- Premier powiedział mi, że Lepperowi zostaną postawione zarzuty zarówno w "seksaferze", jak i aferze CBA - mowi Roman Giertych, szef LPR. - To oznacza albo, że prokuratura działa na zlecenie, albo wcześniej pewnych ludzi informuje - stwierdził minister edukacji.

Po 2,5 godzinach zakończyła się konfrontacja zeznań Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera. Wychodząc z koszalińskiej prokuratury minister sprawiedliwości zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi dowody, które "pokażą kto jest kłamcą i zdrajcą". TVP podaje, że będzie to nagranie spotkania Leppera z Ziobrą z 14 czerwca.

"Sytuacja jest tragiczna. Przecież wiesz, jak my tam mieliśmy krucho dowodowo" - taki telefon kilka minut po samobójstwie Barbary Blidy miał odebrać od Zbigniewa Ziobro ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek. - To kłamstwo - mówi Ziobro.

Około godziny 13 służby ratownicze otrzymały wezwanie z kutra rybackiego znajdującego się 32km od Ustki. Pracujący na morzu mężczyzna najprawdopodobniej miał wylew. Do akcji natychmiast ruszył śmigłowiec ratowniczy W-3 RM „Anakonda” z 28 Eskadry Lotniczej w Gdyni.

Niedziela w wielu miejscach zapowiadała się na ładną, ale okazało się to złudne. Nagłe burze przeszły między innymi nad Warszawą i Gdańskiem. Jak pokazał nam nasz internauta z Gdańska ulice tam zamieniły się w prawdziwe potoki.

Ideą festiwalu jest nawiązanie do jednej z najstarszych polskich tradycji kulinarnych. Impreza ma na celu promowanie walorów staropolskiej kuchni wśród licznych turystów, którzy przybywają do Krakowa. Towarzyszą jej degustacje, kiermasze, występy artystyczne i konkursy. Restauratorzy rywalizują o przechodnie statuetki Kazimierza Wielkiego i św. Jacka z Pierogami.

Ponad dwie godziny trwała konfrontacja Andrzeja Leppera ze Zbigniewem Ziobro w koszalińskiej prokuraturze. Dotyczyła ich zeznań dotyczących przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Jaromir Netzel zaprzecza, by mówił Januszowi Kaczmarkowi o sprzeniewierzeniach w PZU na sumę 13 miliardów złotych. - Takie fakty nie są mi znane - napisał w oświadczeniu Netzel.

Znany aktor trafił do szpitala. W niedzielne popołudnie miał wypadek samochodowy na warszawskiej Pradze Północ. W jego auto uderzyło inne, prawdopodobnie po przejechaniu czerwonego światła - wynika z wstępnych ustaleń policji.

Bardzo nietypowy sposób nawilżania podmurówki wybrał specjalista odnawiający grób na Starym Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie. Ciekawostkę pokazujemy dzięki naszemu internaucie Andrzejowi Klapperze .

Choć mężczyźni patrzą na niego raczej z zawiścią niż zachwytem, garnitur Jamesa Bonda w swojej szafie na pewno chciałby mieć każdy. Męskie pragnienia postanowiła wykorzystać Vistula & Wólczanka i do swojej nowej kampanii reklamowej zaprosiła agenta 007 - Pierce Brosnana.

Nietrzeźwy policjant był sprawcą wypadku na trasie Łomża-Jedwabne. Jechał prywatnym samochodem mając dwa promile alkoholu w krwi.

Wcześniejsze wybory przyniosą, według Bogdana Zdrojewskiego, ulgę. Szef klubu parlamentarnego PO w rozmowie z TVN24 zaznaczył, że w kampanii wyborczej jego partia zamierza wyszczególnić "straty" będące wynikiem pracy koalicji.

W sobotę w stadninie koni w Janowie Podlaskim rozpoczął się słynny na całym świecie pokaz koni arabskich. Prezentowane na nim konie będą dziś sprzedawane na aukcji. Na te dwa dni do maleńkiego miasteczka koło Białej Podlaskiej zjechali najznamienitsi goście z całego świata - słynni muzycy, aktorzy, kreatorzy mody, a nawet monarchowie.