Kaczyński: Palikota sprawdzić, premiera nie oszczędzać

Prezes PiS Jarosław Kaczyński apeluje do premiera, by szczegółowo zbadał źródła finansowe posła PO nikogo nie oszczędzając, nawet siebie. To efekt doniesień "Dziennika" o anonimowych pieniądzach płynących do posła Janusza Palikota z tajemniczych spółek w rajach podatkowych.

Górniak (znów) wygrała proces

10 tysięcy złotych na cel społeczny i przeprosiny w gazetach - to kara dla autora książki o Edycie Górniak. Sąd zakazał też rozpowszechniania tej książki w części dotyczącej życia prywatnego znanej piosenkarki. Adwokat Piotra Krysiaka zapowiada apelację.

Ewakuacja szkoły w Zabrzu

Siedmioro uczniów jednego z zabrzańskich gimnazjów trafiło do szpitala z podrażnieniem oczu i dróg oddechowych - podała policja. Prawdopodobnie na korytarzu szkoły rozpylona została nieznana substancja.

Chlebowski: to może być koniec kariery Palikota

- Gdyby okazało się, że Janusz Palikot ukrywa pieniądze przed byłą żoną, byłby to koniec jego politycznej kariery - stwierdził w radiu RMF FM Zbigniew Chlebowski. W ten sposób szef klubu PO skomentował prasowe doniesienia o milionowych pożyczkach dla posła PO płynących z rajów podatkowych. - Jeżeli te zarzuty się potwierdzą, Palikot musi liczyć się z każdymi konsekwencjami - dodał w TVN24 wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak.

Sawicki: BCC chce "ostatecznego rozwiązania rolnictwa"

- TO BCC zaczął tę wojnę - deklaruje minister rolnictwa. Marek Sawicki w liście do rolników krytykował raport BCC o KRUSie, wypominał "awanturnictwo polityczne oligarchów" i "nazewnictwo okresu II wojny światowej". Business Centre Club w odpowiedzi oskarżył ministra o prowadzenie kampanii za publiczne pieniądze.

Doradca prezydenta zostaje

Krytyka słów prezydenta przez jego doradcę ekonomicznego tym razem nie zakończy się poważnymi konsekwencjami. Ryszard Bugaj nie straci stanowiska - zapewniał w Radiu ZET Władysław Stasiak z kancelarii prezydenta. Kilka dni temu Bugaj skrytykował przychylność prezydenta w stosunku do obniżenia podatku VAT.

Prawica walczy z Polskim Radiem i TVP

Zakaz antenowy w Polskim Radiu, który dotknął przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka próbowano zamienić w stałe wykluczenie - przekonuje partia w komunikacie. Zapowiada też, że skieruje oficjalny protest do Państwowej Komisji Wyborczej na zarząd Polskiego Radia o stronniczość na rzecz Libertasu. Podobny zarzut stawia publicznej telewizji.

Piorun poraził rybaka

Tragiczny finał wyprawy na ryby w Bielinku w województwie zachodniopomorskim. Jednego z rybaków podczas burzy poraził prąd. Mężczyzna zginął na miejscu.

Czuma: Ziobro chce zwrócić na siebie uwagę

- Zbigniew Ziobro bardzo chciałby zwrócić uwagę na siebie przyszłego elektoratu i jest to jego prawo, tylko niepotrzebnie miesza do tego prokuraturę - tak minister sprawiedliwości Andrzej Czuma skomentował w Polskim Radiu oświadczenie swojego poprzednika w resorcie, który zapowiedział, że nie stawi się na przesłuchania przed 7 czerwca.

Zaskakujące wyniki sondażu PiS

Zaledwie 10 dni dzieli nas od eurowyborów. By sprawdzić poparcie poszczególnych kandydatów w okręgach, PiS zorganizowało wewnętrzny sondaż. Wyniki są zaskakujące - w części okręgów pierwsi na listach przegrywają z kandydatami z dalszych miejsc - relacjonują "Rzeczpospolitej" członkowie partii. Tymczasem władze PiS zdecydowanie zaprzeczają, by zlecały przeprowadzenie takiego sondażu.

Spot PSL o Polsce w CNN

Amerykańska telewizja CNN w pierwszym tygodniu czerwca pokaże spot o Polsce, przygotowany przez PSL. 30 emisji krótkiego filmu zatytułowanego "Miejsce, gdzie narodziła się wolność: Polska" będzie kosztować 280 tys. zł. PSL namawia też inne partie do udziału w kosztach - donosi portal gazeta.pl.

Prezes PiS przekonuje Radio Maryja do Lizbony

Jarosław Kaczyński przekonywał słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam, że traktat z Lizbony nie niesie niebezpieczeństw dla Polski. Prezes PiS podkreślił, że jest zwolennikiem ratyfikacji dokumentu, ale tylko po jednomyślnej akceptacji wszystkich członków UE. Z reatyfikacją umowy międzynarodowej wciąż zwleka prezydent Lech Kaczyński. Nie zrobili tego także Niemcy i Czesi.

Miliony do Palikota płyną z raju

Na konta Janusza Palikota płyną milionowe pożyczki od anonimowych spółek w rajach podatkowych. Kto jest ich właścicielem? Tego sam polityk - jak twierdzi - nie wie - pisze "Dziennik".

Nie ufamy demokratycznym instytucjom

"Demokracja jest najgorszą formą rządu, jeśli nie liczyć wszystkich innych form, których próbowano od czasu do czasu" - z tymi słynnymi słowami Winstona Churchilla zdaje się zgadzać większość Polaków.

Rząd wygrał z GMO?

Rząd znalazł sposób, by Polscy rolnicy mogli zablokować uprawę roślin genetycznie zmodyfikowanych - donosi "Gazeta Wyborcza". Projekt polskiej ustawy, zaakceptowała już Bruksela.

Ostatni czyn 1-majowy

Przed pierwszymi częściowo wolnymi wyborami, zaprosili do swojej podwrocławskiej wsi kandydatów "Solidarności". Na ich cześć namalowali na murze okalającym gospodarstwo wyborcze "graffiti". - Każdy kto przechodził lub przejeżdżał samochodem, zatrzymywał się jak przed ołtarzem - wspomina Maria Maślanka w liście przesłanym na Kontakt TVN24.

ZBiR ma się świetnie

Bratnie ramię Rosji będzie podporą dla Białorusi w dobie kryzysu. Premier Rosji Władimir Putin zapewnił w Mińsku, że polityka zbliżenia z Białorusią będzie kontynuowana.

Zbliżenie na wódkę

Kamery śledzą prawie każdy krok obywatela, są wszędzie na ulicach, w sklepie, metrze, urzędach. Systematycznie anektują kolejne obszary przestrzeni publicznej. Teraz Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i sejmowa komisja przyjazne państwo chcą je obowiązkowo umieszczać w sklepach monopolowych.

Ganley chciał układu z Rydzykiem?

Szef Libertasu, Declan Ganley, postanowił zdobyć przychylność Tadeusza Rydzyka przez wsparcie dla jego toruńskiej geotermii - informuje tygodnik "Wprost". Ojciec Rydzyk najprawdopodobniej nie przystał jednak na oferowany przez Ganleya układ, gdyż przez dłuższy czas nie udzielił odpowiedzi na jego propozycję.

Wojsko lądowe się przeprowadza

Minister Obrony Bogdan Klich podpisał aneks do Programu rozwoju Sił Zbrojnych w latach 2007-2012. Tym przypieczętował przeprowadzkę Dowództwa Wojsk Lądowych z Warszawy do Wrocławia. Będzie ona kosztować kilkaset milionów złotych.

W centrum Warszawy będzie straszyć szkielet

Złota 44 – apartamentowiec przy ul. Złotej 44 w Warszawie, miał być najwyższym, 192-metrowym wieżowcem stolicy. Jego budowa rozpoczęła się w 2008 roku, a skończyć w 2010 - najprawdopodobniej jednak, nie zakończy się nigdy. A co za tym idzie, w centrum miasta będzie straszyć 17-piętrowy betonowy szkielet - pisze gazeta.pl.

Chcieli pokazać sondaże - znikną z anteny

Emisja programu "Forum" w TVP Info została zawieszona przez władze TVP - informuje "Rzeczpospolita". Zniknięcie programu z ramówki miało być spowodowane chęcią wyemitowania przez tworzący go zespół przedwyborczych sondaży.

Odszedł Jacek Maziarski

We wtorek zmarł Jacek Maziarski, znany dziennikarz, działacz "Solidarności", poseł na Sejm I kadencji. Miał 72 lata.

O jednego posła za mało

W najbliższych eurowyborach wybierzemy o jednego deputowanego za mało. Możliwe, że za kilkanaście miesięcy będziemy musieli pójść do urn ponownie. Tak się stanie, jeśli w życie wejdzie Traktat z Lizbony, w którym dla Polski miejsc w Parlamencie Europejskim zapisane jest 51, a nie jak obecnie 50 miejsc.

O Kaczyńskim: My nie byliśmy tak radykalni

- Pan Jarosław Kaczyński stosuje tak daleką radykalizację języka, posuniętą do takich sformułowań, których moje środowisko dotychczas w historii nie używało - mówił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych, komentując ostatnie wypowiedzi prezesa PiS pod adresem Niemców. Według Giertycha, wszystko to dlatego, by przypodobać się Radiu Maryja.

"Nie PiS decyduje, kto jest Polakiem"

Radosław Sikorski przyznaje, że odezwa CDU o wypędzonych była „niepotrzebna i jątrząca,” ale reakcja „mocnego tylko w gębie” PiSu jest przesadzona. - Odmawiam PiS prawa do decydowania, kto jest Polakiem – stwierdził szef MSZ w „Kropce nad i”.

Niemieccy cywile w zbiorowym grobie

Kości ponad 2000 osób, odnalezione w centrum Malborka, należą prawdopodobnie do Niemców i pochodzą z 1945 roku - uznali eksperci IPN. Zbiorową mogiłę odkryto na jesieni ubiegłego roku.

Pieska odyseja: tunelem metra przez miasto

Kostek - tak nazywa się pies, który przez kilkanaście godzin błąkał się w tunelu metra. Właścicielka odebrała go właśnie ze schroniska na warszawskim Paluchu. Informację o zaginionym znalazła na naszym portalu.

Matka skrzywdziła niemowlaka?

Mieszkanka Białegostoku jest podejrzewana o spowodowanie ciężkich obrażeń u swojego 4-tygodniowego dziecka. 30-letnia kobieta tłumaczy, iż "przydusiła" je podczas karmienia, ale biegły lekarz wykluczył taką możliwość.