Wiedzą, kto obrażał Sikorskiego. Ale nie będą ich ścigać

Umorzono śledztwo w sprawie pomówienia w internecie szefa MSZ, Radosława Sikorskiego. Prokuratura co prawda ustaliła autorów wpisów m.in. o treści antysemickiej, ale uznała, że Sikorski może ich ścigać sam. Według śledczych, nie ma "interesu społecznego", by robili to oni.

Kupiłeś prawo jazdy? Lepiej się zgłoś

Świętokrzyska policja wpadła na trop łapówkarzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Zarzuty postawiono do tej pory trzem osobom. Podejrzani pomagali kursantom zdać egzamin na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. W ten sposób kierowcami mogło zostać nawet kilkadziesiąt osób.

"Opieszałość, niechęć, niekompetencja". Ujawniamy kulisy smoleńskiego śledztwa

W MSZ, ambasadzie RP w Moskwie, Kancelarii Premiera doszło do "licznych nieprawidłowości" przy organizacji lotów i wizyt premiera i prezydenta 7 i 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku i Katyniu. Jednak prokuratorzy uznali, że urzędnicy nie popełnili przestępstwa. Tvn24.pl przedstawia pełną treść uzasadnienia decyzji oskarżycieli.

Przejażdżka za 1500 złotych i 30 punktów karnych

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali w poniedziałek kierowcę lexusa. Wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu w rejonie przejścia dla pieszych i na podwójnej ciągłej. Za swoje wyczyny odpowie przed sądem, do rejestru wykroczeń wpisano mu 30 punktów karnych.

"Słowa kibola niewiele ważą"

Po wypowiedzi prezesa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) Aleksandra Szprygina o tym, że jego rodacy są przetrzymywani po Euro 2012 w "polskich katowniach" ostro zareagowali polscy politycy. - To jest absolutnie skandaliczna wypowiedź, nie powinna mieć miejsca - mówi Paweł Olszewski z PO. - MSZ powinno zareagować - dodaje Dariusz Joński z SLD.

Wypisywali ''lewe'' zwolnienia. Grozi im więzienie

Pięciu lekarzy, dwóch górników i pośrednik usłyszeli w sumie 529 zarzutów po zakończeniu śledztwa dotyczącego wręczania łapówek za wypisywanie zwolnień lekarskich - poinformowało we wtorek biuro prasowe śląskiej policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

Tachograf oszukać bardzo łatwo. Zmuszają do tego pracodawcy

Tachograf, czyli urządzenie kontrolujące czas pracy kierowcy cieżarówki lub autokaru, bardzo łatwo oszukać. Jak się okazuje, wielu kierowców robi to nagminnie. Często zmuszani są do tego przez pracodawców. - Właściciel wyposażył nas w takie elektroniczne urządzenie, tzw. zaślepki. Zakladam ją i ona powoduje, że tacho jest wyłączony - mówi jeden z kierowców na nagraniu, do którego dotarł reporter TVN24.

PSL chce ulgi na książki. Platforma niechętna

Polskie Stronnictwo Ludowe chce wprowadzenia ulgi podatkowej na książki. Koalicyjna Platforma Obywatelska pomysł jednak krytykuje. - Takie wydatkowanie może spowodować negatywne skutki dla naszego budżetu - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Druzgocący raport NIK o szpitalach psychiatrycznych

Polskie szpitale psychiatryczne nie przestrzegają procedur, m.in. tych dotyczących środków przymusu bezpośredniego wobec chorych oraz źle dokumentują przyjmowanie chorych bez ich zgody - wynika z raportu NIK.

Nastolatka utonęła w żwirowni

Tragicznie zakończyła się kąpiel 15-latki w nieczynnej żwirowni w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Dziewczyna utonęła, jej ciało wyłowili płetwonurkowie. To jedna z pierwszych ofiar w te wakacje.

Ćwiąkalski o śledztwie smoleńskim: Nie jestem zaskoczony umorzeniem

- Nie jestem zaskoczony tą decyzją, bo śledząc informacje, które ukazywały się w mediach wydawało mi się, że prokuratura nie dysponuje dowodami pozwalającymi na postawienie zarzutów - powiedział we "Wstajesz i wiesz" były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, komentując umorzenie - z braku znamion przestępstwa - cywilnego wątku śledztwa ws. organizacji lotów do Smoleńska.

"Nie czuję się talibem". Piecha gotów zrezygnować z karania za in vitro

- Nie czuję się talibem. Natomiast działam w imię swoich wartości, które są wpisane w naszą cywilizację - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Bolesław Piecha z PiS komentując projekt swojego autorstwa ws. in vitro. Zakłada on, że za stosowanie tej metody zapłodnienia przewidziana będzie kara nawet do dwóch lat więzienia.

Policja wynajmie radiowozy?

Zamiast kupować nowe radiowozy, taniej je wynająć. Taką opcję rozważa KGP - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Na razie nie wiadomo, czy eksperyment dojdzie do skutku.

Chcą oderwać Warszawę od Mazowsza

Samorząd woj. mazowieckiego chce oddzielić Warszawę od reszty regionu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nie chodzi jednak o rewolucję w administracji, ale zmianę na poziomie unijnym. Powód? Warszawa sztucznie zawyża poziom zamożności woj. mazowieckiego, przez co region może dostać mniejsze dotacje z UE.

Miała być masakra. Było "I love Poland"

Lękom i obawom przed Euro nie było końca. Baliśmy się kiboli, większość warszawiaków chciała opuścić stolicę na czas turnieju. Zamieszek, z drobnym wyjątkiem, nie było. Była natomiast niespodzianka.

Byliście wszędzie, a my razem z wami

Na stadionach, w strefach kibica, barach i na ulicach polskich i ukraińskich miast - wszędzie tam, gdzie trwało piłkarskie święto Euro 2012, byli Reporterzy 24. Między innymi dzięki filmom przez nich nadesłanych powstał dokument "Czarno na białym".

Ukradł dwie kołdry, wypił piwo z lodówki i usnął

Usiłował ukraść dwie kołdry, ale kiedy wypił piwo z lodówki w domu, do którego się włamał - po prostu usnął. 42-letniego włamywacza nakryła właścicielka domu i niezwłocznie powiadomiła policję. Mężczyzna tłumaczył, że... nie miał gdzie przenocować. Miał 3,38 promila w wydychanym powietrzu.

Zginęło 13 osób. Biegli: wypadek z winy kierowcy

Nieprawidłowe zachowanie kierowcy autokaru było przyczyną katastrofy koło Jeżewa w woj. podlaskim z września 2005 roku, w której zginęło 13 osób - ocenili biegli. Nie zgodzili się z poglądem, że manewr został podjęty w czasie, gdy prowadzący miał napad padaczki.

4 tys. zł z kolędy na koncie ministranta. Sprawa w sądzie

16-letni ministrant ze Szczecinka przywłaszczył sobie 4 tys. zł z datków po kolędzie duszpasterskiej - informuje miejscowa policja. Ponieważ jako jedyny miał konto bankowe, zaoferował, że pieniądze przechowa. Ale - mimo ponagleń - z pieniędzy się nie rozliczył i obracał nimi realizując - jak mówił policji - swoje "słodkie szkolne potrzeby".

Alarm na Euro odwołany

Odwołano pierwszy stopień alarmowy, wprowadzony 27 czerwca, po tym jak Straż Graniczna znalazła na tratwie na Bugu ładunki wybuchowe. Alarm odwołano zarządzeniem premiera Donalda Tuska. Wcześniej minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki otrzymał od szefa ABW analizę ryzyka ewentualnego zagrożenia zamachami w Polsce.

"Byliśmy narodową drużyną i daliśmy radę"

- W czasie Euro 2012 wszyscy stanowiliśmy narodową drużynę - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z polskimi piłkarzami. Podziękował polskiej reprezentacji, rządowi, samorządom i kibicom. - Daliśmy radę - podkreślił. Piłkarze wysłuchali koncertu Leszka Możdżera.

Macierewicz: Absurdalna decyzja prokuratury

- Trudno przyjąć do wiadomości tak absurdalną decyzję - powiedział Antoni Macierewicz o umorzeniu śledztwa ws. organizacji lotów prezydenta i premiera do Smoleńska w 2010 r. Zaapelował też o interwencję do prokuratora generalnego.

PiS o organizacji Euro: Rząd na 2 minus. PO: Same pozytywy

Rząd nie wywiązał się należycie z organizacji Euro 2012 - uważają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według partii niewystarczająco zadbano o bezpieczeństwo kibiców. Rządząca Platforma Obywatelska odpiera zarzuty. - Organizacyjnie same pozytywy, niedosytem wynik polskiej reprezentacji - podsumował Cezary Kucharski poseł Platformy.