Berlusconi o miłości mieszkańców Krymu do Putina. "Kobiety rzucały mu się w ramiona"

- Powinniście zobaczyć miłość, wdzięczność i serdeczność, z jaką mieszkańcy Krymu witali Putina. Kobiety rzucały się mu w ramiona i mówiły: dziękujemy, Władimirze! - wspominał w niedzielę swoją niedawną wizytę na okupowanym przez Rosję półwyspie Silvio Berlusconi. Rosyjskiego prezydenta nazwał "numerem jeden wśród światowych przywódców".

"Bóg płacze". Papież spotkał się z ofiarami księży pedofilów

- Mam wbite w serce historie cierpienia i i bólu najmłodszych, którzy zostali wykorzystani seksualnie przez księży - powiedział w czasie przemówienia w Filadelfii papież Franciszek. Potwierdził przy tym, że spotkał się z ofiarami molestowania seksualnego i podkreślił, że pedofilia wśród księży nie może być dłużej trzymana w tajemnicy.

Niemiecki kontrwywiad: wśród uchodźców mogą być terroryści

- Próbujemy uporządkować strumień uchodźców i wtłoczyć go w pewne ramy organizacyjne - powiedział szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen. W czasie rozmowy dla radiostacji Deutschlandfunk wyraził on zaniepokojenie niekontrolowanym napływem uchodźców na teren Niemiec.

Francja zaczęła bombardować cele islamistów w Syrii

Francja poinformowała w niedzielę, że rozpoczęła bombardowania sił dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Do tej pory francuskie lotnictwo było zaangażowane w naloty międzynarodowej koalicji na pozycje IS na terytorium Iraku.

Kto kogo prosił o spotkanie? Biały Dom: zdesperowani Rosjanie. Kreml odpowiada

W poniedziałek ma dojść do spotkania prezydentów USA Baracka Obamy i Rosji Władimira Putina. Jednak jeszcze przed początkiem rozmów doszło do spięcia na linii Biały Dom - Kreml. Chodzi o to, kto kogo prosił o spotkanie. Amerykanie twierdzą, że wielokrotnie robił to rosyjski przywódca. Kreml temu zaprzecza i twierdzi, że to Putin został zaproszony przez Amerykanów.

Morska tarcza Europy już gotowa. Kolejny krok to baza w Polsce

Amerykański niszczyciel USS Carney zawinął do bazy Rota w Hiszpanii, co oznacza osiągnięcie gotowości morskiej tarczy antyrakietowej w Europie. Cztery takie okręty mają zapewnić częściową obronę państw NATO przed atakiem rakietami balistycznymi. Kolejnym etapem będzie zbudowanie dwóch lądowych stanowisk antyrakietowych w Polsce i Rumunii.

"Berlin nie da się szantażować ws. Ukrainy"

Szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier zapewnił, że rząd niemiecki podtrzymuje zasady swojej polityki wobec Rosji w kryzysie na Ukrainie, w tym także sankcje. Chociaż Moskwa odgrywa ważną rolę w kryzysie w Syrii, to Berlin nie da się szantażować.

Irak wspólnie z Rosją, Iranem i Syrią przeciw IS

Dowództwo armii irackiej poinformowało w sobotę, że współpracuje z Rosją, Iranem i Syrią w dziedzinie operacji wywiadowczych i służb bezpieczeństwa aby przeciwdziałać zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego (IS).

Rodziny zaginionych studentów na ulicach Meksyku

Ulicami stolicy Meksyku przeszły w sobotę tysiące członków rodzin zaginionych rok temu 43 studentów. Domagają się od władz przyspieszenia śledztwa w celu wyjaśnienia ich losów oraz pociągnięcia winnych do odpowiedzialności.

Pierwsze kroki prezydenta w USA. Duda na Ground Zero

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd ofiarom zamachu na World Trade Center 11 września 2001 roku i odwiedził Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC. Był to pierwszy punkt wizyty prezydenta w Nowym Jorku. Duda poleciał do USA na sesję ONZ, podczas której wystąpi przed Zgromadzeniem Ogólnym.

Płonął meczet na przedmieściach Londynu

Przez kilka godzin płonął meczet Baitul Futuh na południowo-zachodnich przedmieściach Londynu. Uważa się go za największą świątynię muzułmańską w Europie Zachodniej. Do gaszenia ognia przyjechało ok. 70 strażaków. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

Kijów: Putin może się zgodzić na wprowadzenie sił pokojowych do Donbasu

Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin może zgodzić się na rozmieszczenie kontyngentu sił pokojowych w Donbasie. Wcześniej władze na Kremlu sprzeciwiały się tej decyzji, ponieważ Kijów nie zgadzał się na obecność żołnierzy rosyjskich w kontyngencie.