Masakra w Bagdadzie. "Mieszkanie było zasłane zwłokami"

29 osób, w tym 25 kobiet, zostało w sobotę wieczorem zastrzelonych w dwóch blokach mieszkalnych we wschodnim Bagdadzie przez niezidentyfikowanych napastników - poinformowała policja. Nie wiadomo, jaki był motyw tej zbrodni ani kto jej dokonał.

Krawczuk: Polska najlepiej zna Ukrainę. Odsunięcie jej od negocjacji to pomyłka

- Gdyby inne kraje brały przykład z Polski, myślę, że sytuacja (na Ukrainie) byłaby zupełnie inna - powiedział w "Horyzoncie" Leonid Krawczuk. Według pierwszego prezydenta niepodległej Ukrainy prezydent Rosji Władimir Putin zachowywałby się inaczej, gdyby ze strony całego świata odczuł tak jednolicie krytyczne wobec swoich działań stanowisko.

Największy okręt, jaki straciła polska flota. Historia ORP Dragon

70 lat temu u brzegów Normandii zginęło 37 polskich marynarzy, a polska flota straciła swój największy okręt w historii. - Nie szkoda tego starego żelaza, i tak nie było nasze, ale szkoda tych młodych żywotów – takimi słowami komandor Stanisław Dzienisiewicz, dowódca krążownika ORP Dragon, żegnał pozostałą przy życiu załogę schodzącą ze śmiertelnie uszkodzonej jednostki.

Rosja coraz bardziej nielubiana. Sondaż nie pozostawia złudzeń

Bardzo pogorszył się stosunek świata do Rosji w związku z jej rolą w kryzysie na Ukrainie. Rosja jest niepopularna w wielu krajach świata i coraz bardziej nielubiana w Europie i USA - wynika z najnowszego badania amerykańskiego ośrodka Pew Research Center.

Dalia Grybauskaite zaprzysiężona na drugą kadencję

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite została zaprzysiężona na drugą kadencję. W swym pierwszym wystąpieniu zapowiedziała nasilenie walki z korupcją, a także działania na rzecz bezpieczeństwa energetycznego, wojskowego i informacyjnego kraju.

Katastrofa budowlana w Casablance. Ośmioro zabitych, 55 rannych

Co najmniej osiem osób zginęło, a 55 zostało rannych wskutek zawalenia się trzech budynków w Casablance, stolicy ekonomicznej Maroka - podały w sobotę lokalne władze. 17 osób jest hospitalizowanych. Na razie nie są znane przyczyny tej katastrofy budowlanej.

Kolejne 11 osób z sankcjami UE. Polska chciała dopisać rosyjskich polityków

Przywódcy samozwańczych republik Doniecka i Ługańska na wschodzie Ukrainy zostali wpisani przez UE na listę objętych sankcjami wizowymi i finansowymi. W sobotę ogłoszono 11 nazwisk, dodanych do unijnej czarnej listy. Sześć państw UE, w tym Polska, domagały się wpisania na listę prominentnych rosyjskich polityków, jednak ten wniosek upadł.

Kolejna tragiczna doba. Pięciu ukraińskich żołnierzy zabitych

Pięciu żołnierzy ukraińskich zginęło, a 27 odniosło w ciągu ostatniej doby obrażenia w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej na Ukrainie – poinformowały źródła Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie. Wcześniej mówiono o 7 zabitych i 33 rannych żołnierzach.

"Wszedł Mladić. Uśmiechał się. Były nas dwa tysiące. Potem poprowadzili nas w pole"

Gdy 12 lipca 1995 roku, dzień po zajęciu Srebrenicy, wojska bośniackich Serbów pod dowództwem gen. Ratko Mladicia rozpoczęły masowe egzekucje muzułmańskich mieszkańców enklawy, Mevludin Orić uciekał przez las. Schwytany dzień później, 13 lipca cudem przeżył masakrę ponad dwóch tysięcy chłopców i mężczyzn na Konjevićkim Polju. Po 11 dniach tułania się po lasach, w końcu dotarł w bezpieczne miejsce. To m.in. dzięki niemu ludobójstwo co najmniej ośmiu tysięcy muzułmanów w Srebrenicy zostało udokumentowane i ma dziś swoją historię.

Ginęli bez śladu. Tajemnicze porwania reżimu Kimów. Czy zostaną wyjaśnione?

Znikali bez śladu. W drodze ze szkoły jak 13-letnia Megumi. Kilka kroków od domu jak 29-letnia Kyoko. W gospodzie jak 52-letni Yutaka. Przez lata ich losy były nieznane. Wiadomo było, że Japończyków uprowadzali agenci Korei Północnej, choć ta długo się do winy nie przyznawała. Teraz Pjongjang wyciąga pomocną dłoń w stronę Tokio. Zapowiada śledztwo ws. porwań sprzed kilku dekad.

Wycieczka do Izraela? Niemcy nie ryzykują, Francuzi odradzają, polskie biura podzielone

Konflikt przy granicy izraelsko-palestyńskiej przybiera na sile. Bojownicy Hezbollahu ostrzegają, by w szczycie sezonu nie latać do Tel Awiwu, bo główne lotnisko kraju może być w każdej chwili zaatakowane. Ziemię Świętą co roku odwiedza 100 tysięcy Polaków. Reporter magazynu "Polska i Świat" sprawdzał, czy wycieczka do Izraela w tej chwili to na pewno dobry pomysł.