Polak zginął w pożarze w Norwegii

Polak zginął w niedzielę w pożarze w norweskim Porsgrunn - informują norweskie media. Płomienie pojawiły się w pracowniczym baraku, w którym było pięć osób polskiej narodowości. Pozostałej czwórce nic się nie stało.

Rok od historycznego skoku Baumgartnera "z krawędzi kosmosu"

9 minut i 3 sekundy - tyle potrzebował Felix Baumgartner, by pokonując barierę dźwięku, wylądować na ziemi. Dzisiaj mija pierwsza rocznica jego historycznego skoku ze stratosfery. Wyczyn Austriaka transmitowany był "na żywo" w internecie i przez telewizje z całego świata - w tym TVN24.

Naukowcy potwierdzają: Arafat mógł zostać otruty polonem

Przywódca Palestyńczyków Jaser Arafat mógł zostać otruty radioaktywnym polonem 210 - ogłosili naukowcy z Instytutu Radiofizyki (IRA) w Lozannie na łamach pisma medycznego "Lancet". Szwajcarzy opublikowali wyniki analiz, m.in. ubrań Arafata, które wykazały podwyższoną zawartość radioaktywnej substancji.

Asad: to ja powinienem dostać pokojowego Nobla

W wywiadzie dla libańskiego dziennika "Al-Akhbar" Baszar el-Asad zażartował, że to jemu powinna zostać przyznana pokojowa Nagroda Nobla. Wyróżnienie trafiło w tym roku do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej za wysiłki w celu zniszczenia syryjskiej broni chemicznej.

Po burdach mer Moskwy powołuje specjalny sztab

Mer Moskwy zapowiedział w poniedziałek szeroko zakrojone policyjne akcje kontrolne w środowisku imigrantów po zamieszkach, do których - na tle ksenofobicznym - doszło w moskiewskiej dzielnicy Zachodnie Biriulowo - pisze AFP powołując się na Interfax.

Kerry chce pilnej konferencji ws. Syrii

Sekretarz stanu USA John Kerry wezwał w poniedziałek do rychłego zwołania konferencji pokojowej w sprawie Syrii, a jednocześnie podkreślił, że pokój nie będzie możliwy bez rządu przejściowego, który zastąpi reżim Baszara el-Asada.

Podróż życia dla milionów pielgrzymów. Mekka wita wiernych

Około dwóch milionów muzułmanów gromadzi się od niedzieli, pierwszego dnia pielgrzymki hadżdż, w dolinie Mina, w pobliżu świętego miasta Mekka w Arabii Saudyjskiej, które pobożny wyznawca islamu ma obowiązek odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zgodnie z tradycją w poniedziałek pątnicy udają się natomiast na wzgórze Arafat, gdzie Mahomet wygłosił ostatnie kazanie przed śmiercią.

Syria: Samochód eksplodował na targowisku

Co najmniej 20 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w eksplozji samochodu pułapki w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Czy w Teheranie "zamieszkał nowy duch kompromisu"?

Szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif uważa, że po rozpoczynających się we wtorek w Genewie dwudniowych rozmowach sześciu światowych mocarstw z Iranem "konieczne jest" spotkanie na poziomie ministerialnym, by sfinalizować ewentualne porozumienie. Poniedziałkowy "Financial Times" uważa zaś, że w czasie rozmów z Iranem negocjatorzy obu stron muszą mierzyć wysoko.

"Government shutdown" opóźnia przygotowania do misji w Afganistanie

Od początku paraliżu finansowego USA władze starały się zapewnić, że klincz w finansach publicznych nie dotknie amerykańskich żołnierzy prowadzących działania wojenne poza granicami kraju. Stały dopływ pieniędzy dla żołnierzy gwarantuje uchwalony na kilka godzin przed shutdownem Pay Our Military Act. Jednak ustawa nie dotyczy żołnierzy przygotowujących się do kolejnej zmiany w Afganistanie, którzy zmuszeni zostali do przełożenia treningów.

Dzierżyński wróci przed Łubiankę? Pomysł moskiewskiego polityka

Władze Moskwy zdementowały informacje o tym, że pomnik Feliksa Dzierżyńskiego - założyciela Czeka, prekursorki KGB - powróci w najbliższym czasie do centrum Moskwy. Spekulacje na ten temat i także gorąca dyskusja zaczęły się po wypowiedzi jednego z moskiewskich polityków, który uznał pomnik "Żelaznego Feliksa" za historyczny symbol i zapowiedział, że może on po renowacji wrócić na plac Łubiański.