Dwie eksplozje na promie. 25 turystów rannych

25 turystów, głównie cudzoziemców, zostało rannych w piątek po południu w dwóch eksplozjach na promie pływającym między indonezyjskimi wyspami Bali i Lombok - poinformowały w sobotę władze.

Merkel ma talent do białego wina. „Ujmijmy to tak: nie wychodzi jako pierwsza”

Szef NATO w wywiadzie dla gazety w swojej rodzinnej Norwegii opisał mniej znane oblicze Angeli Merkel, która na co dzień jawi się jako chłodny i opanowany polityk w stylu bardzo niemieckim. Jens Stoltenberg stwierdził, że Niemka bardzo lubi białe wino i ma do niego mocną głowę. - Jestem pod wrażeniem jej wytrzymałości - stwierdził Norweg.

Zabytki zrabowane przez dżihadystów znalazły się na granicy Rosji

Fińscy celnicy udaremnili przemyt zabytków zrabowanych w Syrii przez fanatyków z Państwa Islamskiego, które miały trafić do prywatnej osoby w Rosji. Najcenniejszym przedmiotem jest bogato zdobiona ceramiczna plakietka ze świątyni, mająca około 600 lat. To pierwszy taki przypadek w Finlandii, ale dżihadyści mają ochoczo wyprzedawać zrabowane przez siebie zabytki na cały świat.

Pierwsze od 120 lat takie chrzciny w rodzinie królewskiej

Brytyjski dwór ogłosił, że najmłodsza członkini rodziny królewskiej zostanie ochrzczona 5 lipca. Ceremonia z udziałem małej księżniczki Charlotte odbędzie się w tym samym kościele, w którym 54 lata temu ochrzczono księżną Dianę.

W Donbasie wojna, a w ONZ spór Rosji z Zachodem. Bez żadnych rozstrzygnięć

Nadzwyczajna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołana z powodu wybuchu intensywnych walk w Donbasie, skończyła się zgodnie z przypuszczeniami. Jałowy spór pomiędzy Rosją a mocarstwami Zachodu nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć, a jedynie wzajemne obwinianie się. Przedstawiciel ONZ apelował natomiast o przestrzeganie zawieszenia broni.

Więzień Guantanamo o śledczych: grozili, że zgwałcą moją 5-letnią córkę

48-letni Shaker Aamer od 13 lat jest przetrzymywany w Guantanamo, choć nigdy nie usłyszał żadnych zarzutów. Jak twierdzi, od czasu aresztowania w Afganistanie w 2001 r. był wielokrotnie bity i poniżany przez śledczych oraz strażników. O swojej drodze przez piekło opowiedział psychiatrze Emily Keram, która ocenia kondycję więźniów na prośbę sądów i adwokatów.

Wielkie włamanie do amerykańskich serwerów. "Wykradzione dane sięgają 1985 r."

Władze USA poinformowały, że dane osobowe ok. 4 mln byłych i obecnych pracowników władz federalnych mogły paść łupem hakerów. Włamali się oni m.in. do sieci komputerowej agencji rządowej OPM, która przechowuje dane pracowników federalnych. - Problem jest poważny. Wykradzione dane sięgają 1985 r. - poinformował Reutersa pragnący zachować anonimowość urzędnik.

"Traktujecie nas jak wrogów". Bliscy ofiar katastrofy na Jangcy mają dość władz

Bliscy ofiar katastrofy statku pasażerskiego na rzece Jangcy są coraz bardziej sfrustrowani działaniem władz i chaosem informacyjnym towarzyszącym akcji ratunkowej. W piątek na konferencję prasową z udziałem urzędników wtargnęła 71-letnia Xia Yunchen. - Traktujecie nas jak wrogów. Musicie być bardziej ludzcy - apelowała, zanim nie wyprowadzono jej z sali.

Papież ostrzega: pieniądze mogą być zgubą dla Kościoła

Papież Franciszek wyraził opinię, że jeśli Kościół będzie funkcjonował jak "aparat partyjny", będzie "martwy". Podczas spotkania z delegacją Papieskich Dzieł Misyjnych przestrzegł, że pieniądze mogą przynieść zgubę Kościołowi.

Najgroźniejszą broń dżihadystów stworzyli Amerykanie

Amerykanie podarowali je Irakijczykom, a ci w olbrzymiej ilości utracili je na rzecz dżihadystów. Przejęte opancerzone pojazdy typu Humvee, legenda amerykańskiego wojska, wyrastają na jedną z najgroźniejszych broni Państwa Islamskiego.

"Twarz" reżimu Husajna nie żyje

Zwano go twarzą Saddama Husajna, bo był swego czasu częstym rozmówcą zagranicznych telewizji w Bagdadzie. W irackim więzieniu zmarł Tarik Aziz, były szef dyplomacji Iraku.

"Bezprecedensowo wysokie ryzyko inwazji Rosji na Ukrainę"

- Poziom zagrożenia rosyjską inwazją w Donbasie jest bezprecedensowo wysoki - powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na konferencji prasowej w Kijowie, gdzie podsumował efekty rocznej pracy na najwyższym urzędzie w państwie. Wcześniej Poroszenko wygłosił orędzie w parlamencie, gdzie mówił o "możliwości wznowienia działań wojennych ze strony rebeliantów na wschodzie Ukrainy". W kwestii statusu Donbasu, Poroszenko zaznaczył, że "nigdy nie dopuści do referendum w sprawie oddzielenia się tego regionu od Ukrainy". Kreml odmówił komentarza do wypowiedzi ukraińskiego prezydenta.