęcie większości głosów w parlamencie i przeforsują rezygnację z ustawy o amnestii dla więźniów, która nie spełnia oczekiwań opozycji. - Rząd zachowuje się jak somalijscy piraci - stwierdził Kliczko mówiąc, że władza traktuje zatrzymanych "zakładników".

Izraelski minister: nie możemy negocjować z pistoletem przystawionym do skroni

Izraelski minister ds. strategicznych i służb specjalnych Juwal Szteinic oskarżył w niedzielę amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego o wywieranie presji na Tel Awiw ws. negocjacji pokojowych z Palestyńczykami. - Izrael nie może prowadzić negocjacji, na strategiczne dla bezpieczeństwa państwa tematy z pistoletem przystawionym do skroni - mówił przedstawiciel rządu w Tel Awiwie.

Sędzia, który skazał Amandę Knox: wyrok emocjonalnie bardzo trudny

Sędzia Alessandro Nencini, który ogłosił wyrok 28 i 25 lat więzienia na Amandę Knox i jej chłopaka Raffaele Sollecito za zabójstwo w 2007 r. brytyjskiej studentki, powiedział w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera", że skazanie wcześniej uniewinnionej pary było "emocjonalnie bardzo trudne".

Kupił podróbkę Chagalla za 100 tys. funtów. Francuzi chcą ją spalić

Pewien angielski biznesmen przez ponad 20 lat był przekonany, że za 100 tys. funtów kupił obraz prekursora modernizmu Marca Chagalla. Teraz eksperci orzekli, że płótno jest sfałszowane. Mężczyzna chciał to potwierdzić wysyłając je do Paryża, do siedziby fundacji zajmującej się dziedzictwem malarza i ta - ku jego zdziwieniu - podtrzymała wyrok, jednocześnie orzekając, że obraz ma być spalony.

Były bułgarski prezydent doprowadził do rozłamu na lewicy

Rozłam w Bułgarskiej Partii Socjalistycznej (BSP) pogłębił się w sobotę po decyzji jej kierownictwa, by cofnąć zaufanie polityczne byłemu prezydentowi kraju Georgi Pyrwanowowi, który zapowiedział start z samodzielną listą w majowych wyborach do europarlamentu.

Hiszpanie nie chcą zaostrzenia przepisów dot. aborcji

Tysiące osób uczestniczyło w sobotę w Madrycie w demonstracji przeciwko rządowemu projektowi ustawy, która ma zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji. Uchwalona cztery lata temu ustawa zezwala na dokonywanie w Hiszpanii aborcji do 14. tygodnia ciąży.

Co najmniej 46 cywilów zginęło w nalocie

Co najmniej 46 cywilów, w tym kobiety i dzieci, zginęło w sobotę w Aleppo na północy Syrii w nalocie przeprowadzonym przez lotnictwo sił rządowych - poinformowało w sobotę późnym wieczorem opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wybory w cieniu krwawych walk. Tajlandia głosuje

Co najmniej siedem osób, w tym amerykański fotoreporter, zostało rannych w sobotę na ruchliwym skrzyżowaniu w Bangkoku. Doszło do starć zwolenników i przeciwników rządu. W niedzielę rano czasu miejscowego w Tajlandii rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne.

W Monachium gorąca dyskusja o Ukrainie. Dostało się Brzezińskiemu, Kwaśniewskiemu, Coxowi

- Panie Brzeziński, pan ciągle walczy ze Związkiem Radzieckim, a jego już nie ma – w ten sposób ukraiński minister spraw zagranicznych Leonid Kożara napominał słynnego politologa, w emocjonalny sposób odcinając się od zachodnich ocen sytuacji na Ukrainie. Dyskusja zmieniła się w kłótnię, której bohaterem – chcąc nie chcąc – stał się prof. Zbigniew Brzeziński. Skrytykowani zostali też unijni negocjatorzy - Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox.

MSZ reaguje, Niemcy przepraszają. Kolejny incydent z "polskim obozem"

Na łamach dwóch niemieckich dzienników, "Aachener Nachrichten" i "Aachener Zeitung", pojawiło się w sobotę sprostowanie i przeprosiny za użycie w artykule zwrotu "polski obóz zagłady". To efekt interwencji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii. Tekst pt. "Świadek nazistowskiego terroru" ukazał się w piątek.

Grecy pokazują Unii, że muszą oszczędzać. "Nie przywożą nawet swojej wody"

Dobrze przygotowana, solidna, a przede wszystkim bardzo oszczędna - tak o greckiej prezydencji w Unii Europejskiej mówią urzędnicy w Brukseli. - Grecy zrezygnowali z takich gadżetów, jakim jest na przykład krawat prezydencji. Nie przywożą na spotkania swojej własnej wody mineralnej, co do tej pory robiły wszystkie państwa - relacjonuje korespondent TVN24 w Brukseli, Maciej Sokołowski w programie "Tu Europa".

Niemiecka policja werbuje Polaków. Bo brakuje "odpowiednich kandydatów"

Niemiecka policja wyciąga rękę po Polaków. Mają oni zapełnić luki w kadrach, wywołane brakiem odpowiednich kandydatów w Niemczech. Jak pisze dziennik "Maerkische Oderzeitung", Polacy mają służyć w jednostkach blisko granicy z Polską i ułatwić kontakty z obcokrajowcami ze wschodu.

Amerykanie ulepszyli największą bombę. Ujawniają po fakcie

W dorocznym sprawozdaniu amerykańska armia ujawniła, że ukończyła modernizację swojej największej bomby i z powodzeniem ją przetestowała. GBU-57 pełni funkcję "straszaka" na Iran czy Koreę Północną. Bomba jest w stanie przebić kilkadziesiąt metrów skał, betonu i ziemi po czym eksplodować.