ABW bada, czy Andrzej Lepper ujawnił tajemnicę państwową - informuje PAP, powołując się na źródła zbliżone do służb. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Sąd zakazał emisji spotu PO, w którym zestawiono zarobki szefów spółek skarbu państwa z pensjami lekarza i nauczycielki.

Robotnik wykonujący prace remontowe wewnątrz 100-metrowego komina elektrociepłowni w Chorzowie spadł z podestu na 40. metrze budowli. Zatrzymał się na innym - 10 metrów niżej. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafił do szpitala.

Policjant, który zasłynął dzięki swojej fotograficznej pamięci do twarzy złapał kolejnego przestępcę. Już po służbie rozpoznał poszukiwanego listem gończym mężczyznę - zatrzymał go i doprowadził na komisariat.

Po diabła robić wybory, jeśli wygra PiS albo PO? - pytał senator PiS Zbigniew Romaszewski w TVN24. Jego zdaniem, lepiej byłoby, gdyby obie partie dogadały się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy tworząc PO-PiS.

Nieumyślne spowodowanie katastrofy, w skutek której zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne, zarzuciła gliwicka prokuratura ukraińskiemu kierowcy ciężarówki.

Prędkość autokaru w miejscu tragedii była dwa razy większa, niż powinna - mówi minister transportu Jerzy Polaczek. Jak dodaje, w tej sytuacji żadne hamulce by nie pomogły.

28-letni Włodzimierz Ambroziak, który w sobotę zabił swoją teściową i ranił dziecko i żonę, popełnił samobójstwo. We wtorek policja znalazła jego ciało ok. kilometra od miejsca zbrodni.

Prezydent Lech Kaczyński jest zainteresowany stabilnym rządem z większością parlamentarną - mówił w radiowej "Trójce" Michał Kamiński - od poniedziałku sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję w sprawie przyszłości koalicji, ale ze względu na żałobę narodową na razie jej nie ujawni - mówił premier Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu.

- Wraz z księżmi, namawialiśmy kierowców, żeby przejechać przez słynny garb w Grenoble. Mimo, że oni nie chcieli - opowiada "Faktowi" Józef Mordas, ocalały z katastrofy. "Boże, jacy byliśmy głupi" - dodaje 63-letni były kierowca.

Ataki na Centralne Biuro Antykorupcyjne to próba wywołania psychozy przez dotychczas nietykalnych - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" Zbigniew Wassermann, koordynator służb specjalnych.

Dwóch kierowców z firmy przewozowej na Śląsku przyznało anonimowo w "Gazecie Wyborczej", że jeżdżą drogą, na której w niedzielę doszło do wypadku polskiego autokaru. Obaj świadomie łamią przepisy.

Lech Nikolski - wymieniany jako jeden z członków grupy trzymającej władzę, w pięć lat po aferze Rywina wraca na polityczna scenę. Polityk ma kreować wizerunek SLD - informuje "Dziennik".

Poseł Samoobrony chciałby innowacyjnej ustawy dotyczącej trzeźwości rodziców. Chce kontrolować alkomatami rodziców, którzy pchają wózki z dziećmi.

- Ja nie jestem od tego, żeby zbawiać polski Kościół i rozwiązywać za niego problemy - powiedział w "Magazynie 24" TVN24 Stanisław Janecki, redaktor naczelny tygodnika "Wprost". Po publikacji oświadczenia prowincjała redemptorystów o. Zdzisława Klafki, znowu rozgorzała dyskusja nad "taśmami Rydzyka".

Od dziś straż miejska będzie mogła karać mandatami tych kierowców, których wykroczenia zarejestrowały fotoradary. Oprócz kar za przekroczenie prędkości, mandaty strażnicy wlepią za jazdę bez świateł, rozmowę przez komórkę czy wyprzedzanie na linii ciągłej.

Już wkrótce weekend może przestać kojarzyć się z wolnością i zabawą. Rząd zajmie się dziś projektem ustawy, wprowadzającej tzw. "więzienia weekendowe". Skazani za drobne przestępstwa będą mogli odbywać karę więzienia przez dwa dni w tygodniu np. w sobotę i niedzielę.