Nieboszczycy popierają LPR

Okręgowa Komisja Wyborcza w Częstochowie zakwestionowała część podpisów pod listą kandydatów LPR w wyborach do Sejmu. Niektóre z nich należały do osób już nieżyjących.

Polacy chcą obserwatorów OBWE

Aż 57 procent Polaków popiera zaproszenie na wybory parlamentarne obserwatorów OBWE - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Stan wojenny w szpitalach?

1 października może stanąć w całym kraju 71 szpitali. Wojsko jest już gotowe na taką ewentualność i ma w planach powołanie kilkuset strajkujących lekarzy i przydzielenie ich do zastępczych jednostek medycznych - pisze "Dziennik".

8 sędziów zarejestrowanych jako współpracownicy służb

Osiem osób wymienionych w ujawnionym katalogu IPN zostało zarejestrowanych przez tajne służby PRL jako współpracownicy. To czterech sędziów NSA, dwóch - Trybunału Konstytucyjnego i po jednym - Sądu Najwyższego i Trybunału Stanu. - Jest nie najgorzej, nie zdenerwowałem się - komentuje I prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki.

Kobiety dręczą Misztala

Kobiety dręczą posła Piotra Misztala z Łodzi, aby wziął udział w wyborach. Proponują mu pierwsze miejsce na łódzkiej liście... Partii Kobiet. Tak przynajmniej twierdzi sam poseł Misztal - pisze "Dziennik Łódzki".

ABW będzie ścigać Platformę?

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozważa "podjęcie stosownych kroków prawnych" po prezentacji spotu wyborczego PO, który przedstawia biznesmena, u którego w domu akcję przeprowadzają służby specjalne.

Posłanka PiS do Krajowej Rady

Posłanka PiS Barbara Bubula zostanie nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zastąpi w Radzie Elżbietę Kruk, która zrezygnowała z członkostwa w KRRiT.

Polakom wstyd za Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski naraził na szwank dobre imię Polski, prowadząc pod wpływem alkoholu wykład dla ukraińskiej młodzieży - uważa zdecydowana większość badanych przez GfK Polonia w sondażu dla "Rzeczpospolitej".

Stracił panowanie nad kierownicą

Stracił panowanie nad kierownicą, przejechał przez pas zieleni po środku drogi i z całym impetem uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka Audi. Ulica Toruńska w Warszawie, na której doszło do wypadku, przez godzinę była całkowicie zakorkowana.

Urbański: odmówiłem podpisania lojalki

"Przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą, podpisał deklarację lojalności. Sprawę zakończono z powodu zaniechania wrogiej działalności" - takie informacje o Andrzeju Urbańskim opublikował IPN. Prezes TVP i członek kolegium IPN twierdzi, że to nieprawda.

IPN: publikujemy listę hańby i listę ofiar

- Lista funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa to jest lista hańby, a lista osób inwigilowanych to lista ofiar - tak historyk IPN Antoni Dudek mówi o katalogach IPN opublikowanych na stronie internetowej Instytutu. Nie obyło się jednak bez zamieszania.

Śmierć pod zawaloną ścianą

Do tragicznego wypadku doszło na terenie byłego zakładu metalurgicznego w Trzebini (małopolskie). W trakcie prac wyburzeniowych na robotników runęła ściana - jeden z nich zginął na miejscu.

Sąd umorzył proces Lepper vs. Krawczyk

Sąd w Warszawie umorzył proces wytoczony Anecie Krawczyk przez lidera Samoobrony. Andrzej Lepper zarzucił jej, że informacje o seksaferze w samoobronie to kłamstwa i wytoczył proces karny z powództwa prywatnego, żądając kary więzienia.

Dawni opozycjoniści kontra premier

"Porównanie rezultatu demokratycznych wyborów do stanu wojennego świadczy o utracie przez premiera kontaktu z rzeczywistością” - to fragment protestu, który podpisało kilkanaście osób internowanych w stanie wojennym.

Prezydent zeznawał ws. akcji CBA

Prezydent Lech Kaczyński zeznawał już w sprawie akcji CBA w resorcie rolnictwa - ujawnił zastępca prokuratora generalnego Jerzy Engelking. Nie chciał zdradzić ani szczegółów, ani terminu przesłuchania.

Kampania wyborcza z bronią w ręku

"Kampania wyborcza nie musi być nudna. Wystarczy tylko kandydatom na posłów i senatorów dać do ręki broń i może być ciekawie" - z taką propozycją wystąpił białostocki klub strzelecki UKS Kaliber.

Geje chcą ukarać Kiszczaka i Jaruzelskiego

Działacze środowisk homoseksualnych - Szymon Niemiec i Jacek Adler złożyli we wtorek do Instytutu Pamięci Narodowej wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie akcji "Hiacynt" prowadzonej w latach 80-tych.

Premier: Tusk to zaledwie pomocnik Kwaśniewskiego

Jestem gotów zmierzyć się ze zwycięzcą debaty Jarosław Kaczyński - Aleksander Kwaśniewski - zadeklarował Donald Tusk. - Po co mam rozmawiać z pomocnikiem, skoro mogę z szefem - ripostuje premier.

Płażyński jedynką PiS w Gdańsku

Wicemarszałek Senatu Maciej Płażyński wystartuje do Sejmu z gdańskiej listy Prawa i Sprawiedliwości, ale do partii nie wstąpi. Ma to być znak poparcia dla potencjalnej koalicji PO-PiS po wyborach. -Jeśli chce decydować o naszej partii, to powinien zostać w PO - komentuje tę decyzję Donald Tusk.

25 razy "nie" dla PiS

LPR wprawdzie własnego programu jeszcze nie ma, ale "policzyła" już, dlaczego nie warto głosować na PiS. - Nie zrealizowali 90 proc. programu - twierdzi Szymon Pawłowski z Ligi Polskich Rodzin, a były poseł partii premiera Artur Zawisza wymienia 25 niespełnionych wyborczych obietnic.

Broń i narkotyki w kominie

Kilkadziesiąt zapalników do materiałów wybuchowych, kilkaset tabletek ekstazy, amfetaminę i marihuanę znaleźli policjanci z krakowskiego CBŚ w skrytce w kominie u domniemanego szefa grupy przestępczej z Polski południowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Giertych ma przeprosić Michnika

Roman Giertych ma przeprosić Adama Michnika za nazwanie go "byłym partyjnym aparatczykiem" - orzekł we wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.

Gosiewski odwołuje się od wyroku

Wicepremier Przemysław Gosiewski odwołał się od decyzji sądu, który orzekł, że musi on przeprosić PO za zarzucanie jej działaczom powiązań z "grupą przestępczą" braci Pawliszaków w Skarżysku-Kamiennej.