Chciał reanimować terrorystę. "Wyglądał jak zwykły klient"

Francuski pielęgniarz cudem uniknął śmierci, kiedy próbował reanimować jednego z terrorystów z Paryża. Niczego nieświadomy mężczyzna był pewien, że ratuje jednego z klientów kawiarni rannego po tym, jak - w jego przekonaniu - w lokalu doszło do wybuchu gazu. Historię opisuje brytyjski dziennik "The Telegraph".

Arsenał broni w Molenbeek, "kluczowy podejrzany" w areszcie. "Zagrożenie zamachami" w Brukseli

W imigracyjnej dzielnicy Molenbeek antyterroryści odkryli w jednym z mieszkań arsenał broni, substancje chemiczne i ładunki wybuchowe - podają w sobotę belgijskie media. To właśnie dlatego władze zdecydowały się podnieść stopień zagrożenia terrorystycznego do najwyższego. Belgijskie służby nieoficjalnie przyznają, że terroryści szykowali się do zamachów na taką skalę jak te w Paryżu. W sobotę w Brukseli nie działa metro, zamknięte są centra handlowe i niektóre muzea.

20 lat od porozumienia z Dayton. Bośnia jest karykaturą państwa

Zaczęło się 4 kwietnia 1992 roku od strzałów w Sarajewie. Przez kolejne 3,5 roku wojna w Bośni pochłonęła ponad 100 tys. ofiar, a setki tysięcy zostały ranne, wypędzone z domów i na zawsze ich pozbawione. 21 listopada 1995 roku koszmar nie dobiegł końca, ale podpisane tamtego dnia w Dayton porozumienie pokojowe zamknęło najstraszniejszą kartę historii współczesnej Europy. 20 lat później podzielona wtedy między trzy zamieszkujące ją narody Bośnia wciąż jednak cierpi.

Helikopter rozbił się na lodowcu. Zginął pilot i 6 turystów

Na lodowcu Fox w Nowej Zelandii rozbił się w sobotę śmigłowiec z turystami. Jak poinformowała tamtejsza policja, zginęło siedem osób, czyli wszystkie znajdujące się na pokładzie maszyny. Sześć z nich to turyści - czterech Brytyjczyków i dwóch Australijczyków.

Glony zwalczą raka? U myszy się to udało

Jest nowy pomysł na walkę z rakiem. Chorobę zwalczyć mają glony. Będą transportowały leki niszczące komórki nowotworowe. Eksperci już zacierają ręce, bo wierzą, że ta metoda ma wielki potencjał. [Materiał magazynu "Polska i Świat"]

Merkel pożegnana w milczeniu. Premier Bawarii owacją

Kanclerz Angela Merkel odrzuciła postulat bawarskiej CSU, która domaga się ograniczenia liczby uchodźców przyjeżdżających do Niemiec. Uczestnicy zjazdu CSU w Monachium pożegnali kanclerz niemal w milczeniu. Atmosfera między koalicjantami jest lodowata.

Oblężenie hotelu zakończone, co najmniej 21 ofiar

W zaatakowanym w piątek rano przez terrorystów hotelu w stolicy Mali, Bamako, znaleziono ciała 21 osób - poinformował w nocy z piątku na sobotę prezydent Mali Ibrahim Boubacar Keita. Wcześniej agencja AFP informowała o 18 ofiarach islamistów, a obecni na miejscu żołnierze ONZ twierdzili, że widzieli 27 ciał. Tymczasem amerykańskie władze poinformowały, że walka się zakończyła i zginęło dwóch terrorystów, którzy wzięli w piątek zakładników.

Jednak się nie wysadziła? "To ktoś inny"

Wbrew wcześniejszym informacjom kobieta, która zginęła w szturmowanym przez oddziały antyterrorystyczne mieszkaniu w Saint-Denis na obrzeżach Paryża, nie zdetonowała ładunków wybuchowych umieszczonych na ciele - podały w piątek źródła policyjne.

Senat zgadza się na stan wyjątkowy. Władza zyskuje ogromne uprawnienia

Francuski Senat zaakceptował decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego o trzy miesiące. Przyjął też poprawki przegłosowane w czwartek przez Zgromadzenie Narodowe. Stan wyjątkowy ogłoszony po zamachach z 13 listopada jest szóstym w historii Francji. W zamachach terrorystycznych w Paryżu zginęło 130 osób, a 350 odniosło rany.

Burmistrz ewakuowany. Podejrzane auto przed restauracją, w środku Belgowie

Burmistrz Rotterdamu został w eskorcie policji przewieziony z restauracji, w której przebywał, w bezpieczne miejsce, a cały budynek został ewakuowany po tym, jak w pobliżu zauważono podejrzany samochód. Trzej Belgowie, którzy siedzieli w aucie, zostali zatrzymani i wciąż są przesłuchiwani przez policję. Władze nie informują, czy zatrzymania związane są z obawami o zagrożenie zamachami po atakach dżihadystów w Paryżu.

"1/3 ofiar rosyjskich bombardowań to cywile"

1331 osób, z czego blisko jedną trzecią stanowili cywile, zginęło w wyniku rozpoczętych 30 września rosyjskich nalotów na Syrię - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Rosjanie strzelają z morza. Putin: mamy przed sobą jeszcze dużo pracy

Zadania w Syrii wypełniane są dobrze, ale to nie wystarczy, by oczyścić tego kraju od bojowników i terrorystów i uchronić Rosję przed ewentualnymi atakami terrorystycznymi – oświadczył Władimir Putin podczas wideokonferencji z udziałem dowódców oddziałów zaangażowanych w operację w Syrii. Szef ministerstwa obrony, Siergiej Szojgu, raportował, że 20 listopada Flotylla Kaspijska zaatakowała pozycje islamistów 18 razy.

Poroszenko: Franciszek przyjął zaproszenie na Ukrainę

Podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką papież Franciszek powiedział, że jego pragnieniem jest pokój w tym kraju. Poroszenko ze swej strony ogłosił po audiencji, że papież przyjął zaproszenie na Ukrainę.