- Jako patriota nie zagrałbym w filmie antypolskim. "1612" to legenda, baśń - tłumaczył w programie "Bohater tygodnia" Michał Żebrowski, który wcielił się w rolę złego Polaka w rosyjskiej megaprodukcji. Film nakręcono na zamówienie Kremla.

W grudniu 2005 roku przedstawiłem Amerykanom długofalową listę oczekiwań sprzętowych dla Wojska Polskiego. Jest ona częściowo realizowana - tak w dzienniku.pl Radosław Sikorski odpowiada na zarzuty premiera Kaczyńskiego o "arcynieprofesjonalne" zachowanie podczas wizyty w USA.

- Jarosław Kaczyński jest ciągle szefem rządu. Wolałbym, żeby twardo stanął na ziemi i żeby widział wokół siebie to co dzieje się naprawdę, a nie jakieś swoje imaginacje - w ten sposób Donald Tusk komentował dla "Faktów" słowa premiera, który stwierdził dziś, że PO zagraża demokracji.

"Bazgroł" - mężczyzna, który na łódzkich kamienicach maluje antysemickie i obraźliwe hasła, nie zostanie ukarany. Choć w ciągu ostatnich dwóch lat w Łodzi pojawiły się setki jego napisów, prokuratura nie postawi mu zarzutów. Biegli uznali, że jest niepoczytalny.

Krakowska policja zatrzymała speca od francuskich samochodów. Na jego tropie funkcjonariusze byli od kilku tygodni. Efekty już są widoczne - po zatrzymaniu 29-letniego krakowianina kradzieże francuskich samochodów ustały.

Mamy do czynienia z politycznym prześladowaniem ludzi głoszących inne poglądy niż większość mediów i ekipa, która wkrótce będzie rządzić - tak premier skomentował decyzję sądu o doprowadzeniu na rozprawę naczelnego "Gazety Polskiej".

Radek Sikorski nie ma odpowiednich kwalifikacji by być ministrem spraw zagranicznych - uważa Jarosław Kaczyński i wyjaśnia: - Współpracując z nim odniosłem wrażenie, że jest to polityk nastawiony bardzo antyamerykańsko.

Już w poniedziałek łódzcy prokuratorzy będą mogli ewentualnie postawić zarzuty Andrzejowi Lepperowi w śledztwie w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Tego dnia wygaśnie immunitet poselski lidera Samoobrony.

35 osób zginęło, a 354 zostało rannych w 306 wypadkach drogowych, do których doszło w przedświąteczną środę i Dzień Wszystkich Świętych. Zatrzymano 743 nietrzeźwych kierowców. Policjanci apelują do kierowców zdjęcie "nogi z gazu" i nie wsiadanie za kierownicę "po kielichu".

Ppłk Jerzy Kiciński pełni obowiązki szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak informuje tvn24.pl wysoki urzędnik ministerstwa sprawiedliwości, dotychczasowy szef ABW Bogdan Święczkowski wraca do Prokuratury Krajowej. Jej pracownicy są praktycznie nieusuwalni. Odchodzi także jeden z zastępców Święczkowskiego.

Trzech mężczyzn podejrzanych o zmuszanie groźbami i przemocą fizyczną kilku kobiet do uprawiania nierządu zatrzymała w Kielcach policja. Zostali zatrzymani, gdy odbierali haracz od stojących na drodze kobiet.

Już tylko 12 domów na warszawskim Służewiu pozostaje bez ciepłej wody i ogrzewania. Od wczoraj trwa usuwanie szkód po pęknięciu rury ciepłowniczej na skrzyżowaniu ulic Rzymowskiego i Gotarda.

Dwie z czterech pacjentek zakażonych paciorkowcem w szpitalu MSWIA w Krakowie reagują na dotyk, głos i polecenia lekarzy. Nadal są jednak podłączone do respiratora i utrzymywane w stanie śpiączki.

Przez kilkanaście minut mieszkańcy i przechodnie ul. Puławskiej w centrum Warszawy mogli podziwiać tryskający spod ziemi gejzer. Robotnicy remontujący ulicę uszkodzili hydrant przeciwpożarowy. Awaria została już usunięta.

Premier Jarosław Kaczyński spotka się dziś z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem i jego zastępczynią Katarzyną Hejke. Powód? Zaniepokoiły go informacje o tym, że dziennikarze mogą trafić do aresztu za niestawienie się w sądzie.

Groźny pożar wybuchł na siódmym piętrze wieżowca w Zielonej Górze. Istniało niebezpieczeństwo, że w pomieszczeniu przebywał ojciec z trójką dzieci - na szczęście zdążyli uciec.