Potrzebuje ochrony, bo ma walczyć z hazardem

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski dostał ochronę BOR - dowiedziało się radio RMF FM. Według informacji rozgłośni, powodem tej decyzji ma być zaangażowanie Arabskiego w prace nad przepisami drastycznie ograniczającymi hazard.

"Mur był kruchy. Trzymał się tylko na strachu"

- Siedzieliśmy przy stole, kiedy otrzymaliśmy wiadomość o obaleniu muru. Nie wierzyliśmy. Wsiedliśmy w Wartburga i pojechaliśmy. Nie da się opisać tego co zobaczyłam - wspomina nasza internautka Barbara, która 20 lat temu razem z 10-letnim synem była świadkiem upadku muru. Takich "polskich" historii niemieckiego zjednoczenia jest dużo więcej. Czekamy na Wasze wspomnienia.

Pożegnanie Jana Wejcherta

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy pożegnali Jana Wejcherta. Prezydent grupy ITI, założyciel telewizji TVN i TVN24 zmarł w sobotę 31 października. Miał 59 lat. Jego pogrzeb odbył się w kościele w warszawskim Wilanowie, a urna z jego prochami została złożona w przykościelnej kaplicy.

Kolejne przypadki A/H1N1 w Polsce

Badania laboratoryjne potwierdziły obecność wirusa A/H1N1 u kolejnych pięciu osób. Wśród nich jest troje dzieci - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

1/4 miejskich autobusów nie nadaje się do jazdy

99 skontrolowanych autobusów, 32 zatrzymane dowody rejestracyjne oraz 25 pojazdów niedopuszczonych do ruchu. To niepokojące wyniki kontroli warszawskich autobusów przeprowadzonych na przestrzeni września i października przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Zderzenie dwóch busów i tira

Droga krajowa nr 9, na której w okolicach Skaryszewa k. Radomia, doszło do wypadku jest już przejezdna. W wyniku zderzenia trzech samochodów zginęły dwie osoby.

Wszyscy wiedzieli, tylko nie Niemcy

Ta decyzja miała upuścić parę, zmniejszyć napięcie w NRD, w którym się gotowało i ustabilizować sytuację polityczną. A usuwała ostatni kamyk z lawiny, która już ruszyła - tak otwarcie granic przez NRD, które w praktyce spowodowało zburzenie Muru Berlińskiego, wspomniał w TVN24 Wiesław Wawrzyniak, były dziennikarz Radia Wolna Europa.

Stoczniowcy oskarżają Tuska

W poniedziałek sąd rejonowy w Gdańsku zadecyduje, czy rozpocząć sprawę karną z powództwa związkowców z "Solidarności" przeciwko Donaldowi Tuskowi. Zdaniem działaczy związku zawodowego, premier mógł działać na szkodę Stoczni Gdańsk.

PiS i SLD podzielili się TVP

TVP1 bierze PiS, TVP2 - SLD. Medialni koalicjanci podzielili się władzą przy Woronicza. Każda z partii ma swoją antenę, bo politycy nie mogli się dogadać w sprawie innego podziału łupu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Nagrał premiera, zniszczył dyktafon kombinerkami

Nie jedno, lecz osiem nagrań dał prokuratorom Sławomir Julke. Biznesmen wyciął jednak plik, na którym donosi premierowi Donaldowi Tuskowi na prezydenta Sopotu, a dyktafon zniszczył kombinerkami - pisze "Gazeta Wyborcza".

PO i PSL otwierają drogę z dwóch stron

Zbliżają się wybory samorządowe i chcący się pokazać z jak najlepszej strony mazowieccy samorządowcy uroczyście otwierają kolejne inwestycje. Przoduje w tym marszałek województwa Adam Struzik z PSL, ale pod jego nieobecność z okazji postanowił skorzystać jego zastępca, Stefan Kotlewski z PO - historię opisuje poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza".

Komisja: Gilowska na pierwszy ogień?

Platforma Obywatelska chce, by komisja śledcza badająca aferę hazardową jako pierwszego świadka przesłuchała byłą minister finansów w rządzie PiS Zytę Gilowską. Opozycja ma inny plan - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziecko bez kasku nie zjedzie

Sejm postanowił, że dzieci do 15. roku życia będą musiały jeździć na nartach w kaskach - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Jeśli na zmiany ustawy o kulturze fizycznej zgodzi się Senat, to producenci kasków mogą liczyć na spore zyski.

Polska akademicką prowincją

Tylko dwa polskie uniwersytety - Warszawski i Jagielloński - są na liście 500 najlepszych uczelni świata, wynika z rankingu przygotowanego przez Uniwersytet Shanghai Jiao Tong, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Pacjentom będzie ławiej o odszkodowania

Koniec z ciągnącymi się latami procesami i odwlekanymi w nieskończoność ekspertyzami. Poszkodowani przez lekarzy szybciej dostaną zadośćuczynienia – zapowiadają resort sprawiedliwości i rzecznik praw pacjenta.

Referendum w Gliwicach nieważne

W niedzielnym referendum w sprawie odwołania prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza i tamtejszej rady miejskiej wzięło udział zaledwie 18 091 mieszkańców. Aby wyniki były wiążące, w głosowaniu powinno było wziąć udział 32 820 osób. Niska frekwencja oznacza, że prezydent oraz radni zachowają stanowiska.

Prezydent straci stanowisko za tramwaje?

Mieszkańcy Gliwic głosowali w niedzielę nad odwołaniem urzędującego od 16 lat prezydenta Zygmunta Frankiewicza oraz tamtejszej rady miejskiej. Przeciwnicy zarzucają prezydentowi "arogancki styl sprawowania władzy".

Upadał mur, a Sikorski bał się odrodzenia potęgi Niemiec

- Pewnie wielu z nas myślało, że Niemcy znowu będą najpotężniejszym krajem w Europie i kto wie, jak to się dla nas skończy - powiedział Radosław Sikorski, który podczas swojej wizyty w Niemczech wspominał upadek muru berlińskiego. Jak dodał, jego obawy okazały się bezpodstawne i "póki co wszystko poszło jak najlepiej".

Lech Kaczyński odwiedził "zapomniane" miasto

W niedzielę Lech Kaczyński pojechał na Podhale. Odwiedził m.in. Nowy Targ - miasto, w którym prezydent Polski ostatnio był... 81 lat temu. Kaczyński brał tam udział w zakończeniu obchodów 105-lecia Ruchu Góralskiego i 90-lecia powstania Związku Podhalan.

Medialny zespół PO wymyśla chwytliwe powiedzonka

Wymyślanie posłom chwytliwych powiedzonek, pisanie dla nich "przekazów dnia" i pomoc w autoryzowaniu wywiadów - m.in. takie są zadania zespołu medialnego PO zwanego "gwardią Schetyny". Tygodnik "Wprost" twierdzi, że dotarł do wewnętrznego dokumentu opisującego działanie tego zespołu.

Wyłowiono samochód z rzeki. Kierowcy nie ma

Nie znaleziono kierowcy auta, które wpadło do Wisły przy przeprawie promowej w Czernichowie (Małopolska). W niedzielę po południu poszukiwania zostały zakończone - poinformowała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Pierwsza miłość Ziobry - inteligentna blondynka

Zbigniew Ziobro to nie tylko polityk, ale także wielbiciel kobiet - w szczególności inteligentnych blondynek. Mało kto wie także, że były minister sprawiedliwości ma żyłkę hazardzisty. Będąc na studiach, grał na giełdzie na tyle skutecznie, że za zgromadzone pieniądze udało mu się kupić mieszkanie i samochód. O swoim prywatnym życiu europarlamentarzysta PiS mówił w programie "Ona i On" w TVN24.

Po pijaku wjechał w pieszych. "Chciałem uciec w alkohol"

- Pokłóciłem się z bardzo bliską mi osobą i chciałem uciec w alkohol - powiedział TVN24 36-letni Radosław K., który w piątek wieczorem po pijaku wjechał w grupę pieszych i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna usłyszał w niedzielę zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu lądowym oraz prowadzenia samochodu po pijanemu w warunkach recydywy. Jak się okazało, Radosław K. niedawno wyszedł z więzienia. Był karany za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Tusk w stroju Kaczora Donalda na Titanicu

Prawo i Sprawiedliwość nie pozwala zapomnieć Platformie Obywatelskiej o fiasku sprzedaży stoczni Katarczykom i publikuje kolejną - piątą już - kreskówkę uderzającą w Donalda Tuska. Tym razem w reklamówce zatytułowanej "POdróżnik" występuje sam szef rządu, który przebrany za Kaczora Donalda, z rozpostartymi rękami jak Kate Winslet na Titanicu, płynie do katarskiego handlarza bronią, od którego ostatecznie otrzymuje... statek nabity w butelkę.

Nastolatek podejrzany o brutalne gwałty i rozbój

Stołeczni policjanci zatrzymali 16-letniego Marka K. podejrzanego o brutalne gwałty i rozbój na warszawskiej Woli. Nastolatek miał atakować, gwałcić, a potem okradać swoje ofiary. Decyzją sądu został aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Esbecy zachowają wysokie emerytury

Esbecy, których akta są w ściśle tajnym tzw. zastrzeżonym zbiorze IPN, nie stracą przywilejów emerytalnych - co od Nowego Roku spotka ogół oficerów służb specjalnych PRL. Materiały z tego zbioru są tajne i IPN nie wolno ich wydawać organom emerytalno-rentowym dla obniżki świadczeń.

"Rana musi przestać krwawić"

Czy to już koniec wieloletniej przyjaźni liderów Platformy Obywatelskiej? Ostatni, niezwykle szczery wywiad z Grzegorzem Schetyną pokazał, że jego bliskie relacje z Donaldem Tuskiem przeszły trudną próbę. Zdaniem polityków, którzy gościli w programie "Kawa na Ławę" Platforma się nie rozpadnie. - Najpierw rana musi przestać krwawić, żeby się zabliźnić - powiedział Tadeusz Cymański z PiS.

"Żegnaj DDR" - jak Niemcy uciekali przez Warszawę

20 lat temu obalili berliński mur. Helmut Kohl, George Bush senior i Michaił Gorbaczow ponownie spotkali się w Berlinie. Debatę retransmituje TVN24. Przypominamy też, jak Niemcy z NRD masowo uciekali do RFN przez… Warszawę. O tych wydarzeniach opowiada film „Żegnaj DDR! Przez Warszawę ku Wolności”. 55-minutowy dokument Krzysztofa Czajki.

Kontrwywiad odpowie przed komisją sejmową?

Zdaniem gen. Marka Dukacezwskiego działaniami SKW wobec gen. Waldemara Skrzypczaka powinna się zająć sejmowa komisja ds. służb specjalnych. O całej sprawie pisze "Rzeczpospolita".