SLD: Platforma gnije od środka

PO gnije w Szczecinie od środka i zachowuje się skandalicznie. Ekipa, którą zbudował w tym mieście poseł Sławomir Nitras musi zniknąć z politycznej mapy - uważa szef SLD Grzegorz Napieralski. I dlatego zaapelował do premiera Donalda Tuska o rozwiązanie szczecińskich struktur Platformy.

Staranował przystanek, cztery osoby ranne

Wypadek przy rondzie Wiatraczna w Warszawie. Kierujący toyotą wjechał w czekających na przystanku tramwajowym ludzi. Cztery osoby, w tym kierowca toyoty, trafiły do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Policja znalazła ciało noworodka

Małopolscy policjanci znaleźli zwłoki noworodka w mieszkaniu kobiety, która trafiła w nocy z soboty na niedziele do szpitala. Kobieta była najprawdopodobniej w szoku po poronieniu lub porodzie.

Tusk: Waszczykowski mija się z prawdą

Polska otrzymała potwierdzenie z USA dotyczące budowy tarczy antyrakietowej - powiedział w niedzielę w "Radiu Zet" Witold Waszczykowski z BBN. Jednak jego słowom zaprzeczył w programie "Kawa na Ławę" Donald Tusk: Waszczykowski mija się z prawdą - stwierdził.

Tir zmiażdżył volkswagena. Dwie ofiary wypadku na Podkarpaciu

Dwie osoby zginęły w zderzeniu tira z samochodem osobowy w miejscowości Bielowy w powiecie dębickim (Podkarpackie). Po kilku godzinach prac strażaków i policji droga krajowa nr 73 została odblokowana. Policja i straż pożarna badają szczegóły zdarzenia.

Kryzys najpierw uderzy w reklamę

Specjaliści nie mają wątpliwości - kryzys w Polsce zacznie się od spowolnienia rynku reklamowego. Będzie mniej promocji i drożej zapłacimy za gazety - twierdzi "Rzeczpospolita".

"Komercjalizacja szpitali - nawet mimo weta"

- Przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego w myśl prawa – będzie tak czy inaczej, nawet mimo weta prezydenta - zapowiedziała w "Magazynie 24 godziny" minister zdrowia Ewa Kopacz. W jaki sposób rząd chce tego dokonać? - Jest plan ratunkowy - odpowiedziała enigmatycznie minister. Podobny plan, zapewniał Jarosław Gowin (PO), jest też dla emerytur pomostowych.

Dziewczyńska "ustawka" na noże

Ślązaczki to rzeczywiście harde dziewczęta. Grupę 10 z nich w wieku od 14 do 17 lat zatrzymała policja w Orzeszu. Zorganizowały sobie chuligańską "ustawkę", m.in. z nożem i drewnianą pałką. Dziewczęta walczyły prawdopodobnie o dobre imię kolegi.

Katastrofa na lotnisku

Nie żyje 30-letni pilot szybowca, który w sobotę po południu spadł na lotnisko w podczęstochowskich Rudnikach. Do wypadku doszło podczas startu do lotu szkoleniowego.

Tragedia pod Lęborkiem

Dwie osoby nie żyją, a jedna walczy o życie w szpitalu. To tragiczny bilans wypadku na trasie z Łeby do Lęborka. Fiat punto wypadł tam z drogi i uderzył w drzewo.

Czabański: Nie będę się odwoływał do sądu

Na trzy miesiące rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła prezesa spółki Krzysztofa Czabańskiego i wiceprezesa Jerzego Targalskiego. Ich odwołania domagał się minister skarbu, który nie udzielił im absolutorium. Szef KRRiT krytykuje tę decyzję, medioznawcy popierają. Na miejsce Czabańskiego i Targalskiego do zarządu został powołany wiceprzewodniczący rady nadzorczej Bogusław Kiernicki.

Prezydent ucieka przed traktatem?

Lech Kaczyński nie chce podpisać Traktatu Lizbońskiego mimo, że publicznie obiecał, że to zrobi - uważa premier. Donald Tusk podkreślił też, że prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy'emu zależało na spotkaniu z polskim prezydentem 6 grudnia w Gdańsku. - To nietrafne odgadnięcie zamiarów prezydenta - odpowiada szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

Samorządowcy wyrzuceni z PO za amfę

Samorządowcy Michał Ł. i Cezary A., zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej w związku z postawionymi im zarzutami posiadania narkotyków. Wcześniej samorządowców zatrzymała policja. Obaj nie przyznają się do postawionych im zarzutów.

Rok rządu oczami premiera

Pasmo sukcesów czy porażek - jaki był pierwszy rok rządów Platformy Obywatelskiej? Juz w niedzielę na antenie TVN i TVN24 z tym pytaniem zmierzy się premier Donald Tusk.

CBA pyta o pieniądze szefa ABW

396 pytań 198 instytucjom finansowym zadało CBA ws. dochodów szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Biuro uznało, że Bondaryk dochody ukrywa, i wyliczyło kwotę 1,5 mln zł. Szef CBA Mariusz Kamiński doniósł na szefa ABW premierowi - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Szef ABW zarzutom ukrywania dochodów zaprzecza, a premier Donald Tusk mówi: - Te informacje były przekazane w oświadczeniu majątkowym. I zapowiada prześwietlenie pracy CBA.

"Polityka prawicy schodzi do rynsztoka"

Brak najważniejszych reform, dialogu społecznego i upadek koncepcji polityki miłości, a w zamian - buta, arogancja i kłótnie - tak rządy gabinetu Donalda Tuska podsumował Grzegorz Napieralski (SLD). - Polityka w wykonaniu partii prawicowych schodzi do rynsztoka, ale jest alternatywa: lewica - przekonywał szef Sojuszu.

Dwóch policjantów na jednego demonstranta

Około 200 osób wzięło udział w Marszu Równości w Poznaniu. Mimo kilku drobnych incydentów, w które zamieszani byli kontrmanifestanci, demonstracja przebiagła spokojnie. Do ochrony marszu skierowano dwukrotnie większą liczbę policjantów, niż uczestniczyło w nim osób. Zatrzymano kilka osób za obrażanie manifestantów.

"Nie ma cudu, nie ma podwyżek, jest wielka kompromitacja"

- Nie ma cudu, nie ma podwyżek, jest wielka kompromitacja - tak w skrócie rok rządów koalicji PO-PSL ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Lider ugrupowania z czerwonym sercem przypiętym w klapie wystąpił na posiedzeniu Rady Politycznej swej partii.

Premier: Nie spodziewajcie się fajerwerków

- Nie spodziewajcie się ode mnie fajerwerków, podziękowań i komplementów. To był rok, który wymaga bardzo rzetelnej oceny - mówił podczas posiedzenia Rady Krajowej PO premier Donald Tusk. I choć - jak podkreślił - plan jego rządu jest obliczony na cztery lata, to nie omieszkał pochwalić się osiągnięciami w polityce zagranicznej. Do obietnic dołożył m.in. uratowanie polskich szpitali.

Wpadka archeologów - amatorów

Lubelska policja zatrzymała pięciu mężczyzn podejrzewanych o nielegalne wykopywanie zabytkowych przedmiotów ze stanowisk archeologicznych. Znaleziono u nich ponad czterysta sztuk różnych narzędzi, biżuterii, ceramiki pochodzących z okresu od paleolitu do średniowiecza.

Kaczyński-Obama: Kto namotał?

Szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki jest przekonany, że doniesienia Kancelarii Prezydenta o treści rozmowy Baracka Obamy z Lechem Kaczyńskim na temat tarczy antyrakietowej, które okazały się nieprawdziwe, nie zaszkodzą relacjom Polski i USA.

"Para rządu idzie w gwizdek"

- Rząd ma siłę dziesięciu lokomotyw, ale cała para idzie w gwizdek - ocenił w Poranku TVN24 były poseł PO Jan Rokita. - To był rok niewykorzystanych szans. Było zbyt spokojnie, a Platforma po wygranych wyborach osiadała na laurach - stwierdził z kolei jeden z założycieli PO Maciej Płażyński.

Król Popiel w zagrożeniu ekologicznym

W sobotnie popołudnie działacze organizacji ekologicznej Greenpeace zaplanowali protest w obronie jeziora Gopło. Ich zdaniem planowana budowa kopalni odkrywkowej Tomisławice grozi wyschnięciem jeziora. Ekolodzy podkreślają, że tym razem ich protest wspierają okoliczni mieszkańcy.

Poseł Kurski zaproszony do udziału w rajdzie

Znany za zamiłowanie do samochodów i szybkiej jazdy poseł Jacek Kurski otrzymał zaproszenie od Automobilklubu Chełmskiego. by zademonstrował swoje umiejętności w prowadzeniu pojazdu podczas rajdu samochodowego. Jak pisze prezes tej organizacji, zaproszenie ma mieć działanie wychowawcze - wobec młodych kierowców...

Litewska kara za Kartę Polaka

Czy przyjęcie Karty Polaka przez liderów społeczności polskiej na Litwie może stać się podstawą, do pozbawienia ich mandatów poselskich? O tym, że sprawę bada Główna Komisja Wyborcza Litwy donosi "Rzeczpospolita".

Kaczyński nie oszczędzi rządu

Rok rządów gabinetu Donalda Tuska okiem Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Politycy wzajemnie zwalczających się partii nie będą bynajmniej omawiać tego tematu wspólnie - choć zaczną niemal w tym samym czasie. W sobotę przed południem zbierają się w stolicy Rada Krajowa PO i Rada Polityczna PiS.

Po roku: polityka zagraniczna na plus

Rocznica - czas podsumowań. Ośrodki badania opinii odpytują Polaków, jak oceniają premiera i jego rząd po roku działalności. Z sondażu przeprowadzonego przez PBS na zlecenie "Gazety Wyborczej" wynika, że Polacy stosunkowo najlepiej oceniają politykę zagraniczną rządu, a najgorzej – zachowanie wobec prezydenta i opozycji. Podobne wyniki prezentuje "Polska", gdzie rząd zasłużył ledwie na trójkę.

POrażka roku według PiS

PiS podsumowuje rok rządów Donalda Tuska w internecie. Specjalna strona porazkaroku.pl, na której klub umieścił 20 filmików podsumowujących rząd, startuje w niedzielę punkt 13.- Kolejny raz PiS jest prekursorem PR-owskich pomysłów w polityce - chwali się w rozmowie z "Dziennikiem" rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński.